Video: Stane se sdílená mobilita nezbytnou součástí našich životů?

Digitální služby již delší dobu pronikají do našich životů a výraznou roli hrají i na poli přepravy. Sdílená mobilita je velkým trendem posledních let a ve větších evropských městech je již zcela běžné, že si můžeme za pomoci smartphonu snadno a rychle půjčit kolo, koloběžku, auto či třeba svezení moderním nástupcem taxíku. Obyvatelé metropolí se díky těmto novým službám mohou rychle a pohodlně přemisťovat po městě bez toho, aby museli mít vlastní auto, které je někdy zbytečně drahé, nepraktické a neekologické.

S rychlým nástupem těchto zcela nových služeb je ale spojeno mnoho výzev týkajících se zejména nedostatečné či chybějící infrastruktury nebo zastarale nastavené legislativy.

Jak se s novým fenoménem srovnává česká společnost? Zlepšují se v České republice podmínky pro sdílenou mobilitu? Je tomuto novému trendu stát nakloněn? A jak si ve sdílené mobilitě stojíme v porovnání s dalšími evropskými státy?

O tom přišli do pražského coworkingu WorkLounge debatovat Ondřej Široký (Lime), Vítek Ježek (Rekola), Jan Charouz (HoppyGo) a Sylva Švihelová (Magistrát hl. m. Prahy, specialistka rozvoje dopravy). Panelovou diskuzi, kterou moderoval Martin Sedláček, pořádal Institut pro společnost a politiku a vy se díky němu můžete podívat i na záznam celé debaty.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook #F8 den první: video, kam se podíváš, napumpovaný Messenger a Internet of Things

Před pár hodinami skončil první den konference určené pro všechny marketéry a developery největší sociální sítě Facebook – F8. Přímo v San Francisku se jich sešlo přes 2500. Veledůležitou akci o budoucnosti sítě si nenechali ujít ani stratégové Adam Špina a Juraj Horný ze společnosti Triad Advertising. Podívejte se na konferenci jejich očima. Jaké novinky si pro nás Facebook přichystal a z čeho bude mít Google brzy kocovinu?