Anonymous chtějí 5. listopadu odstavit Zyngu i Facebook

Hackerské uskupení Anonymous se znelíbil plán Zyngy propouštět, a tak se na herní společnost cíleně zaměřilo. Díky tomu prý získalo mimo jiné dokumenty, podle kterých Zynga hodlá převést vývoj svých her do třetího světa. A to se Anonymous líbí ještě méně, proto hrozí zveřejněním kódu jejích her.

Vedení Zyngy asi nečekalo, jakého nepřítele jim získá jejich rozhodnutí z minulého týdne propustit pět procent svých zaměstnanců za účelem úspory nákladů. Krok totiž z nějakého důvodu zaujal Anonymous, decentralizované hackerské uskupení, které v minulosti podporovalo například aktivity WikiLeaks (již nepodporuje) či Occupy Wall Street.

Anonymous se na Zyngu zaměřili a během včerejška vydali prohlášení, podle něhož mají k dispozici nezveřejněné plány společnosti, které by měly Spojené státy a dost možná i další hostitelské země stát další stovky zaměstnaneckých míst. Podle těchto plánů se Zynga za účelem úspory nákladů prý chystá přesunout kolem tisícovky pracovních míst do Indie.

Anonymous ve včerejším videu pohrozili (video bylo mezitím z YouTube staženo pro nevhodnost obsahu), že pokud Zynga od plánu neodstoupí, zveřejní dokumenty, k nimž se dostali a které tvrzení prokazují. Kromě toho chtějí zveřejnit kód ke všem hrám společnosti, ke kterým se dostali na jejích serverech. V pondělí 5.listopadu pak plánují vyřadit útokem z provozu jak Zyngu, tak její nejdůležitější herní platformu Facebook.

Útok na Facebook nicméně ve stejný den skupina slibovala již loni, nakonec ale k ničemu nedošlo a Guy Fawkes Day proběhl pro největší sociální síť bez neobvyklých komplikací. Zynga se k záležitosti nechtěla vyjadřovat.

Via TC, BI

 

Total
0
Shares
Další články
43 tyden hashtag 2015
Přečtěte si více

Nejpoužívanější #hashtagy 43. týdne

Bez hashtagů nelze žít. Jenže musíte vybírat ty správné. Netápejte, našli jsme je za vás. Jaký nejvíc frčel, a který má smysl sledovat? Prohlédněte si 5 nejvýznamnějších hashtagů, které ve 43. týdnu hýbaly českými sociálními sítěmi.