Anonymous chtějí 5. listopadu odstavit Zyngu i Facebook

Vedení Zyngy asi nečekalo, jakého nepřítele jim získá jejich rozhodnutí z minulého týdne propustit pět procent svých zaměstnanců za účelem úspory nákladů. Krok totiž z nějakého důvodu zaujal Anonymous, decentralizované hackerské uskupení, které v minulosti podporovalo například aktivity WikiLeaks (již nepodporuje) či Occupy Wall Street.

Anonymous se na Zyngu zaměřili a během včerejška vydali prohlášení, podle něhož mají k dispozici nezveřejněné plány společnosti, které by měly Spojené státy a dost možná i další hostitelské země stát další stovky zaměstnaneckých míst. Podle těchto plánů se Zynga za účelem úspory nákladů prý chystá přesunout kolem tisícovky pracovních míst do Indie.

Anonymous ve včerejším videu pohrozili (video bylo mezitím z YouTube staženo pro nevhodnost obsahu), že pokud Zynga od plánu neodstoupí, zveřejní dokumenty, k nimž se dostali a které tvrzení prokazují. Kromě toho chtějí zveřejnit kód ke všem hrám společnosti, ke kterým se dostali na jejích serverech. V pondělí 5.listopadu pak plánují vyřadit útokem z provozu jak Zyngu, tak její nejdůležitější herní platformu Facebook.

Útok na Facebook nicméně ve stejný den skupina slibovala již loni, nakonec ale k ničemu nedošlo a Guy Fawkes Day proběhl pro největší sociální síť bez neobvyklých komplikací. Zynga se k záležitosti nechtěla vyjadřovat.

Via TC, BI