Aplikace LivesOn za vás bude chytře tweetovat i po smrti

Napadlo vás někdy, co se stane s vašimi účty na sociálních médiích, až zemřete? Odpověď je jednoduchá – v mnoha případech budou dále existovat, ale budou mrtvé stejně jako vy. Leda že byste využili služeb aplikací jako je LivesOn a dopřáli alespoň svému Twitteru jistotu posmrtného života, kterou si za dobré služby bezpochyby zaslouží (a kterou vy sami mít nebudete).

S tím, jak jsou naše životy stále více propojeny s našimi digitálními identitami, vyvstává zajímavá otázka. Co bude s těmito účty na sociálních médiích, až my tu nebudem? Budou bez nás existovat dál, ale pasivně, bez života? Těmito otázkami se již několik let aktivně zabývají jak samotné sítě, tak mnohé startupy (a řada z nich už to také má za sebou), jako třeba DeadSocial.

Zajímavé řešení brzy nabídne aplikace LivesOn, do které bude možné přihlásit svůj Twitter účet. To jediné musíte stihnout ještě za svého života. Když potom zemřete, aplikace nad účtem převezme kontrolu a bude tweetovat za vás. Neodesílá ale jen tak ledajaké tweety. Namísto jednoduchých řešení ve formě předepsaných tweetů nebo náhodného retweetování starých příspěvků z historie účtu přichází s úplně jiným a poněkud originálnějším modelem.

LivesOn si zanalyzuje vás starší Twitter feed, podívá se, jaké tweety a jakým způsobem jste psali, a podle výsledků bude pokračovat tak, aby nové tweety byly ve stejném stylu a o podobných věcech, ale zároveň nové. Alespoň tak to slibují tvůrci aplikace, která má spatřit světlo světa v březnu.

Ke každému účtu musí být od jeho majitele ještě za života určen kurátor, fyzická a ideálně i živá osoba, která se o něj zároveň s aplikací bude starat. Pro neanglicky tweetující ovšem vyvstává otázka, zda aplikace dokáže popsaným způsobem napodobit tweetování nezávisle na použitém jazyku. Příliš tomu nevěříme. Pokud byste tedy snad měli v plánu výhledově službu využít, doporučujeme již nyní začít tweetovat anglicky. Jak se říká, nikdy nevíte a náhoda je blbec.

Via cnet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook od A do Z. Lekce sedmá: Aplikace za hranicemi Facebooku

Facebook nejsou jenom stránky, je to také neuvěřitelně silná platforma pro aplikace všeho druhu. V pořadí již třetí článek na téma aplikací berte jako snahu představit nástroje Facebook Connect a Open Graph jako relativně snadně uchopitelný a mocný nástroj pro marketéry (nikoliv jako technický návod na implementaci do webu).