TechCrunch Disrupt, den druhý: Ponožky, rozšířená realita a další messenger

Chce tam být každý startup, ne všechny ale mají tu příležitost. Tak ji alespoň zprostředkováváme. Aktuální TechCrunch Disrupt téměř v přímém přenosu. Pokračujeme seriálem reporáží přímo z akce.

Druhý den už byly kolečka Disruptu promazanější. Prezentující o něco více entuziastičtější. Organizátoři klidnější. I přes to všechno panovala na Disruptu téměř rodinná atmosféra. Ta dává brooklynské akci “lidské rozměry”. Handshake s kýmkoliv není problém, vizitky mizí závratným tempem a ze slívajících se dojmů vystupuje z řady opět několik zajímavých projektů.

Nepropásněte ani den první!

techcrunch 2

Ukaž ponožky. Mluv na mě. Nebo mě pošli do minulosti

Protože není v lidských silách popsat všechny projekty ve Startup Alley konference amerického TechCrunche, zaměřím se tentokrát hlavně na ty projekty, které ve mě zanechaly nějakou paměťovou stopu.

podo techcrunch

Tak jako jsme včera psali o launchi umělé inteligence VIV, i dnes se budeme věnovat pohřbu klasického ovládání počítačů a wearables. Funebráci pocházeli tentokrát z Amazonu a na pódiu vysětlovali, kam se ubírá jejich Echo. Kulatý device je často v kruzích Disruptu označován jako trojský kůň pro chytrou domácnost. Dovede se připojit na tolik zařízení a je tak snadno použitelný, že promluvit na svou ledničku nebo žárovku nebylo nikdy užitečnější. Tím, že si Echo pořídíte, se uzavřete do světa internetu věcí (nebo do světa chytré domácnosti) v podání Amazonu.

Další zajímavou technologií je bezesporu 360stupňová prohlídka památek pomocí VR brýlí. A celkově augmentace reality. Nic převratného, řeknete si. Jenže co když součástí téhle prohlídky jsou 360stupňová videa například pádu Berlínské zdi? Nebo tragického londýnského požáru?

Ne, není to teleport do 17. století. Kluci z Timelooperu jen umí dobře kombinovat herní engine, hrece před greenscreenem a afterefekty. Zkrátka, umí tyhle pseudohistorické záběry poskládat do sebe. Historie ještě nikdy nebyla živější! Přes 2 miliony USD investice s viditelnou snahou řešit produkt a ne financování jasně ukazovaly potenciál tohohle nápadu. “Další investory teď neřešíme, hledáme jen partnery,” prozradil CEO Yigit Yigiter.

timelooper techcrunch

Mezi mnohými technologickými projekty, které se (chtě – nechtě) po návštěvě desítek startupů začnou slévat dohromady, ční brandově vymazlený koncept ponožkového klubu Sock Club. Není to žádný technologický převrat, ale je to příjemná myšlenka. Promo ponožky na míru vyrobené v USA je zajímavý B2B model distribuce módního doplňku.

sock club techcrunch

Český pavilon – už dnes!

Právě v těchto chvílích se rozbíhá závěrečný den konference Disrupt, na kterém se může New York těšit na českou zónu, kde se představí pětice startupů – Agent Balance, Clever Monitor, Databreakers, Sourcy a Yottly. Detaily o tomto “pětilístku” vám samozřejmě přineseme v samostatném materiálu, který (vzhledem k časovému posunu) přelousknete zítra.

Total
0
Shares
Další články