Apple nechce pustit Parler zpátky na App Store

Aplikaci sociálních médií Parler, která je kvůli pravicové propagandě, rasismu a výzvám k násilí na své platformě prakticky všude zakázána, se pokouší dostat zpátky na App Store. Apple se zatím brání a nechce na App Storu aplikaci nabízet.

Parler byl „vykázán“z App Storu a Play Storu od Googlu v lednu po nepokojích v americkém Kapitolu. Celá služba byla dokonce více měsíc offline poté, co ji Amazon zakázal a jiní poskytovatelé hostingu ji odmítli. V únoru se Parler znovu vynořil, společně s novými podmínkami používání služby.

Podle agentury Bloomberg Apple po přezkoumání nových pravidel odepřel Parleru opětovný vstup do App Store.

„Po přezkoumání nových informací se domníváme, že tyto změny nejsou dostatečné k tomu, aby byly v souladu s pravidly App Storu. Na App Store není místo pro nenávistný, rasistický a diskriminační obsah,“ uvedl Apple podle dokumentů, které přezkoumala agentura Bloomberg.

Společnost Apple údajně poskytla rovněž některé snímky obrazovky na podporu výše uvedených skutečností, včetně snímků profilů uživatelů s hákovými kříži a příspěvků a uživatelských jmen, které jsou rasistické, homofobní a misogynní.

Ve svém vyjádření Apple argumentoval, že vývojáři jsou povinni poskytnout „robustní moderátorské mechanismy“, aby zamezili výskytu takového obsahu. Apple prohlásil, že k nalezení závadného obsahu na Parleru stačí „jednoduché vyhledávání“. V lednu výkonný ředitel Applu Tim Cook řekl, že Parler bude smět zpět do App Store, „pokud se dají dohromady.“

Jak to teď vypadá, tohle by mohl být pro Parler konec na iOS. Podle zdrojů agentury Bloomberg společnost spolu s dalšími čtyřmi pracovníky propustila své tři zbývající vývojáře pro iOS

Zdroj: Mashable

Total
1
Shares
Další články
Nejpoužívanější hashtagy 44 tydne
Přečtěte si více

Nejpoužívanější #hashtagy 44. týdne

Říjen se blížil ke konci a není náhodou, že hashtagy #autumn a #halloween společně vévodily postování z více jak 60 %. Oproti minulému týdnu se sportovní fanoušci po skvělém finálovém zápasu v rugby přesunuli na rychlý okruh F1 a psali a fotili o #usgp. Prohlédněte si 5 nejvýznamnějších hashtagů, které ve 44. týdnu hýbaly českými sociálními sítěmi.