První Apple Watch hackathon vyhrála aplikace On The Dot. Hlídá, abyste nechodili pozdě

První pražským hackathon zaměřený na Apple Watch proběhl v sídle firmy STRV. Aplikace pro hodinky pilovalo čtrnáct týmů, z nichž vypadly překvapivě dobré výsledky. Vítězná apka už míří do App Storu.

První pražským hackathon zaměřený na Apple Watch proběhl v sídle firmy STRV. Aplikace pro hodinky pilovalo čtrnáct týmů, z nichž vypadly překvapivě dobré výsledky. Vítězná apka už míří do App Storu.

Slunnou květnovou sobotu si pro svůj hodinkový hackathon vybrala česko-americká firma STRV. Čtrnáct dvoučlenných týmů usedlo na celý den v jejím pražském sídle ve Slovanském domě. K dispozici přitom měli nejen odpovídající počet Apple Watch, ale i programátory z STRV, kteří už s hodinkami mají několikatýdenní zkušenosti.

Watch podle nich přinášejí nový segment mobilních aplikací s velkým potenciálem, a proto je chtěli krátce po jejich představení ukázat zblízka i českým vývojářům.

strv_hackathon_ (4)
Hned po úvodní prezentaci (pravidla, WatchKit) se vývojáři pustili do práce. Foto: STRV

Vítězové dostali hodinky

Na sklonku dne, po sérii tříminutových prezentací, přišla ke slovu porota. Vítězství přiřkla dvojici ve složení Maggie Appleton a Tomáš Vítek, kteří uspěli s aplikací On The Dot, která vás upozorní, za jak dlouho kde budete, abyste nechodili pozdě.

„Hackathon jsme si užili, byla to skvělá příležitost jak se zamyslet nad možnostmi nové platfotmy a vyrobit pro ni něco užitečného. Nápad vymyslel kamarád Artur Müller, ale jak produkt design, tak funkční prototyp jsme s Maggie udělali během jednoho dne na hackathonu, jen s necelým dnem předběžných příprav,“ říká jeden z vítězů Tomáš Vítek.

Stejně jako Maggie obdržel vcelku logickou výhru: Apple Watch Sport. Pokud vás On The Dot zajímá, během pár týdnů se objeví na App Store. Zatím se informace o něm budou objevovat na webu.

strv_hackathon_ (7)
Porota se baví bleskurychlou prezentací. Foto: STRV

Druhým místem byli oceněni Peter Hrinčár a Michal Klein. Jejich rozpracovaný projekt plnil zdánlivě nemožné řešení vytvořit pro miniaturní displej hodinek jednoduchou logickou hru. S pomyslným bronzem se na stupně vítězů postavila dvojice Artur Müller a Samir Djellil, kteří představili aplikaci Shades or Brollie, která svým uživatelům graficky ukazuje, jak se mají ráno obléknout.

strv_hackathon_ (3)
Všichni na jedné fotce. V popředí vítězná dvojice, vlevo druhé místo, vpravo třetí příčka. Uprostřed čtveřice poroty, v tričku STRV Lubo Smid. Foto: STRV

Hackathonem provedl jako moderátor Lubo Smid, podle nějž se určitě nejednalo o poslední podobnou akci.

„Nechceme ale dělat hackathony jen aby byly, vždy musí řešit nějaký problém. Takže asi nebudeme držet žádnou pravidelnost,“ předeslal Smid. V porotě pak zasedl spoluzakladatel Mitonu Ondřej Raška, Dušan Zábrodský z Rockaway, zakladatel Lunchtime Igor Třeslín a Michal Ptáček z CzechCrunche.

Pravidla pro zúčastněné týmy nebyla příliš svazující, povolovala si přinést na akci už rozpracovaný projekt, design assety nebo jakékoli jiné materiály. I díky tomu z vývojářů vypadla nadpoloviční většina smysluplných, potenciálně použitelných projektů. Byť některé z nich nebyly po pár hodinách práce úplně dotažené.

Využití potenciálu

Nutno dodat, že kromě vítězných aplikací se na hackathonu objevilo několik nápadů, které těží z potenciálu Apple Watch jako wearable. Zaujala nás apka Climbin pro horolezce, v níž lze sledovat dílčí cíle trasy a hlídat si čas cesty, dokonce i bez závislosti na připojení k iPhonu.

Nebo aplikace Here I Am, která vám pomůže najít přátele na letních festivalech (podobně jako kdysi Latitude od Google), a zavibruje na ruce, když neslyšíte telefon. Ovšem je třeba přiznat, že v horách i na festivalech také narazíte na známý limit Watch: dobíjení.

strv_hackathon_ (6)
Harmonii Kozla °11 narušuje jen místy Staropramen. Foto: STRV

Bez ohledu to je ale dobrá zpráva, že se podobná akce dostala do Prahy. Kluci z STRV předvedli profesionálně zorganizovaný event, na němž nejenže nebyla nouze o pivo a o pizzu, ale hlavně nabídla srovnání se Silicon Valley, kde podobnou akci pořádají také.

Total
0
Shares
Další články