A je to tu. Snapchat začíná běhat po soudech

Snapchat si vyžádal u soudu příkaz, který má zakázat Reginaldu Brownovi šířit tajné informace o společnosti v médiích. Brown se přitom označuje za autora celého nápadu.

Vyfotím fotku, pošlu ji kamarádům a ona se po chvíli zase smaže. Jednoduchý princip aplikace, kterou dnes proudí 350 milionů obrázků každý den.

Podle dokumentů u kalifornského soudu by mohl “Snapchat utrpět nenahraditelné ztráty, kdyby mohl Reginald Brown šířit tajné informace o společnosti na veřejnosti.” Podle serveru Business Insider jde hlavně o videa, na kterých zakladatel Evan Spiegel odpovídá, že mazání obrázků vymyslel Brown.

Stejně jako u Facebooku bude soudní bitva o autorství dlouhá. Obě strany si totiž stojí za svým tvrzením. A vzhledem k miliardám, které kolem stále nevydělávajícího startupu točí, se bude u soudu spíš přitvrzovat.

Po dvou letech Snapchat získal od investorů přes 60 milionů dolarů a v červnu se jeho hodnota odhadovala kolem 800 milionů. Zuckerberg ale chtěl zaplatit tři miliardy. Důvod je klíč k cílové skupině budoucnosti – teenagerům. Ti totiž tvoří zásadní podíl uživatelů Snapchatu. 

Snapchat_and_Facebook

via BBC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

AP začala svůj Twitter účet dvakrát denně pronajímat Samsungu

Uživatelům pravidly svázaného Facebooku to možná připadá jako sci-fi, ale majitelé účtů na Twitteru mohou se svými profily nakládat poměrně volně a nechat si platit za to, že budou někomu dělat reklamu. V těchto dnech se o tom přesvědčí i 1,5 milionu následovníků agentury AP, nadšení z toho však moc nejsou.