Apple nechce pustit Parler zpátky na App Store

Aplikaci sociálních médií Parler, která je kvůli pravicové propagandě, rasismu a výzvám k násilí na své platformě prakticky všude zakázána, se pokouší dostat zpátky na App Store. Apple se zatím brání a nechce na App Storu aplikaci nabízet.

Parler byl „vykázán“z App Storu a Play Storu od Googlu v lednu po nepokojích v americkém Kapitolu. Celá služba byla dokonce více měsíc offline poté, co ji Amazon zakázal a jiní poskytovatelé hostingu ji odmítli. V únoru se Parler znovu vynořil, společně s novými podmínkami používání služby.

Podle agentury Bloomberg Apple po přezkoumání nových pravidel odepřel Parleru opětovný vstup do App Store.

„Po přezkoumání nových informací se domníváme, že tyto změny nejsou dostatečné k tomu, aby byly v souladu s pravidly App Storu. Na App Store není místo pro nenávistný, rasistický a diskriminační obsah,“ uvedl Apple podle dokumentů, které přezkoumala agentura Bloomberg.

Společnost Apple údajně poskytla rovněž některé snímky obrazovky na podporu výše uvedených skutečností, včetně snímků profilů uživatelů s hákovými kříži a příspěvků a uživatelských jmen, které jsou rasistické, homofobní a misogynní.

Ve svém vyjádření Apple argumentoval, že vývojáři jsou povinni poskytnout „robustní moderátorské mechanismy“, aby zamezili výskytu takového obsahu. Apple prohlásil, že k nalezení závadného obsahu na Parleru stačí „jednoduché vyhledávání“. V lednu výkonný ředitel Applu Tim Cook řekl, že Parler bude smět zpět do App Store, „pokud se dají dohromady.“

Jak to teď vypadá, tohle by mohl být pro Parler konec na iOS. Podle zdrojů agentury Bloomberg společnost spolu s dalšími čtyřmi pracovníky propustila své tři zbývající vývojáře pro iOS

Zdroj: Mashable

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dostaňte Neila Armstronga znovu na Měsíc díky Twitteru

Když minulý měsíc odešel nejznámější astronaut světa Neil Armstrong, který jako první v historii lidstva stanul na povrchu Měsíce, mnoho lidí mu přes web vyjadřovalo svou úctu. Nyní tak můžete učinit ještě jednou a s projektem One Small Tweet se zároveň můžete podílet na jeho poslední cestě k Měsíci.
Přečtěte si více

Statistici Facebooku prozkoumali, jak se chováme ve vztazích

Muži podle sociální sítě chodí s mladšími ženami. A to průměrně o 2,5 roku. U párů stejného pohlaví jsou věkové rozdíly větší. Čím je vztah delší, tím je pravděpodobnější, že dlouhodobě vydrží. Když spolu dva začnou chodit, píší si na Facebooku sice méně, ale o to pozitivněji. Tým datových vědců Facebooku zkoumal ve Valentýnském týdnu vztahy uživatelů sociální sítě.
Přečtěte si více

Facebook sleduje odkazy ve zprávách, počítá jim sdílení

Facebook oficiálně potvrdil, že sleduje odkazy na webové stránky sdílené v soukromých zprávách, a vnesl tak více světla do fungování počítadla sdílení při použití jeho pluginu. Číslo, které udává počet sdílení dané stránky na Facebooku, totiž zahrnuje nejen ty, kdo na Like kliknuli na dané stránce, ale i jiné formy sdílení, například právě v soukromých zprávách.