Aplikace ukáže, za které příspěvky by vám v jiných zemích hrozil trest

Originální aplikace od Amnesty International New Zealand chce lidem na příkladu Facebooku přiblížit, jaké všechny pro ně běžné aktivity či názory jsou v jiných částech světa i pod velmi krutými tresty zakázány. Trial by Timeline svým uživatelům podle Facebooku vyhodnotí, co by se jim mohlo stát kvůli úplně běžným věcem, které ve svém životě dělají, v nesvobodných či méně svobodných zemích světa.

Ať už si to ve svém životě uvědomujeme nebo ne, většina z nás měla v globálním měřítku velké štěstí v tom, kam jsme se narodili. Česká republika totiž, alespoň v posledních dvaceti letech, i přes všechny své nedostatky patří k částem světa, kde svoboda, rovnost a demokracie nejsou jen prázdnými pojmy.

Aplikace Trial by Timeline od novozélandské pobočky Amnesty International se minulý rok ve stejném duchu pokusila obyvatele této krásné a poklidné země upozornit, že ne všude na světě je tak dobře, jako v jejich domovině. Vznikla v reakci na to, že byl Nový Zéland minulý rok zvolen nejsvobodnější zemí světa.

Trial by Timeline po povolení přístupu k profilu na Facebooku zkontroluje aktivitu uživatele, informace, které o sobě zadal, a příspěvky, které napsal. Podle toho vytvoří seznam zemí, kde by jeho aktivity či názory buď byly považovány za nelegální státními orgány, nebo by mohly pobuřovat spoluobčany natolik, že by pochybnou spravedlnost vzali do svých vlastních rukou.

Samozřejmě platí, že čím více informací o sobě na svém profilu máte, tím zajímavějších výsledků dosáhnete. Vliv podle všeho má také psaní příspěvků anglicky, v češtině je totiž aplikace nedovede náležitě zanalyzovat. Své výsledky můžete srovnat třeba s reportérem The Inspiration Room Duncanem MacLeodem, který by byl za svých šest provinění odsouzen 298 krát v 64 různých zemích.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak s přehledem odtweetovat konferenci nebo katastrofu

Twitter může sloužit jako skvělý zpravodajský nástroj nejenom při účasti na konferenci. Může být využit i v případě nějaké nenadálé události a velmi často se právě zde objevují autentické informace z místa jako první. Jak být připraven na všechno a jak se stát zpravodajskou hvězdou Twitteru, když už se k něčemu nachomýtnete? Buďte připraveni, twittersféra na vás spoléhá!