Startup Disrupt: Jak se čtyřhvězdičkový generál americké armády a ředitel CIA stane angel investorem

Startup Disrupt přinesl rozhovor s Davidem H. Petraeusem, který se během uplynulých sedmi let podílel na více než dvacítce investic do startupů a je rovněž hostujícím profesorem na Macaulay Honors College (CUNY), působí také na Univerzitě Jižní Kalifornie, na Harvardu a je starším viceprezidentem RUSI (Royal United Services Institute – nejstarší a přední britský obranný a bezpečnostní think tank).

Rozhovor s bývalým ředitelem CIA vedl Vít Horký z Brand Embassy. Vítek Davida důkladně vyzpovídal o jeho cestě na startupovou scénu, investičních strategiích, ale i o tom, jakou roli by v investování do stratupů měl hrát stát a jakým výzvám „velkého světa“ startupy čelí, či jak důležitá je pro startupy efektivní spolupráce s akademickými organizacemi a neziskovkami.

Celý záznam rozhovoru můžete zhlédnout zde:

Kdo je Generál David H. Petraeus

David H. Petraeus je partnerem globální investiční firmy KKR a předsedou KKR Global Institute, který založil v květnu 2013. Je rovněž členem správních rad společností Optiv a FirstStream, jako venture investor působil u více než 15 startupů a podílí se na nejrůznějších akademických aktivitách.

Před nástupem do KKR sloužil generál Petraeus více než 37 let v americké armádě, což vyvrcholilo šesti po sobě jdoucími veleními, z nichž pět bylo v boji, včetně velení 101. výsadkové divize během bojů v Bagdádu a prvního roku v Iráku, velení Mezinárodního bezpečnostního přechodového velitelství v Iráku, velení koaličních sil v Iráku během operace Surge, velení amerického Centrálního velení a velení koaličních sil v Afghánistánu.

Po odchodu z armády a po senátním potvrzení poměrem hlasů 94:0 působil jako ředitel CIA a zasadil se o řadu úspěchů v globální válce proti teroru, založení důležitých digitálních iniciativ Agentury a významných investic do jejího nejdůležitějšího majetku, lidského kapitálu.

V současné době hostuje v Jacksonově institutu Yaleovy univerzity, je spolupředsedou globálního poradního sboru Centra pro mezinárodní stipendisty Woodrowa Wilsona, vrchním viceprezidentem Royal United Services Institute a členem Trilaterální komise a také členem Atlantické rady, Institutu pro studium války a více než tuctu organizací poskytujících služby veteránům.

Za posledních 15 let byl generál Petraeus jmenován jedním z 25 nejlepších amerických lídrů podle U.S. News and World Report, stal se kandidátem na osobnost roku časopisu Time, mužem roku podle Daily Telegraphu, kandidátem Time 100, medailistou Princetonské univerzity a jedním ze 100 nejlepších veřejných intelektuálů podle časopisu Foreign Policy.

Total
9
Shares
Další články
Přečtěte si více

Čím víc chtějí, tím méně to jde. Na největším elektronickém veletrhu CES startupy zaujmout nedokážou

Největší veletrh elektroniky CES se zdá být rájem pro začínající firmy - na místě jsou statisíce lidí, stovky odborníků, investorů i zástupců médií. Jenže startupům se na CESu zaujmout nedaří. Proč? Věnují se zbytečnostem a své produkty neumí prezentovat. Skoro jako v Česku.