TechSquare si dal první “rychloseznamku” pro startupy a korporace. Takhle vypadala

10 stolů, 10 korporací, 10 startupů, 10 x 10 minut. Když máte málo času a potřebujete do něho vměstnat co nejvíc, přemýšlíte takhle. A přesně o to šlo na rychloseznamce pro startupy a korporace, kterou včera vyzkoušel smíchovský TechSquare. S tím, že účastníci získají časově nenáročný a přitom obsahově nadupaný přehled o tom, jakým způsobem a také s kým by mohli rozšiřovat svá podnikatelská portfolia. To nás zaujalo, tak jsme se šli podívat.

10 stolů, 10 korporací, 10 startupů, 10 x 10 minut. Když máte málo času a potřebujete do něho vměstnat co nejvíc, přemýšlíte takhle. A přesně o to šlo na rychloseznamce pro startupy a korporace, kterou včera vyzkoušel smíchovský TechSquare. S tím, že účastníci získají časově nenáročný a přitom obsahově nadupaný přehled o tom, jakým způsobem a také s kým by mohli rozšiřovat svá podnikatelská portfolia. To nás zaujalo, tak jsme se šli podívat.

Enterprise Speed Dating má sloužit jako odrazový můstek pro další vyjednávání o spolupráci korporací s nadějnými projekty. Vybrané startupy si mohly užít zástupce korporací z oblastí financí a bankovnictví, telekomunikací, utilitites, IT či konzultačních služeb.

“Od začátku letošního roku se v TSQ soustředíme primárně na propojování korporátních partnerů se startupovými projekty. Cítili jsme, že by bylo dobré umožnit tato setkání nejen ad-hoc, tedy na žádost korporací či startupů, ale i plánovaně a pro širší audienci. Hledali jsme tedy zajímavý způsob, jak to zařídit. Vyšli jsme z velmi úspěšného modelu letošní výpravy na Pioneers Festival, kde byl takovýto “mini speed dating” součástí cesty do Vídně a probíhal přímo na palubě Czech Pioneers Busu.” vysvětluje Veronika Peterková, Managing Director TechSquare.

A co je cílem celého speeddatingu? “Představte si, že se velká zavedená společnost stane například distributorem řešení některého ze startupů. Startup tím získá silného partnera se zajímavým a stabilizovaným portfoliem klientů a korporace získá velmi elegantní a efektivní nový zdroj příjmů, aniž by příliš zatížila své stávající týmy a zdroje,” říká Veronika Peterková.

speed dating techsquare

Za TyInternety.cz jsme na akci poslali našeho Ondřeje, který má na starosti kromě běžných činností jako je sales a marketing také business development, a protože tak hezky multitaskuje, rovnou pro nás i něco napsal.

Zajímaví byli všichni startupisté, takže vyzdvihovat jednotlivce by nemělo smysl, tak alespoň ukázka:

Bylo fajn se potkat s TeskaLabs a jejich zabezpečením aplikací v telefonech pro korporace, s Teleport, který mi byl asi nejblíže s jejich projektem a přemýšlením, ale tam zatím toho moc neprozradíme (poznámka: Top Secret), s UserTechnologies, které není potřeba příliš představovat (na ESD prezentovali projekty LensID a Traffika, a tu musíme vyzkoušet), nebo s GeniSoft, kteří řeší IT bezpečnost.

Určitě je dobře, že se na akci objevil xPort VŠE s jejich business programem, Yeseter, který se tituloval jako “přestárlý” startup, i když to tak není, a DataViso, kteří překvapili jejich “věšteckými” schopnostmi založenými na přesných datech. A nakonec Agent Balance, kteří pomáhají zjišťovat spokojenost zaměstnanců call center, aby nevyhořeli. Nesmím také zapomenout na ,,Borůvky”, tedy tým Blueberry, který zaujala většinu zástupců velkých korporací a mne osobně svým Company buildingem. Nevěřili byste, jak 10 minut rychle uteče!

A hlavně – nadchlo množství dynamických lidí, kteří se rozhodli hledat příležitosti. “To je velmi příjemná zkušenost, zvlášť po letech strávených spoluprací s velkými korporacemi, kde dynamika a nadšení pro věc upadá přímo úměrně v závislosti na počtu dnů, který v korporaci jste. Jsem rád, že český trh je konečně připravený začít se měnit a rozvíjet se. Že spolu začínají konečně mluvit lidé, kteří si mají co říci a mluví stejným jazykem a vidí v sobě navzájem potenciál,” hlásí Ondra.

 

Chcete si taky vyzkoušet?

Další připravovaná kola Enterprise Speed Datingu již budou vždy segmentově zaměřená, dle konkrétního zadání cílové oblasti partnerské korporace. Techsquare doplňuje, že věnuje velkou pozornost pečlivému výběru zástupců startupové scény. “Zvýhodněni jsou ti, kteří již mají funkční řešení či produkt a alespoň pár zákazníků na trhu. To je velmi důležitým kvalifikačním kritériem pro nominaci k účasti,” dodává Veronika Peterková. Pro startupy ve fázi skvělého nápadu už prý setkání není, protože se jej neúčastní žádní klasičtí venture investoři.

Startupy, které mají zájem o zařazení do poolu projektů, ze kterých TechSquare vybírá relevantní adepty pro Enterprise Speed Dating a další akce, se mohou hlásit na info@techsquare.cz.

“Pozoruji, že startupy i korporace jsou zatím spíše zvyklé se navzájem vymezovat a myslím, že je to škoda. Spolupráce má totiž daleko větší potenciál než konkurenční boj a dá se z ní všestranně profitovat. To platí v neposlední řadě i pro koncové zákazníky, kteří jsou na konci dne spokojeni, že dostávají trendy řešení od silného partnera, kterému věří,” uvádí Veronika Peterková.

A jak hladce akce v TechSquare proběhla? Tady přímo od zdroje – Ondry “Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit takovéto originální akce, která byla nejen organizačně dobře připravená, ale hlavně výběr jak korporací, tak startupů měl už od začátku potenciál k úspěchu. Tento koncept se shodoval i s naším novým budovaným zaměřením, protože my za TyInternety se snažíme nefungovat jen jako běžné médium, ale chceme využívat informace, které máme o startupové scéně a naše kontakty na korporace a tak v podstatě na denní bázi tyto dva světy propojovat.

A protože jedním z mých úkolů je navazovat na tradici a historii TěchInternetů jako hlavního informačního média pro startupy, tak jsem na této akci byl také pro to, abych startupům, které speeddatovali, mohl nabídnout pomocnou ruku v jejich propagaci a monitorování jejich růstu a úspěchu. Díky tedy Veronice a jejímu TechSquare týmu, že jsem si zasloužil vlastní PRESS stoleček.” @pro TyInternety Ondřej Hoza.

Foto od nechvile.cz

Total
0
Shares
Další články