2 278 668 214 důvodů, proč Mark Zuckerberg miluje rok 2013

Základní plat Marka Zuckerberga je oficiálně jeden dolar. Každopádně to ale není tak, že by jedna z nejvlivnějších figur současného IT světa žila ze slevových kupónů.

Podle studie 2013 CEO Pay Survey se pořád se svým platem drží na špičce mezi americkou byznys elitou. Studie sledovala 2,259 amerických firem, které jsou obchodovány na burze. Kromě platu se sledovaly i hodnota akcií.

Díky nim je Zuckerberg jedničkou mezi americkými manažery. Akcie by mu letos vydělaly neuvěřitelných 2 278 668 214 dolarů. Tedy dvakrát více než má dvojka žebříčku Richard Kinder z Kinder Morgan. “Za víc než deset let, co děláme tuhle studii jsem nikdy neviděl taková čísla.  Firmám se dařilo a to katapultovalo peníze svých šéfů do astronomických rozměrů,”  tvrdí analytik Greg Ruel a oddává, že platy rostly průměrně o 8,5 procenta.

Zuckerberg si plat na jeden dolar nechal srazit po vzoru velikánů Silicon Valley jako byl Steve Jobs, Eric Schmidt and Larry Page, Larry Ellison z Oraclu, případně Meg Whitman z Hewlett-Packard.

via AFB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nej sociální a mobilní kampaně: I Facebook může být nóbl

Napadlo by vás někdy odmítat fanoušky na Facebooku proto, že pro vaši značku nejsou dost dobří? Některé značky se nebojí odlišit velice svéráznými metodami, jak ukazuje náš další výběr zajímavých kampaní poslední doby. Minule jsme se věnovali speciálně Twitteru, tentokrát dostal nejvíce prostoru Facebook a sekunduje mu Instagram.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Prezident a kočkobradky

Zdá se, že první přímou volbou zvolená hlava státu bude v našem malém seriálku memů stálým hostem. Okolo "profesorských buzen" jsme se sice nedočkali takové exploze kreativity, jako u "virózy", ale i tak si to zaslouží pozornost (a pozor, nechybí ani Josef Šlerka!). Vedle toho se podíváme na nový nesmyslný trend nazvaný Cat Bearding (česky asi nejlépe "kočkobradky"). Pokud to z názvu není jasné, z obrázku pochopíte raz dva. Užijte si to!