TechCrunch Disrupt, den první: Startupový battleground v New Yorku – nic není nemožné!

Unikátní příležitost zviditelnit se na americkém trhu – to znamená akce TechCrunch Disrupt (nejen) pro české startupy. Letos jsme pro vás připravili unikátní seriál reportáží přímo z akce. Zahahujeme právě teď.

První den konference TechCrunch Disrupt v brooklynských docích přinesl plno očekávání, dobrých i bláznivých nápadů a několik inspirujících prezentací. Pojďte s námi nahlédnout do světa startupů, které se chtějí prosadit na americkém trhu.

Přestože tak význačnou konferenci byste čekali v uhlazeném venue, TechCrunch Disrupt své návštěvníky překvapil lokací. Zvídavci, investoři, novináři a vystavovatelé se totiž sešli v docích, kam hromadně mířily černé uber cars s násobnou sazbou (snad všechny v okolí byly obsazené hosty konference).

To nás samozřejmě ale nemůže odradit, a tak přijíždíme také v jednom z 5metrových městských vozítek. V průmyslové budově rychle procházíme registrací, jsme uvítáni ranní kávou a procházíme startup alley, tedy uličkou prezentujících projektů. Podáváme si ruku a vyměňujeme vizitky s bezpočtem startupů z nejrůznějších koutů světa a v nejrůznějším stádiu pokročilosti.

Samozřejmostí je entuziasmus a otevřenost, kterou byste u nás hledali spíš marně. Aplikace Disrupt neustále padá, takže nejbezpečnější cesta k networkingu je stará osvědčená klasika. Kolegové ze startupu Sourcy (www.getsourcy.com) volí formu povídání u obláčku dýmu vně budovy, my za venture fond Airvcs (www.airvcs.com) procházíme řadou projektů.

techcrunch disrupt 16 2

Bláznivé sny… i bláznivá realita

Umělá inteligence, programmatic, VR, ale i neuro-programování a personalistika. To jsou v kostce zajímavé buzzwords, o kterých slyšíme čím dál tím víc.

Od mé návštěvy posledních Cannes Lions se na jejich seznamu snad nic nezměnilo, možná až na to, že i menší startupy s nimi již koketují a nejde tedy jen o ligu velkých hráčů. Ačkoliv i IBM se svým Watsonem nemůže chybět, její prezentace se soustředí především na partnerství se startupy, kterým nabízí v rámci svého programu možnosti, jak využívat jejich umělé mysli. Win-win. IBM se naučí, jak dále rozvíjet myšlenku tohoto projektu, startupisté zase získají technologii, kterou by si v garáži jen tak nevyvinuli.

techcrunch disrupt 16 3

Kolem AI se točí také jedna z velmi zajímavých přednášek – a asice “Beyond Siri” Daga Kittlause. Tenhle usměvavý pán v košili představil v Brooklynu, co umí jeho VIV, tedy hlasově ovládaná umělá inteligence, která se, na rozdíl od Siri, neustále sama učí a programuje. Opět, podobně jako IBM, svou platformu chce nabízet třetím stranám, takže cokoliv s ikonkou “véčka” bude chápat, co říkáte. Ideální pro internet věcí, ale také hlasové ovládání telefonu. Jeho záměr můžete brát smrtelně vážně, protože tenhle pán je spoluautorem hlasové asistentky s nakousnutým jablkem ve znaku.

A také české želízko v ohni – Clever Monitor pracuje s umělou inteligencí, jde o první mailing, který se opravdu učí, co, kdy a jak doručit vzhledem k vašim zálibám, dennímu režimu, ale i postům na sociálních sítích a dat z prohlížeče.

Generace jednorožců, nebo taky millennials, ale i generace Y… Tihle všichni mladí lidé nehledají práci. Aspoň ne v klasickém podání. Hledají work-life ballance, hledají misi… A nejde jim jen o peníze.

Tedy aspoň se to říká v personalistických kruzích. A minimálně ve Státech tomu můžete vážně věřit, protože mladých firem, které řeší otázku HR tak trochu jinak, neustále přibývá. Kromě Hired, soustředěného na doporučování a odměňování (pár tisícovek za doporučeného ajťáka, aneb staň se headhunterem), tu máme také izraelský Woo a Soutible, tedy appku, která vám najde práci podle toho, jak dobře hrajete hry. Tedy respektive – “hry”, které se tváří jako plošinovky nebo logické gamesky, ale ve skutečnosti jsou to převlečené osobnostní testy. Inu, proč ne?

techcrunch disrupt 16 1

Pokud vás zajímá kompletní seznam startupů z prvního dne, podívejte se na jejich seznam. http://techcrunch.com/tag/disrupt-ny-2016/ Pro více střípků z konference Disrupt sledujte Ty Internety.

 

Total
0
Shares
Další články