Startup Disrupt: Jak se čtyřhvězdičkový generál americké armády a ředitel CIA stane angel investorem

Startup Disrupt přinesl rozhovor s Davidem H. Petraeusem, který se během uplynulých sedmi let podílel na více než dvacítce investic do startupů a je rovněž hostujícím profesorem na Macaulay Honors College (CUNY), působí také na Univerzitě Jižní Kalifornie, na Harvardu a je starším viceprezidentem RUSI (Royal United Services Institute – nejstarší a přední britský obranný a bezpečnostní think tank).

Rozhovor s bývalým ředitelem CIA vedl Vít Horký z Brand Embassy. Vítek Davida důkladně vyzpovídal o jeho cestě na startupovou scénu, investičních strategiích, ale i o tom, jakou roli by v investování do stratupů měl hrát stát a jakým výzvám „velkého světa“ startupy čelí, či jak důležitá je pro startupy efektivní spolupráce s akademickými organizacemi a neziskovkami.

Celý záznam rozhovoru můžete zhlédnout zde:

Kdo je Generál David H. Petraeus

David H. Petraeus je partnerem globální investiční firmy KKR a předsedou KKR Global Institute, který založil v květnu 2013. Je rovněž členem správních rad společností Optiv a FirstStream, jako venture investor působil u více než 15 startupů a podílí se na nejrůznějších akademických aktivitách.

Před nástupem do KKR sloužil generál Petraeus více než 37 let v americké armádě, což vyvrcholilo šesti po sobě jdoucími veleními, z nichž pět bylo v boji, včetně velení 101. výsadkové divize během bojů v Bagdádu a prvního roku v Iráku, velení Mezinárodního bezpečnostního přechodového velitelství v Iráku, velení koaličních sil v Iráku během operace Surge, velení amerického Centrálního velení a velení koaličních sil v Afghánistánu.

Po odchodu z armády a po senátním potvrzení poměrem hlasů 94:0 působil jako ředitel CIA a zasadil se o řadu úspěchů v globální válce proti teroru, založení důležitých digitálních iniciativ Agentury a významných investic do jejího nejdůležitějšího majetku, lidského kapitálu.

V současné době hostuje v Jacksonově institutu Yaleovy univerzity, je spolupředsedou globálního poradního sboru Centra pro mezinárodní stipendisty Woodrowa Wilsona, vrchním viceprezidentem Royal United Services Institute a členem Trilaterální komise a také členem Atlantické rady, Institutu pro studium války a více než tuctu organizací poskytujících služby veteránům.

Za posledních 15 let byl generál Petraeus jmenován jedním z 25 nejlepších amerických lídrů podle U.S. News and World Report, stal se kandidátem na osobnost roku časopisu Time, mužem roku podle Daily Telegraphu, kandidátem Time 100, medailistou Princetonské univerzity a jedním ze 100 nejlepších veřejných intelektuálů podle časopisu Foreign Policy.

Total
9
Shares
Další články