20 aplikací, bez kterých profíci na sociální sítě nepřežijí

20 aplikací, bez kterých profíci na sociální sítě nepřežijí_2

Profíci na sociální sítě se denně setkávají se spoustou problémů, které musí rychle a bezbolestně vyřešit. A my víme, jak to udělat ještě bezbolestněji. Přinášíme vám přehled 20 aplikací, bez kterých se prostě neobejdete. Díky nim budete mít svoji práci hezky pod kontrolou.

Na trhu existuje mnoho aplikací a řešení, se kterými se během své profese budete postupně setkávat. Některé jsou super multifunkční, další se specializují jen na konkrétní úkon. Jako profík na sociální sítě budete chtít určitě nějak vyřešit reporting vaší práce či problém s distribucí a sdílením nově vytvořených článků. Budete potřebovat najít inspiraci, být kreativní a zjistit, kde se pravidelně vzdělávat, aby vám neujel vlak. V případě internetového businessu je to totiž přímo rychlík.

social media business

Práce bude postupně přibývat, a abyste nepracovali 24/7, bude potřeba každodenní úkoly automatizovat. Čím více se vám to podaří u běžné záležitostí, tím lépe se budete moci soustředit na klíčové projekty. Ty vás budou následně nejen více bavit, ale i posouvat profesionalitu a zlepšovat reference.

Nezapomínejte však, že ne nadarmo se říká těmto sítím sociální. I přes veškerou automatizaci se vždy do vaší práce bude muset promítat osobnostní rys, který ji „označkuje“. Neexistuje nástroj, který by fungoval jako kouzelný proutek a vše jedním mávnutím vyřešil. My jsme se pokusili dát dohromady seznam aplikací, které pro vaše mávání proutkem budou skvělým doplňkem.

Pro řízení vašich projektů budete potřebovat

1.       Slack

Slack je messagingový – chatovací nástroj, díky kterému můžete komunikovat a koordinovat práci jednotlivců či týmů. Tato aplikace vám umožní držet komunikaci v jedné komunikační lince a informovat ostatní kolegy, kteří se na projektu podílí třeba i nepřímo, oč tu běží. Slack dobře komunikuje se službou IFTTT, která mimo jiné zajišťuje automatické aktualizace a RSS feedy.

2.       Asana

Asana je skvělý nástroj pro projektový management. Umožňuje více týmům a jednotlivcům řídit práci na jednom projektu. Přehledně sledujete z jednoho místa veškerou dokumentaci, deadliny – uzávěrky a zodpovědnosti. Jedná se o podobný nástroj jako starší projekty Basecamp a Trello.

3.       Any.do

Zapomeňte na žlutá lepítka, cáry papírů či sekretářku. Od té doby, co existují aplikace Any.do, udržíte svůj den 100% pod kontrolou. Any.do vám umožní digitalizovat vaše všední úkoly, poznámky, nastavit upozornění. Aplikace se synchronizuje snad se vším, co vás běžně obklopuje – mobilní aplikace Android, iPhone; webová aplikace, Chrome aplikace, MAC aplikace. Aplikace je podobná jako služby Google Keep nebo Evernote.

Pro měření dat, reporting a naslouchání jsou tu

4.       Chartbeat

Chartbeat přehledně naservíruje data návštěvnosti a aktivit vašich webových stránek. Tato data budou zahrnovat informace o tom, odkud se k vám uživatelé dostali, jaký obsah webu se nejvíce líbil a sdílel, jaký je růst návštěvnosti a kdo ti návštěvníci opravdu jsou. Nastavíte si zde i upozornění pro případ neočekáváných událostí.

Chartbeat

5.       Buzzsumo

Buzzsumo, jak už sám název napovídá, je skvělá online aplikace pro monitoring buzz wordů – takový sumista v prohledávání zmínek na internetu. Je to globální nástroj, který umožňuje filtrovat češtinu a lokalizovat Českou republiku. V tuzemském internetu se pohybuje velice obratně. Jedná se o placený nástroj s omezenou bezplatnou variantou, která se dá docela dobře využívat. Stačí se jen zaregistrovat. S Buzzsumo můžete přehledně sledovat, kde je váš obsah sdílen, a kdo jej sdílí. Lépe tak pochopíte, co k příspěvku a článku přivádí pozornost a koho a na jakém médiu váš obsah nejvíce zaujal.

Buzzsumo

Pro nikoho z nás nejsou v dnešní době nástroje od Google cizí. Žijeme si v takové vzájemné symbióze – víme toho o Google hodně a Google toho zase ví hodně o nás. Kromě vyhledávání umí také výborně naslouchat (služba Alerts). Pokud jste si ještě nenastavili pravidelnou dávku e-mailů, která vás bude informovat o slovech a tématech, která vás zajímají, tak to určitě udělejte. S Google Trends zase můžete napříč světem porovnávat, co je kde trendy, a s Analytics jednoduše analyzovat, co se to vlastně na vašich webech děje.

7.       Effinamazing UTM Builder

Effinamazing je opravdu „amazing“ nástroj pro tvorbu zkrácených URL adres včetně UTM parametrů, které marketérům pomáhají vyhodnocovat kampaně v Google Analytics. S tímto nástrojem ušetříte hodně času. Je propojený přes API s Bit.ly, kde musíte mít také účet. V prémiové verzi tento nástroj umožňuje výsledky kampaní propojit s tabulkami v Google Docs, abyste měli lepší přehled o kampaních.

8.      Cyfe

Cyfe je profesionální nástěnkovač. Tedy aplikace, která vám umožní sledovat změny z neuvěřitelné spousty online zdrojů na jednom místě ve vašem personalizovaném dashboardu. Můžete si tam přidat služby z oblasti PPC reklam a reklamních systémů, blogovacích systémů, sociálních sítí, monitorovacích služeb, e-mailingu, CRM a prodejní služeb, SEO atd. Cyfe je i v bezplatné verzi, která vám však umožní monitorovat pouze za posledních 30 dnů a pouze 5 zdrojů.

9.       Iconosquare Brand Index

Iconosquare Brand Index je bezplatný nástroj, který umožňuje sledovat, jaký má vaše značka vliv a dosah na sociální síti Instagram. Nejen, že můžete sledovat svou značku, ale můžete také hlídat, co dělají vaši konkurenti  a co funguje v různých oborech.

10.       Commun.it

Commun.it byste měli používat, pokud vám je k něčemu komunikace na sociální síti Twitter. Služba umožňuje rychlý přehled aktivit Twitter účtu. Získáte přehled o tom, kteří influenceři mají zájem o vaši značku a typ komunikace. Společně s přehledným výpisem aktivit vašich followerů získáte také návrhy, koho by bylo vhodné sledovat. Commun.it poskytuje přehledný nástroj pro správu vašeho/vašich Twitter účtů. Funguje jak bezplatně, tak v placeném režimu.

Commun it

Tvorba a sdílení obsahu

11.       HootsuiteZoomSphere

Kdo by neznal takovou tu „aplikaci se sovičkou“, co je přes ni možné sdílet příspěvky na sociálních sítích. HootSuite je jeden z celosvětově nejznámějších nástrojů pro management sociálních sítí. Umožňuje uživatelům spravovat všechny své sociální účty z jednoho místa, uspořádat vlastní pracovní plochu – dashboard, publikovat příspěvky a získávat analytické informace o svých účtech. HootSuite má v sobě také zabudovaný zkracovač URL adres, který umožňuje lépe monitorovat dosah publikovaných příspěvků.

Jedná se o podobný nástroj, jako je např. Buffer (viz. níže) a Sprout social. Český ekvivalent k těmto nástrojům je ZoomSphere, který je dobře lokalizovaný pro potřeby český profíků na sociální sítě.

ZoomSphere

12.       Buffer a Buffer Extension

Jak jsme se již zmínili, Buffer je další nástroj pro správu a plánování příspěvků na sociálních sítích. Má mnoho podobných funkcionalit jako HootSuite. Jednou z předností Buffer je schopnost plánovat automaticky příspěvky podle toho, kdy je pro ně ta nejvhodnější doba. Podle historických dat dokáže tento nástroj vyhodnotit, v jakou dobu byly předchozí příspěvky nejsledovanější. Zkracovač URL adres a analytika je samozřejmostí.

buffer aplikace

13.       Giphy Gif Maker a vyhledávač

Animované obrázky ve formátu GIF, po určitou dobu téměř zapomenutý formát, se posledních pár let opět probudily k životu. Mohou za to především sociální sítě. GIF je poněkud složitý formát na výrobu, nicméně uživatelé sociálních sítí jej milují. Je mnohem zábavnější než fotografie v klasickém formátu JPG nebo PNG. Nástroj GIPHY je zdarma a můžete v něm vyrobit GIF z videa na YouTube – Vimeo – Vine a z vlastního videa.  Zvolíte si délku spotu a máte hotovo. Giphy se postará o zbytek. Portál Giphy se stává něčím podobným jako YouTube, ale jen pro pohyblivé obrázky ve formátu GIF. Můžete si zde vytvořit účet, podpořit tak svoji značku a veřejně, nebo soukromě vyrábět GIFy. A vypadá to pěkně jen posuďte sami – níže najdete ukázku z GIPHY TV.

giphy

giphy TyInternety

14.       MemeGenerator a MemeCreator

Podobně jako GIFy jsou již několik let populární i tzv. MEM obrázky. Tyto obrázky jsou mnohdy designově nevzhledné a jejich výroba zabere jen pár minut. Jejich cílem je na zdi sociální sítě čtenáře zaujmout a pobavit rychlou reakcí na aktuální téma. Často se MEM obrázky používají pro politickou satiru. V hlavičce tohoto odstavce najdete dva odkazy. MemeGenerator je anglický web pro výrobu MEMů. MemeCreator je web v češtině se spoustou předvolených českých reálií.

MEM obrazek Zeman

15.       Landscape od Sprout Social

Landscape je nový nástroj – online fíčurka od Sprout Social. Tato hračka umožňuje zdarma online ořezávat fotky přesně pro přednastavené šablony na sociálních sítích: Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn, G+, Pinterest, YouTube. S Landscape se vám už nestane, že byste měli fotku na své zdi rozpixelovanou. Jednoduše si také můžete zadat i vlastní ořez v pixelech. Vše následně exportujete do formátu JPG nebo PNG – do takového, ve kterém jste fotku na Landscape nahráli. Sociální sítě mají raději formát obrázku PNG, který ji tolik “nezmrší”. S Landscape ušetříte při úpravě fotek tak polovinu času, než v případě, že byste ji dělali přes Photoshop.

sprout-social-landscape-tool

16.       Canva

Kdo Canvu nezná, měl by se s ní určitě co nejdříve seznámit. Příspěvky na sociálních sítích dělá mnohem kreativnější, designově správnější a co je nejdůležitější, mnohem rychlejší.

Canva je nástroj, ve kterém zvládnete kromě příspěvků na sociální sítě klidně i grafiku letáků. K dispozici je spousta šablon, které vám pomohou hned ze začátku se správnými rozměry a proporcemi vizuálu. Canva je skvělé místo pro grafickou myšlenkovou mapu a mockupy bez znalosti programů, jako jsou Photoshop, Illustrator či InDesign.

Canva TyInternety 2016

17.       Unsplash, Picjumbo, Pixabay

Kde brát pořád hezké fotky pro pozadí příspěvků, které by vyvolaly emoci a podtrhly sdělení? Máme pro vás 3 weby, kde se můžete vyřádit. Stahování fotek je zdarma, na různých webech jsou v různé kvalitě. Klíčová slova zadávejte v angličtině. Pak už stačí jen stáhnout a šup s tím do nástroje, jako je Landscape, nebo Canva.

Pokud používáte a komunikujete pravidelně o podobných tématech, doporučujeme pro štítkování fotek a vizuální záložkování používat sociální síť Pinterest. Rovnou si zde uložíte URL adresu na konkrétní fotografii a kdykoliv se k ní můžete vrátit. Můžete si ji oštítkovat a uložit na nástěnku pojmenovanou podle tématu, které budete v budoucnu potřebovat.

selfie fotka

18.       Aviary

Aviary je online foto editor. Nemusíte si nic kupovat či stahovat, jen se přihlásíte např. přes Facebook účet, vytvoříte si profil a můžete začít upravovat své fotografie. Aviary má své mobilní aplikace pro chytré telefony Android a iPhone.  Funkcí je velké množství, takže počítejte s tím, že pokud jste začátečník, chvilku potrvá, než se s pokročilým systémem sžijete. Pro milovníky Facebooku vytvořili v Aviary i přímo foto editovací Facebook aplikaci.

aviary

19.       Hemingwayapp.com

Aplikaci Hemingway by měl používat každý, kdo chce, aby se jeho text dal opravdu číst. Jedná se o unikátní nástroj, který zvládá texty nejen v angličtině, ale i češtině. Tato aplikace vás upozorní na dlouhá souvětí a nejčastější chyby. Chybovost se zvýrazňuje pomocí podbarvených částí textu. Vpravo máte navigaci, která vysvětlí, jaká barva co znamená. Navigace je v angličtině. Pokud potřebuje překlad, v klidu postačí Google překladač přes prohlížeč Chrome.

Ano, tento text prošel také kontrolou přes Hamingwayapp.com

Hemingway aplikace pro copywritery

Vzdělávání

20.       Newsletter TyInternety

Odebírání newsletterů a sledování sociálních sítí specializovaných serverů je skvělý způsob, jak pravidelně získávat nejnovější informace. Zjistit nejnovější trendy z oblasti digitálního marketingu je pro každého marketéra důležité. TyInternety.cz pro vás měsíčně připravují několik desítek skvělých článků, které pro své vzdělávání a kariérní rozvoj bezpochyby potřebujete. Koukejte nám na Facebook, Twitter, Instagram a zkuste na hlavní stránce vpravo nahoře zadat e-mailovou adresu a máte vyřešeno. Následně se už můžete těšit na naše e-maily.

TyInternety newsletter

—————————————————-

Tyto aplikace používáme i my v redakci TyInternety. Pokud však máte dobré zkušenosti ještě s jinými, které se do soupisu nedostaly, určitě nám na ně nechte odkaz dole v komentářích. Díky a buďte soušl. 

Total
12
Shares
Další články
Přečtěte si více

Studie: Jak a kde marketéři investují do obsahu

Zbýváte se marketingem orientovaným na spotřebitele a používáte při své práci jeho obsahové formy? Pak byste hladce zapadli mezi většinu. Podle studie 2013 Benchmarks, Budgets and Trends totiž do obsahu v rámci marketingu neinvestuje jen 14 procent reklamních profesionálů z oblasti B2C. Kam svůj obsah umisťují a do jakých forem nejčastěji vkládají své peníze a důvěru?