A je to tu. Snapchat začíná běhat po soudech

Snapchat si vyžádal u soudu příkaz, který má zakázat Reginaldu Brownovi šířit tajné informace o společnosti v médiích. Brown se přitom označuje za autora celého nápadu.

Vyfotím fotku, pošlu ji kamarádům a ona se po chvíli zase smaže. Jednoduchý princip aplikace, kterou dnes proudí 350 milionů obrázků každý den.

Podle dokumentů u kalifornského soudu by mohl “Snapchat utrpět nenahraditelné ztráty, kdyby mohl Reginald Brown šířit tajné informace o společnosti na veřejnosti.” Podle serveru Business Insider jde hlavně o videa, na kterých zakladatel Evan Spiegel odpovídá, že mazání obrázků vymyslel Brown.

Stejně jako u Facebooku bude soudní bitva o autorství dlouhá. Obě strany si totiž stojí za svým tvrzením. A vzhledem k miliardám, které kolem stále nevydělávajícího startupu točí, se bude u soudu spíš přitvrzovat.

Po dvou letech Snapchat získal od investorů přes 60 milionů dolarů a v červnu se jeho hodnota odhadovala kolem 800 milionů. Zuckerberg ale chtěl zaplatit tři miliardy. Důvod je klíč k cílové skupině budoucnosti – teenagerům. Ti totiž tvoří zásadní podíl uživatelů Snapchatu. 

Snapchat_and_Facebook

via BBC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Teenageři a sociální sítě

Jak moc už americké teenagery nudí Facebook? Kolik procent z nich už má na Facebooku rodiče a nejradši by se propadli hanbou, když jim začnou komentovat jejich příspěvky? A co je tedy aktuálně nejvíc "hot" sociální médium pro americké školáky?
Přečtěte si více

Infografika: 10 tipů, jak vymyslet příspěvek na Facebook

Pokud máte strategii pro komunikaci s fanoušky na Facebooku dobře promyšlenou, měla by situace, kdy vám dojdou nápady na příspěvky, být spíše výjimečnou. Nikdo z nás ale není dokonalý a při nejlepší vůli se to stejně čas od času stane. Pro tyto případy vám přijde vhod dnešní infografika, která k vymýšlení poutavých statusů dává 10 praktických tipů.