Apple nechce pustit Parler zpátky na App Store

Aplikaci sociálních médií Parler, která je kvůli pravicové propagandě, rasismu a výzvám k násilí na své platformě prakticky všude zakázána, se pokouší dostat zpátky na App Store. Apple se zatím brání a nechce na App Storu aplikaci nabízet.

Parler byl „vykázán“z App Storu a Play Storu od Googlu v lednu po nepokojích v americkém Kapitolu. Celá služba byla dokonce více měsíc offline poté, co ji Amazon zakázal a jiní poskytovatelé hostingu ji odmítli. V únoru se Parler znovu vynořil, společně s novými podmínkami používání služby.

Podle agentury Bloomberg Apple po přezkoumání nových pravidel odepřel Parleru opětovný vstup do App Store.

„Po přezkoumání nových informací se domníváme, že tyto změny nejsou dostatečné k tomu, aby byly v souladu s pravidly App Storu. Na App Store není místo pro nenávistný, rasistický a diskriminační obsah,“ uvedl Apple podle dokumentů, které přezkoumala agentura Bloomberg.

Společnost Apple údajně poskytla rovněž některé snímky obrazovky na podporu výše uvedených skutečností, včetně snímků profilů uživatelů s hákovými kříži a příspěvků a uživatelských jmen, které jsou rasistické, homofobní a misogynní.

Ve svém vyjádření Apple argumentoval, že vývojáři jsou povinni poskytnout „robustní moderátorské mechanismy“, aby zamezili výskytu takového obsahu. Apple prohlásil, že k nalezení závadného obsahu na Parleru stačí „jednoduché vyhledávání“. V lednu výkonný ředitel Applu Tim Cook řekl, že Parler bude smět zpět do App Store, „pokud se dají dohromady.“

Jak to teď vypadá, tohle by mohl být pro Parler konec na iOS. Podle zdrojů agentury Bloomberg společnost spolu s dalšími čtyřmi pracovníky propustila své tři zbývající vývojáře pro iOS

Zdroj: Mashable

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak se pracuje ve Facebooku a jakou máte šanci se tam dostat

Jaké je pracovní prostředí ve Facebooku, největší sociální síti světa? Jak o společnosti mluví sami zaměstnanci? Co od uchazečů chce oddělení lidských zdrojů? Je pro získání práce ve Facebooku nutné umět programovat? Odpovědi na tyto otázky a mnohé jiné přinesla diskuze na Redditu. Odpovídalo náborové oddělení Facebooku a do diskuze se zapojili i jeho další zaměstnanci z řad uživatelů Redditu.