Aplikace na Facebooku mohou opět posílat notifikace

Facebook v pátek zprovoznil betu nového Notifications API, programovacího rozhraní, které tvůrcům aplikací umožní zasílat uživatelům notifikace. Upozornění na hlavní liště již aplikace mohly využívat dřív, Facebook ale tuto možnost před několika lety zrušil. Nyní je budou moci kdykoliv vypnout sami uživatelé.

Uživatelé mohou upozornění od aplikací zrušit jak hromadně, tak jedním kliknutím odebrat jen určitou aplikaci, která je bude obtěžovat. Praktickou možnost, jak se s uživateli spojit a přimět je k větší aktivitě, tak aplikace budou muset využívat velmi uvážlivě, jinak riskují, že o ni zcela přijdou. I sám Facebook nakonec tuto radu developerům dává, když doporučuje, aby “byli opatrní s formulacemi, které používají, a frekvencí, s jakou notifikace zasílají”. Kromě toho může být aplikace na základě stížností uživatelů vyhodnocena jako spamující a v tom případě jí notifikace budou zcela vypnuty.

Notifikace od aplikace

Vývojáři budou k notifikacím mít k dispozici speciální sekci Notifications v rámci kategorie Traffic v Insights své aplikace, kde se mohou podívat, kolik lidí na upozornění kliklo, kolik lidí je přijalo či odmítlo a jak velká část uživatelů je označila za spam. Zasílat notifikace mohou aplikace svým uživatelům bez speciálních povolení, stačí integrovat Notifications API.

Via IF, TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co přináší poslední změny facebookového Open Graphu

Ve snaze zvýšit kvalitu Open Graph aplikací pro koncové uživatele Facebook mění některé zaběhlé modely fungování. Již nebude možné automatické sdílení aktivity uživatele, Open Graph příspěvky budou vizuálně silnější a odpadne několik funkcí, které uživatele podle dosavadních zkušeností obtěžovaly.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Celebrity i vystrašené děti

I když by látky na parodické memy na naší politickou situaci bylo asi dost, tentokrát se podíváme čistě do světa. Na nechutné děti, na Rockyho, na špinavé prádlo, na super vtipnou celebrity přestřelku a také na ultimátní důkaz, že chlapci se bojí sedět v autě řízeném děvčetem již od útlého věku.
Přečtěte si více

YouTube Style! Dva dny, 16 milionů zhlédnutí a virální orgie

Spousta internetových celebrit, desítky populárních memů, přes dvacet skrytých easter eggů a vzpomínka na virální rok 2012 jak se patří. Jestli milujete portál YouTube a jeho svébytnou a mnohdy překvapivou kulturu, teď ho budete milovat ještě o kus víc. Všem nám totiž nadělil příjemný vánoční dárek v podobě Rewind YouTube Style 2012. Usaďte se, osobnosti jako PSY, Felicia Day, Annoying Orange nebo "ten kluk z Shit Girls Say" právě přicházejí...