Česká mýdlová opera na YouTube: Jaký se teď tvoří obsah


Výhoda YouTube je v tom, že se vaše názory a myšlenky můžou dostat ke spoustě lidem. Opravdu, spoustě. Možná nerozumíte, proč je to fenomén, možná nechápete, co na tom ti mladí mají. Na síti teď trendují videa, která vám odpoví. Tedy vlastně taky jen možná. Rozhodně ale ukážou to, co fanoušky zajímá. Tohle je zájem o aktuální YouTube, aneb soap opera online.

Řekněme, že pokud čtete tento web, nebudete asi cílová skupina daných youtuberů (někde mezi 8 a 15 roky) a možná vás zajímá, na co všichni ti fanoušci vlastně koukají. Tak tady máte.

Jako pingpongový míček si v posledních dnech především dva protagonisté přehrávali tematiku nahých fotek, sexu, otázky toho, kdo lže a kdo z nich nemá na nájem. A dalších světových problémů.

Tahle témata by mohla vzbudit jen pousmání nebo zábavu na nudné odpoledne, nebýt opravdu trendem.

Následující youtubeři mají stovky tisíc zhlédnutí videí a skoro tolik odběratelů. Vědí, jak přilákat zájem, a rádi toho využívají. Je to komunita otevřená směrem ke všem, co chtějí koukat a poslouchat. Do okruhu “svých” youtuberů ovšem jen tak někoho nepustí. Jsou to teenageři, kteří mají odpovídající problémy. A k tomu techniku.

Když se k youtuberce Carrie dostaly její údajné nahé fotky, očividně se jí to dotklo a začala vysvětlovat, proč vlastně její vůbec nejsou. Tady je ještě zajímavé jedině to, do jaké míry dokáže 18letá slečna dávat dohromady věty s hlavou a patou. A prsama.

https://www.youtube.com/watch?v=obvW9uray2A

Jenže pro mnohé by bylo jediné vysvětlení, kdyby se ve videu svlékla. Podobně to zřejmě viděl i Danny z kanálu TVTwixx, který pojal za povinnost dokazovat a vysvětlovat a ještě prokázat svůj rentgenový zrak procházející skrz oblečení, protože prostě ví, jak prsa vypadají.

A reakce a zhlédnutí se jen hrnou. Na základě následujícího videa daný kanál začalo odebírat přes 800 lidí.

Dál už je to jen přestřelka a nic nového se vlastně nedozvíte… Jen to, že počty zhlédnutí videí a odběratelů stoupají, že se do videí dají přidat fajn efekty a taky jak tenhle problém (ne)končí.

https://www.youtube.com/watch?v=vte4fBnUkDE

Proč se o tom ještě bavíme

Oba hlavní interpreti téhle soap opery mají docela pěkná čísla zhlédnutí i odběratelů, ale do opravdové české špičky mají přesto daleko. Kanál TVTwixx se chlubí 380 tisíci odběrateli a 80 miliony zhlédnutí, Carrie má přes 177 tisíc odběratelů a celkem 22,7 milionu zhlédnutí.

Prvně jmenovaný kanál si řadu fanoušků nabral takovými spoty, jako je hození petardy do autobusu, záměrným odhozením batohu na kolejích před vlak nebo ne příliš bezpečnou jízdou na longboardech na silnicích, a to třeba do protisměru, nebo tím, že se protagonisté nechali táhnout na longboardu za autem. To zřejmě kdyby náhodou nezastavitelný sešup z kopce byl moc obyčejný. Taková videa podle všeho táhnou. Jen spot “Zastaven policií na longboardu” získal kanálu přes 1 500 odběrů.

Vedle toho všeho na YouTube funguje ještě jeden docela zajímavý fenomén, který budiž radou pro začínající youtubery, ale třeba i značky, které je chtějí využívat. Systém padajícího… zájmu rozpohyboval tuzemskou videoscénu zaměřující se na podobnou tematiku a přinesl jí zhlédnutí, odběratele a hlavně i ty méně známé vynesl do popředí zájmu. Tak třeba peeetaaaTV a jeho reakční video se dočkalo půl milionu zhlédnutí a hlavně necelých 2 000 odběratelů. Takhle se teď loví fanoušci.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dostaňte Neila Armstronga znovu na Měsíc díky Twitteru

Když minulý měsíc odešel nejznámější astronaut světa Neil Armstrong, který jako první v historii lidstva stanul na povrchu Měsíce, mnoho lidí mu přes web vyjadřovalo svou úctu. Nyní tak můžete učinit ještě jednou a s projektem One Small Tweet se zároveň můžete podílet na jeho poslední cestě k Měsíci.
Přečtěte si více

Žádost o ruku: meme style!

Tohle je žádost o ruku podle našeho gusta! Hezky vyhlášeno přes Reddit (dává smysl, protože každá správná dívka by měla svého přítele přes Reddit sledovat), oznámeno sérií memů, doplněno na zakázku dělanými kresbami uživatelů DeviantArtu.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Ženy neprdí

Dívky neprdí, to je základní pravidlo! Také se dozvíme, jaké to je být chlápkem po sexu, jak vypadá bratr roku, něco o lásce, něco o náboženství, něco o Thorovi, něco o tiskárnách a ukážeme si speciální fotky se sochami. Fascinující!