V Praze se poprvé konalo setkání angel investorů Angel Expo. Zaujaly projekty z IT i potravinářství

Před pár dny se do Prahy sjelo na 100 angel investorů, kterým bylo představeno 21 vybraných projektů z 9 zemí světa s celkovým investičním potenciálem 300 milionů korun. Investory, pro něž Angel Expo každoročně pořádá mezinárodní síť Keiretsu Forum, zaujaly hlavně projekty z IT i potravinářství.

Angel Capital Expo poprvé zavítalo do regionu střední a východní Evropy. Nově otevřené pražské Keiretsu Forum ho uspořádalo v Erbia Congress Centre a dala andělským investorům na výběr ze startupů a začínajících projektů v oborech od IT, e-commerce, cestování až po potravinářství a gastronomii.

Uspěly IT i offline projekty

Keiretsu Forum působí v Evropě, Americe a Asii, takže kromě českých a slovenských projektů se objevily investiční příležitosti i z USA, Německa, Turecka a Španělska. Kvalitu projektů garantoval předvýběr odbornou nebo screeningy poboček Keiretsu Fora v jiných zemích.

Největší zájem o investici vzbudil startup zabývající se jednoduchou správou bezpečnostních kamer, projekt na vybudování farmy na čerstvé krevety kousek od Prahy nebo třeba nová generace robotických hraček, které si děti poskládají jako LEGO. Mezi projekty, které zaujaly, byla také platforma nabízející monetizaci wifi a LTE sítí Socifi, která už v současnosti úspěšně působí na mnoha světových trzích.

„I když se stádia projektů pohybovala od ostřílených firem připravených na druhé kolo financování až po úplně nové společnosti, tak byla úroveň prezentujících výborná. Po vyhodnocení zpětné vazby můžeme už nyní říct, že zájem ze strany jak českých, tak zahraničních angel investorů je v některých případech enormní,“ říká Petr Lemoch, CEO Keiretsu Forum CEE.

Maraton pitchů před investory

Prezentace byly seřazené vždy do tematických bloků a měly formu klasických pitchů: trvaly vždy 6 minut, následovalo dalších zhruba 5 minut na otázky.

Mimo nich proběhla panelová diskuze „Od startupu ke hvězdám“ na téma vybudování úspěšné společnosti. S mezinárodní ředitelkou Keiretsu Forum Judith Iglehart diskutovali zástupci již úspěšných startupů Zásilkovna, Liftago, Fripito a Twisto.

Mezi bloky startupů proběhly přednášky partnerů: hovořil Milan Hrabovský z Microsoftu ohledně dlouhodobé podpory startupů prostřednictvím BizSparku nebo Roman Kramařík z JŠK Law k procesu due diligence.

Angel_EXPO (6)_panelová diskuze

Angel Capital Expo v číslech

• 21 vybraných projektů z 9 zemí
• Na 100 angel a venture capital investorů z Evropy
• Investiční příležitosti v hodnotě až 300 milionů Kč
• Projekty z oblastí IT, e-commerce, healthcare, gastro a potravinářství, biotechnologií a dalších odvětví
• Mezinárodní deal flow z České republiky, Polska, Rakouska, Německa, Turecka, USA, Španělska, Slovinska a Švýcarska

Angel Capital Expo plánuje Keiretsu Forum v CEE regionu pořádat každý rok. Ještě ale není jasné, jestli se za rok odehraje znovu v Praze, nebo se přesune do některého z dalších zastupovaných států. Tedy Slovenska, Polska nebo Běloruska.

Kromě toho bude v každém kvartále pořádat interní screeningy, otevřené jen investorům. Propojení startupů a investorů přitom není jen záležitostí CEE regionu, ale je možné a vítané i mezinárodně, v rámci celé sítě poboček.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

15 nejlepších Google aplikací, které potřebujete k podnikání

Rychle zaplněná konferenční místnost v Pražském coworkingovém prostoru Impact Hub předznamenávala všem nově příchozím nejen hustý vzduch, ale i mnoho hustých novinek, které se přítomní záhy dozvěděli o vhodných aplikacích pro podnikání. Na konci září se v rámci organizace Google Business Group konala přednáška s názvem Maximum z Google Apps s pomocí chytrých applikací. Vedl ji známý to speaker a Google Developer Expert Ivan Kutil z firmy Etnetera AppSatori. Přinášíme to, co z akce potřebujete vědět.
Přečtěte si více

Czech Internet Forum: Uživatel se mění

Využívání více komunikačních kanálů, příklon k osobnímu doporučení a čím dál častější akce na sociálních sítích. Tak se změnilo chování zákazníka na internetu. Změňte ho taky, shodli se na jasném doporučení přednášející letošního Czech Internet Fora. Přečtěte si, co radí dělat a nedělat na sociálních sítích i mimo ně.