WebExpo 2015 v datech: Nejvíc návštěvníků i vypitého kafe

Už osmý ročník WebExpa se odehrál uplynulý víkend v samotném centru Prahy. Sály Lucerny, Světozoru a divadla ABC naplnilo 101 řečníků a 1709 návštěvníků. Pokud jste to nestihli, nezoufejte, přednášky budou brzy online.

Když před nedávnem investor Michal Illich koupil většinový podíl konference pro vývojáře, designéry, marketéry i obchodníky, řekl nám, že by WebExpo chtěl mít lepší a větší. To se, alespoň soudě dle statistik, letos podařilo.

Konference v centru Prahy

Co do rozsahu šlo o jednu z největších tuzemských konferencí. Zaregistrováno bylo přesně 1709 návštěvníků, tedy o tři sta víc než loni. Ti se přišli podívat na 101 řečníků z Česka i zahraničí na 80 přednáškách v kategoriích Development, Business a Design. Součástí programu bylo také pět workshopů a hackathon nad API od České spořitelny, která patří mezi partnery konference.

Mezi řečníky nechyběla světová jména jako Dominika Blackappl, Gregg Bernstein (MailChimp), Andy Hume (Twitter) nebo Johnny Rodgers (Slack). „Užil jsem si přednášky od lidí ze Slacku, MailChimpu, Twitteru, Shazamu a dalších světových firem. Je skvělé, že zavítali k nám do Prahy,“ říká Michal Illich a těší se, koho se podaří domluvit příště.

Přednášky proběhly ve 4 sálech: v Paláci Lucerna, naproti ve Světozoru a v divadle ABC, vzdáleném asi 200 metrů. Nově přibyl Lucerna Music Bar. „Tyhle nové prostory se mi líbily, umožnily osobnější kontakt s přednášejícím a zajímavé diskuze,“ dodává Illich.

webexpo_2015_ (9)

Statistika podle kávy

„WebExpo 2015 bylo zatím největším WebExpem vůbec. Byl o něj také největší zájem, způsoben byl částečně i tím, že 14 přednášek streamovala Česká televize v živém přenosu,“ říká Michelle Losekoot, která se na WebExpu stará o propagaci.

Organizátorům patří dík za neomezený přístup k nápojům a drobnému sladkému občerstvení. Kafe není nikdy dost, jak je vidět: vypilo se 1500 porcí espressa a 1700 kelímků filtrované kávy, 450 kelímku čaje, 1000 lahví Club Mate a padlo 80 litrů polévky od Konečně Vývar. Placené občerstvení obstaral Ordr.cz nebo Hot God.

Organizace byla perfektní a snad až na občasné problémy s vypadáním wifi nebylo co vytknout. Pochvala patří za volbu moderátorů, kteří jsou skuteční profíci (Marek Prokop, Pavlína Louženská, Ondřej Aust, Michal Andera), i za dobré nápady, jako třeba speakers corner, který řešil množství otázek po přednášce, aby nerušily timing té další. Nebo za překvapení v podobě přednášky Jana Řežába o failech v podnikání.

Kdo nabitý víkend nestihl, nemusí věšet hlavu, všechny přednášky budou ke zhlédnutí online a zdarma na webexpo.cz/videa. Zatím jsou venku tři z nich, ostatní přibudou během měsíce.

webexpo_2015_ (6)

Nejnavštěvovanější přednášky:

(Měřeno NFC visačkami, údaje tedy nejsou zcela přesné, protože neregistrují posluchače, kteří v sále zůstali od předchozí přednášky.)

Co doporučujeme ke zhlédnutí (zalinkujeme, jakmile bude k dispozici online):

  • Noz Urbina o práci s obsahem na rostoucím počtu zařízení
  • Avi Itzkovitch o vizích budoucnosti v internetu věcí a produktech bez displejů
  • Brandon Velestuk ze Slacku: jedna z nejzábavnějších přednášek o tom, jak být empatický designér
  • Vít HorkýBrand Embassy o tom, jak propracovaným způsobem přistupují k obesílání potenciálních zákazníků, zajímavé natolik, že ho moderátorka Pavlína Louženská nechala využít i celý čas pauzy
  • Filip Dřímalka o tom, kde všude a čím lze inovovat. Pokud ho chcete vidět naživo, pak vězte, že vystoupí na letošním Startup Summitu

Statistika tweetů dle hashtagů #webexpo a #webexpo2015 dle Geneea:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SXSW deň štvrtý: Foursquare, Darth Vader, ponožky a talking shoes

Festival South By SouthWest je velkolepou událostí pro každého alespoň trochu nasáklého čímkoliv digitálním. Každoročně přiláká i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o tom všem můžeme nechat alespoň vyprávět, tweetovat a blogovat. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a vytrvale dokazuje, že na SXSW je každý den něčím nový a fascinující.