7 nejzajímavějších postřehů z rozhovoru s Markem Zuckerbergem

V rozhovoru sice nepadla žádná oficiální oznámení, to ale neznamená, že se nemluvilo o ničem zajímavém. Nick O’Neill, autor ze serveru AllFacebook.com, byl na místě přítomen, a vybral pro své čtenáře sedm nejzajímavějších postřehů ze slov Marka Zuckerberga, na které se můžete podívat.

Nejzajímavější obsah? Lidé!

Přemýšleli jste, jak udržet návštěvníky déle na vašich stránkách? Možná by pomohlo na ně umístit více fotek lidských tváří. Pro mnoho z vás sice nepůjde o nic tak objevného, jistě je to ale něco, co se vyplatí vyzdvihovat často a hodně. Slovy Marka Zuckerberga:

„Pro lidi to nejzajímavější online jsou ostatní lidé.“

Ve větších a méně omezujících sítích jsou lidé aktivnější

Po posledních změnách soukromí na Facebooku podle Zuckerberga došlo k tomu, že lidé ve větších a méně omezujících sítích začali být aktivnější, naopak v sítích malých a více omezujících jejich aktivita povadla. Nejvíce to bylo vidět na nově napojených zemích, kde je celá země v jedné jediné síti (např. Indie). V této souvislosti také CEO Facebooku zmínil, že o co méně je uživatelů, kteří určitou specifickou funkci využívají (třeba právě v nastavení soukromí), o to více a vášnivěji se k ní upínají. A o to nespokojenější jsou, pokud je zrušena.

Čekají nás změny ve Friend Listu

Zuckerberg na přímou otázku odvětil, že momentální podoba seznamu přátel není dostatečně efektivní a seznamový model není tak jednoduchý k používání, jak by měl být. Prý se pracuje na nápravách, kdy se jich dočkáme ale nepadlo.

O připravovaných věcech se veřejně nemluví

„Vždy jsem nejnedočkavější ohledně věcí, na kterých zrovna pracujeme, o těch ale bohužel nemůžu mluvit.“ Ačkoliv se moderátoři diskuze snažili z Marka dostat, o kterých že to věcech se nemá mluvit v současnosti, neuspěli. Mark Zuckerberg je pevně rozhodnut o novinkách mluvit, když marketing říká teď, a ani o chvíli dříve.

Vzrůstá podíl denně aktivních uživatelů

Jak roste počet měsíčně aktivních uživatelů, na současných 500 milionů, roste zároveň, možná trochu překvapivě, i podíl uživatelů aktivních alespoň jednou denně. Ten se orientačně pohybuje kolem 50 procentních bodů.

400 programátorů

Jen zhruba 400 programátorů se v Facebooku zabývá tvořením funkcí, které potom využívá půl miliardy lidí. To je jeden programátor na 1,25 milionu uživatelů.

Nejdůležitější je odhodlání a tým

To nejlepší nakonec, hlavně pro všechny nynější a budoucí podnikatele. Co podle zakladatele největší sociální sítě na světě definuje úspěšného podnikatele?

„Za prvé, musíte přesně vědět, co chcete. A za druhé, musíte k tomu vybudovat vyjimečný tým.“

Via AF