About.me: Vytvořte si vlastní online identitu

About.me je sociální síť, která sází celou svou existenci na to, že již máte tolik účtů na sociálních sítích, že budete stát o jeden navíc, odkud je bude možné sledovat všechny. Kocept služby About.me se poprvé začal přibližovat své realizaci v lednu tohoto roku, kdy byl založen stejnojmenný startup. Mezi lidi se dostal relativně nedávno v září, když byla spuštěna první veřejná betaverze. Jedním ze zakladatelů je Tony Conrad, sedící představenstvu redakčního systému WordPress.

Vytvořte si osobní značku

About.me je vlastně stránkou, která umožňuje vytvořit si jakousi osobní značku, místo, kde můžete propagovat sebe a své projekty, práci, znalosti a záliby. Osobní stránka na About.me je poměrně jednoduchá, můžete se podívat například na stránku spoluzakladatele Tonyho Conrada. Je zde fotografie, krátký text stručně popisující osobní historii a zkušenosti a poté odkazy na další sociální sítě. Mezi sítě, na které lze odkazovat, patří Twitter, Facebook, LinkedIn, Foursquare, blogy, email, ale i další, například CrunchBase, pokud máte to štěstí mít tam vlastní profil.

„Pokud se snažíte být expert na nějaké téma, potřebujete svoji osobní značku, abyste o tom měli kde mluvit,“ říká Jim Hopkins, marketingový ředitel Conde East a přednášející kurzu o sociálních médiích na New York University. Podle něj lidé pracují v online světě na různých projektech a zálibách a mají potřebu o těchto věcech mluvit.

Budoucnost osobnosti je online

Tony Conrad jde ještě dál. „Věříme, že brzy bude každý mít svoji osobní webovou stránku,“ říká. „Mám za to, že více lidí nás zná pouze prostřednictvím internetu než osobně a v reálném životě.“ Právě jednotnou online identitu by About.me mělo pomoci vytvářet, udržovat a rozvíjet. Jedna stránka, odkud každý snadno najde většinu informací, které o sobě publikuje online.

Služba prý již nyní zaznamenává větší poptávku, než kterou je zatím schopna uspokojit. Stovky tisíc lidí se již měly zaregistrovat a zarezervovat si adresu pro osobní stránku. Velká část z nich nyní čeká na vyřízení své žádosti, aby si mohli stránku také vytvořit.

Via WSJ