Astronaut na ISS natočil první videoklip ve vesmíru. A je super!

Mluvit ve spojení s astronauty o hrdinství trochu zavání klišé, kanadský velitel mise na Mezinárodní vesmírné stanici Chris Hadfield ale naším hrdinou je. Po nejrůznějších zábavných experimentech a složení vlastní skladby završil svůj pobyt ve vesmíru skvělým coverem písně Space Odity od Davida Bowieho.

Už dlouho jsme neviděli něco tak dobrého. Kvalitou obrazu, kvalitou zpěvu a hlavně atmosférou. Chris Hadfield na oběžné dráze rozhodně nezahálel ani v minulosti. Vydal například vánoční skladbu přes SoundCloud,  nahrál zvuky vesmírné stanice, natočil video o spánku ve stavu beztíže, uspořádal vlastní kuchařskou show, na Facebooku sdílel úžasné fotky a pořádal i další experimenty.

Plánovaný návrat na planetu Zemi nyní navíc oslavil videoklipem, který je zbytečné popisovat, protože ho prostě musíte vidět. Na originální verzi Davida Bowieho se můžete podívat tady, je to rozhodně zajímavé srovnání:

Už je to hodně let, co jsme po tom toužili, ale teď je to zpátky: chceme být astronautem! Určitě se také mrkněte na shrnutí zážitků z vesmírné mise, které Chris stejně jako videoklip zveřejnil včera.

Via VB

Total
0
Shares
Další články