1 000 000 000! Facebook má miliardu uživatelů

Mark Zuckerberg před pár minutami oznámil, že dnes ráno dosáhl Facebook poprvé v historii miliardy uživatelů, kteří největší sociální síť používají aktivně každý měsíc. A ať si o Facebooku myslíte cokoliv, je to vážně pecka.

Zuckerberg se o zprávu podělil se svými 16 miliony odběratelů skrze svůj profil a během deseti minut získal příspěvek přes 100 tisíc zdvižených palců. Krátká zpráva se ve stejném znění objevila také na oficiálním blogu, kde si při této příležitosti můžete stáhnout dokument se spoustou zajímavých údajů.

Další informace v tuto chvíli nemáme, ale ony asi ani nejsou potřeba. Z dokumentu, který Facebook netradičně nabídl ke stažení ve formátu .docx, vybíráme alespoň několik základních údajů:

  • 1,13 bilionu Like od spuštění v únoru 2009
  • 140,3 miliardy vazeb mezi přáteli
  • 219 miliard fotek
  • 17 miliard příspěvků opatřených lokací
  • 62,6 milionu písní, celkem mají 22 milard přehrání
  • 600 milionů mobilních uživatelů

UPDATE Facebook zveřejnil také zajímavé a docela příjemné video, kde emotivně vysvětluje, jak jsou obyčejné věci, které nás spojují, vlastně důležité. Ano, tušíte správně, patří mezi ně i Facebook. Video najdete na oficiální stránce a opět i na profilu Marka Zuckerberga.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Další díl Social Media Revolution je tu

Každý rok vychází nová stylová infografika od Erika Qualmana, zakladatele Socialnomics, která se nás diváky snaží ve formě videa ohromit úžasnými statistikami o světě sociálních médií a internetu obecně. Možná je to tím, že už jsme si na tenhle fenomén až příliš zvykli, ale pokud jde o nás, letos už to nějak není ono.
Přečtěte si více

Na Facebooku nyní můžete komentovat i fotkou

Do komentářů k příspěvkům již lze kromě odkazů s náhledy vkládat i přímo fotografie. Funkci uvedl programátor Bob Baldwin, který ji spolu s několika dalšími vytvořil na jednom z firemních hackathonů. Přibyla také možnost řadit chronologicky komentáře i na stránkách, které mají funkci Replies.