Aplikace na Facebooku mohou opět posílat notifikace

Facebook v pátek zprovoznil betu nového Notifications API, programovacího rozhraní, které tvůrcům aplikací umožní zasílat uživatelům notifikace. Upozornění na hlavní liště již aplikace mohly využívat dřív, Facebook ale tuto možnost před několika lety zrušil. Nyní je budou moci kdykoliv vypnout sami uživatelé.

Uživatelé mohou upozornění od aplikací zrušit jak hromadně, tak jedním kliknutím odebrat jen určitou aplikaci, která je bude obtěžovat. Praktickou možnost, jak se s uživateli spojit a přimět je k větší aktivitě, tak aplikace budou muset využívat velmi uvážlivě, jinak riskují, že o ni zcela přijdou. I sám Facebook nakonec tuto radu developerům dává, když doporučuje, aby “byli opatrní s formulacemi, které používají, a frekvencí, s jakou notifikace zasílají”. Kromě toho může být aplikace na základě stížností uživatelů vyhodnocena jako spamující a v tom případě jí notifikace budou zcela vypnuty.

Notifikace od aplikace

Vývojáři budou k notifikacím mít k dispozici speciální sekci Notifications v rámci kategorie Traffic v Insights své aplikace, kde se mohou podívat, kolik lidí na upozornění kliklo, kolik lidí je přijalo či odmítlo a jak velká část uživatelů je označila za spam. Zasílat notifikace mohou aplikace svým uživatelům bez speciálních povolení, stačí integrovat Notifications API.

Via IF, TNW

Total
0
Shares
Další články