Andrej Babiš vs. influenceři. Jak se snídá s nejmocnějším mužem Česka?

Jedna snídaně s ministrem financí a řeší ji celý český facebook. Je tohle důkaz, že sociální sítě Andrej Babiš se svým týmem dokonale ovládá, nebo spíš naopak?

Šli byste na snídani s Andrejem Babišem? Tahle otázka zaměstnávala český Facebook poslední týden. Ministr financí, místopředseda vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš ze svého mailu z ministerstva pozval na snídani facebookové influencery.

Někteří z nich to veřejně odmítli, třeba Dan Přibáň (post zde) nebo Jakub Horák (post zde). Jiní naopak přijali, byť třeba váhavě, ale s argumentem, že diskutovat je lepší než nediskutovat. Rozepsal se o tom Patrick Zandl, který by posnídat šel, ale pracovní povinnosti mu nedovolily.

Mail od Andreje Babiše
Dobrý den pane,
četl jsem Vaše příspěvky na Facebooku a rád bych Vás, spolu s dalšími, kteří se zúčastnili různých diskusí na Facebooku, pozval na malou snídani. Můžete se zeptat na cokoliv, na všechno rád odpovím. Vymysleli jsme salonek v Café Louvre, snad bude vyhovovat. Můžu poprosit, uděláte si na mě čas tento pátek 24.3. v 9.30-11.00h?
Těším se na Vás.
Hezký den.
Andrej Babiš

Já s vámi diskutuju!

Není to zdaleka poprvé, kdy se Babiš setkává s veřejně známými lidmi z veřejného života. Pomiňme selfíčka s Richardem Krajčem nebo srandičky v Kazmově One Man Show. Podobnou snídani ale absolvoval před rokem marketingový odborník Martin Jaroš a jistě nebyl jediný.

Před několika dny se Babiš třeba setkal se zakladatelem Socialbakers Janem Řežábem, který se sympatiemi k němu netají. Jejich společnou fotku zveřejnil sám Řežáb, na svém facebooku si ale potom přečetl množství vyčítavých reakcí a nakonec fotografii z veřejného postu schoval jen pro své přátele.

Páteční snídaně s influencery tedy podle plánu proběhla, jen se z Café Louvre přesunula do Café Colore, protože do Louvru se přišlo podívat několik novinářů.

Není divu, že se média zajímala. Tyinternety.cz si přímo požádaly o účast, ale bylo nám řečeno, že jde o soukromou akci, která není určena pro novináře.

Nakonec se s Andrejem Babišem sešlo sedm lidí (kolik jich bylo pozváno nevíme), mezi nimi Tomáš Břínek (TMBK), Markéta Lukášková, Alexander Bruna, Tomáš Pflanzer nebo Marek Šoth. Podle jejich reakcí Babišův projev nevybočoval ze stylu, jak ho známe z médií. Otázky připustil, ale o moc víc než z veřejných diskuzí se účastníci nedozvěděli. Zaznělo pár vulgárních slov, což ovšem u Babiše (ani v české politice obecně) není žádná novinka.

“Chvílema na mě zvyšoval hlas a říkal mi VÁŽENÁ DÁMO!! a připadala sem si jak v Otázkách VM. Upřímně, mám pocit, ze pár ostatnich pánu trochu vyměklo a ke konci uz přátelsky klábosili, což já sem prostě nechtěla. Andrej to trochu cejtil, tak mě pak zval do Čapího hnízda na lemury, lol. Názor sem nezměnila ani o milimetr, ale každopádně to byla zajímavá zkušenost,” popsala na Facebooku Markéta Lukášková. Celý post zde.

“Je to workoholik a bagr, co je zvyklý tlačit svůj business, v politice to tak ale asi vždy nejde a to se mu nelíbí a má pak problém indetifikovat tu křehkou hranici toho co je a co už neni demokratické. V zásadě by asi nejraději určoval pravidla sám, ale evidnetně si je vědom, že to je cesta do pekla. Myslím že se sám teď musí brzdit, protože svým stylem komunikace asi odhaní hodně kvalitních lidi, které by kolem sebe potřeboval, to asi souvisí s tim, že vlastně neví co dál. Hodit do placu e-Česko je fajn, ale od nápadu po realizaci je hodně dlouhá cesta a sám několikrát přiznal, že ten materiál co má na ministersvu je problém,” popisuje Alexander Bruna. Celý post zde.

Se svým komentářem přišel i Jakub Horák nebo Jiří Hlavenka.

Andrej Babiš je jako veganství. Je všude

Myslete si o něm cokoliv, Andrej Babiš je ve výsledku sám slušný influencer. Velmi dobře to shrnul další významný muž ze zákulisí, marketingový odborník Martin Jaroš. “Andrej Babiš je jediný politik, který účinně pracuje s lidmi. A protože je maniakální workoholik, tak i s těmi lidmi pracuje maniakálně – a ono to funguje. Když někdo na internetu napíše, že Babiš je blbec, tak mu Andrej Babiš osobně pošle SMSku a pozve ho na kávičku příští sobotu odpoledne. Takhle už se Andrej sešel s polovinou republiky včetně třeba mě. Výjimečně silné charaktery (jako třeba ten 16letý zbojník Jakub Čech) ho pošlou do hajzlu jako bossové, ale většina lidí se s ním okouzleně sejde. Okouzleně proto, že poslední bohatý člověk, kterého viděli, byl Džejár z Dallasu, a teď najednou budou moci popíjet piccolo s pravým miliardářem a ministrem financí a ten jim bude naslouchat. (On teda Andrej při těchto schůzkách nenaslouchá, na to je příliš plný vlastních úvah a vlastní moci, ale stejně – pili jste piccolo s chlapem, který by si k tomu kafi mohl koupit i tu kavárnu! A v mnoha případech si ji už koupil…),” psal už dávno před událostí (konkrétně 4. prosince loňského roku) na svém profilu.

A nenechte se mýlit, v každém druhém postu proti tomuto politikovi vystupuje.

“Andrej Babiš je něco jako veganství nebo bezlepková dieta – najednou to chytili všichni a všichni se s tím do 10 minut pochlubí. Třeba se s Babišem neshodli – ale na rozdíl od ostatních politiků ho zažili `lajv,” vysvětluje navíc s tím, že všichni, s kým se on sám v rámci svých politických nápadů sešel, s Andrejem už na kafi byli.

Zdroj úvodní fotografie: TMBK

Total
0
Shares
Další články