12 miliónů nových duší pro Zyngu během dvou týdnů

Ještě před 14 dny zaznamenávala společnost Zynga 60 miliónů pravidelných uživatelů svých online her skrze sociální sítě, primárně Facebook a MySpace. A nyní je těchto měsíčně aktivních uživatelů o celých 12 miliónů více, což by při stejném tempu představovalo růst o celých 40% za měsíc. Neuvěřitelné číslo.

Takovýto strmý nárůst počtu aktivních uživatelů není pochopitelně možný donekonečna, vyvstává ovšem jiná otázka. Obrat společnosti Zynga se údajně pohyboval kolem částky 100 miliónů dolarů ročně, což by při tomto tempu růstu znamenalo v současnosti částku zhruba150 miliónu dolarů. To je chvályhodný výsledek, když bereme v úvahu, že předpokládáný obrat Facebooku je 550 miliónů pro tento rok.

Poker, mafie a farmaření

Ač Zynga nabízí své produkty pro mnoho sociálních sítí, stěžejní se pro ní stává čím dál tím více Facebook, v důsledku neutuchajícího růstu jeho dominance. Mezi hlavní koně nejen na tomto webu patří trojice her Mafia Wars, Texas Hold’em a FarmVille, které dávájí dohromady 40 miliónů aktivních uživatelů. Zdálo by se, že po dvou letech musí růst uživatelů herních produktů přestat, vzhledem k jejich stáří – jak vidno, opak je ale pravdou.

Celkově se tak herní aplikace stávají dominantní v rámci komunitních webů, a proto je další růst uživatelů her od Zyngy a dvojky na trhu, společnosti Playfish, jistou záležitostí. A hlasy, které ještě v nedávné době s jistotou tvrdily, ze Facebook se stane zejména prostorem pro podnikání, již nejsou tolik slyšet. Vypadá to totiž, že se pomalu přetavuje v zejména zábavní platformu.