#15tweetu s Jakubem Zajícem o brownfield startupech

#15tweetu s Jakubem Zajícem o brownfield startupech

Co mají společného pražské prostory Vnitroblock, Radlická kulturní sportovna a Kavárna co hledá jméno? Dva otce – Lukáše Žďárského a Jakuba Zajíce. Dva “kluky se srdcem kovboje”, které nebavilo s partou přátel sedět u piva, ale raději se hrabat v odpatcích. Společně tak pro pražáky rozchodili unikátní prostory, ve kterých probíhají nezapomenutelné akce a pije se tam skvělá káva. S Jakubem jsme si popovídali v 15 tweetech ještě před tím, než vystoupí na 6. června na konferenci Restart myšlení.

#15tweetu s Jakubem Zajícem o brownfield startupech - Kavarna co hleda jmeno

01. Už se vám podařilo najít jméno pro Kavárnu co hledá jméno?

Ano, podařilo. Je to Kavárna co hledá jméno.

02. Jak pokračuje comeback Radlické kulturní sportovny?

Comeback pokračuje. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom měli být schopni do měsíce znovu otevřít. Máme vše připraveno ke kolaudaci. Ofiko a profi. Můžete se těšit na skvělou Open party.

03. Dal by se shrnout tvůj životní příběh do 280 znaků?

Rok 2011 Dudes & Barbies – sport a potkávačky s Lukášem Žďárským ohledně prostor pro kruhové tréninky – brownfield na Smíchově u metra – bezďáci, bordel a vyklízení a čištění – Radlická kulturní sportovna a kolegyně Káťa Šandová – Kavárna co hledá jméno a Vnitroblok.

#15tweetu s Jakubem Zajícem o brownfield startupech - Vnitroblock

04. Cítíš se jako člověk, který dokáže z h…. uplést bič?

V dobrým slova smyslu si myslím, že to umíme jako skupina, i já jako osoba. Ale je důležité dodat, že se nám bič nepovede uplést úplně z každého h…..

05. Co tě žene každé ráno dopředu? Co ti dodává sílu hlavou prorážet zeď?

Vidina posouvání se. Vidina dosahování cílů, které si skupina stanovila. Jsme stále ještě na půli cesty. Rád překonávám své limity. Hned jak jich dosáhnu, těším se na další projekty. Pomáhá i sport, věnuji se Stoboji – universal sportsman.

06. Co bys doporučil startupu bez prostředků? Jak si nejrychleji vytvořit povědomí?

U nás to bylo více věcí. Měli jsme dobrej timing a nebáli jsme se o projektu bavit. Nebáli jsme se, že nám nápad někdo ukradne. Naopak jsme se o tom hodně a cíleně bavili a získávali nápady. Chtěli jsme se dostat do povědomí.

Kamarádi nám pomáhali, aby se odreagovali a odpočinuli si u fyzické práce. Občas i proto, aby si ověřili, jestli to myslí opravdu vážně. Tak vznikla důležitá dobrovolná pomoc. Následně také začala skvěle fungovat word of mouth (šeptanda).

#15tweetu s Jakubem Zajícem o brownfield startupech 2

07. Co děláte pro to, aby byly vaše projekty HOT? Jak je vymýšlíte?

Snažíme se překvapit. Dodat zákazníkům něco, co nečekali. Naše objekty na první dobrou nikdy neodhalí, to co se v nich bude odehrávat. V prostorách staré dílny / stodoly si může zákazník např. zajít na záchod, kde ho čeká u umyvadla hadrový ručník.

Snažíme se rozdávat zážitky. Máme vlastního kurátora, který se stará o pravidelné výstavy spousty dalších doprovodných HOT aktivit.  

08. Zvládl bys své projekty bez přátel?

V rámci firmy se dá říct, že jsme přátelé a bez takových přátel bych projekty fakt sám nezvládl. Jsme taková středně velká rodinná firma. Nejsme se všemi “best friends”, ale jádro si rozumí a baví se i mimo práci. S kamarády, kteří se mnou nepracují a moc se nestíháme potkávat, tak s těmi to máme nastaveno tak, že kdyby byl průser, vzájemně si pomůžeme.

09. Považuješ se za leadera? Poslouchají tě tvoji zaměstnanci? Jak řešíš respekt?

Snažím se o přirozenou cestu. Snažím se jít příkladem a neprosazovat se slovně.

10. S jakou nejabsurdnější situací jste se při vyjednávání s úřady setkali?

Ve finále jsou i na úřadech jenom lidi. Ukazujeme lidskou tvář a jsme trpěliví. Oni ji po čase také ukážou. Pokud člověk komunikuje v klidu, tak povolí i druhá strana.

Pouze jednou na hygieně jsem se nějak nepohodli, nerozuměli jsme si a byly z toho třískající dveře.

11. Jaké životní hacky podle tebe dobře fungují?

Snažím se mít co největší pestrost. Žádné zajeté koleje. Žádný krysí závod. Nehekuju. Potřebuju jen, aby mne den bavil. Mám takový každodenní triatlonový cíle – stihnout práci, rodinu a sport.

12. Co v tuto chvíli nejvíce řešíte?

Jako skupina teď nejvíce řešíme financování a rozvoj. Rádi bychom rostli. Připravujeme další projekty mimo Vnitroblok. Vnitroblok je vlastně jinak definované obchodní centrum. Kavárna, Footshop, taneční studio Sector, PidiKino. Plánujeme Bistro 7 peaces. Jsou tu menší showroomy, ateliér Obývák. Showroom RAP, který prodává oblečení. S Garáží 22 plánujeme palírnu GINu a menší bar. Je tu Vinil shop.

13. Kde se vidíš za pět let?

Rád bych se viděl pořád v Dudes and Barbies. Stále v  rodinné firmě s dalšími projekty a se zachovanými dobře fungujícími projekty. Rád bych si vyzkoušel i jiné oblasti, co se týká prostor.

14. A co jsi řešil dnes ráno snídani?

Hledáme nového nájemce do Vnitroblocku, kde máme zajímavé volné prostory.

https://www.facebook.com/vnitroblock/posts/2265908917013158

15. Jaké české projekty či lidé vás v poslední době zaujaly natolik, že byste se o nich chtěl dozvědět v dalším rozhovoru #15Tweetů?

Mě osobně by pro inspiraci zajímaly příběhy podobných konceptů ze zahraničí.  

#15tweetu s Jakubem Zajícem o brownfield startupech - Radlická kulturní sportovna

#15Tweetu

„15 Tweetů s …“ je nová série stručných rozhovorů s influencery, marketéry, důležitými lidmi – prostě všemi, kteří mají co říct a říkají to, co nás a vás zajímá. Na rozhovory se můžete těšit minimálně jednou měsíčně. Pokud nebudete stíhat, tak stačí sledovat Twitter kanál @tyinternety nebo hashtag #15Tweetu.

Total
3
Shares
Další články