Představujeme české startupy na CES 2017: XTND

Největší veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas je obrovskou událostí nejen pro fanoušky technologií. Je zároveň i skvělou příležitostí pro startupy. Své štěstí a připravenost zkoušejí i české mladé firmy – prohlédněte si s námi, jak jim to jde.

Na CES odjely 4 startupy sponzorované částečně CzechInvestem. Každého z nich jsme se zeptali na pár otázek ohledně jejich cesty a CESu jako takového.

Čtvrtým z projektů je XTND – elektro-skateboard z hi-tech materiálů. Zakladatel Miroslav Peřina dodává, že jde jen o první z plánovaných vozítek.

usertech-banner-do-clanku

Popište svůj projekt

V XTND vidíme budoucnost v dopravních prostředcích na elektřinu. Kombinujeme nové technologie s kreativitou a vytváříme tak inovativní produkty na elektřinu, které lidem usnadňují pohyb. První produkt, s kterým jdeme na trh je elektrický skateboard, který je výjimečný ve všech ohledech. Naším cílem bylo udělat ho lepším na každé úrovni. Vyniká především čistým designem, výkonným motorem, nízkou váhou, rychlým nabíjením, úsporným bateriovým systémem a je vyrobený z hi-tech materiálů. Možná nejsme na světě první, kdo dělá elektrický skateboard, ale my jsme první, kteří ho dovedli k dokonalosti.

Co doufáte, že si z CESu odvezete?

Do Las Vegas jsme jeli s jasným cílem. Chtěli jsme si získat první globální zákazníky a seznámit se s zahraničními investory a novináři. Také jsme chtěli využít toho, že už budeme ve státech, proto natáčíme a fotíme fotky pro připravovanou kampaň na Kickstarteru.

Jaké byly vaše přípravy na CES, kolik dosáhla celková investice do cesty?

CES je opravdu obrovský event s více než 250 000 návštěvníky a nikdy předtím jsme neměli zkušenost s tak velkým eventem. Přípravy byly opravdu velmi hektické. O možnosti prezentovat se na CES jsme se dozvěděli dost pozdě a vše se muselo zařídit hodně rychle. Měli jsme ale výhodu, že už máme zkušenosti z TechCrunche a Slushe, takže jsme zhruba věděli, jak to celé bude probíhat. Investice to nebyla zrovna malá, protože nás do Las Vegas cestovalo celkem sedm. Jsme ale přesvědčeni, že přínos byl mnohonásobně větší.

Co vás na CESU zatím nejvíce překvapilo?

Těch věcí tam bylo více, ale asi jako každého, kdo byl v Las Vegas a na CES poprvé, tak vás ohromí velikost celého eventu. Nekonečné stage, hodně příležitostí a obrovská spousta lidi. Byli jsme taky nadšení z reakcí lidí na náš produkt. Drtivé většině se líbil a my tak získali stovky zájemců a plno nabídek na partnerství a také případné investice.


Prohlédněte si i další startupy z Česka na veletrhu – třeba Pixbuf, platformu a analytický nástroj pro fotografy, Oscar Senior, který přivede do online světa vaše prarodiče, nebo Actijoy, který chytře sleduje kondici psů. Nebo si s námi projděte akci zážitek po zážitku.

Článek připravujeme ve spolupráci s Usertechem. Českou digitální agenturou, která funguje jako stroj na startupy. Projekt vznikl v roce 2009 a mimo Prahy působí také v čínském Šen-čenu. Od roku 2012 společnost roste o 400 procent ročně. Má 70 zaměstnanců, před víc než rokem otevřela pobočku v New Yorku a získala si i v USA pozornost díky zkušenostem s kompletním zakládáním startupů.

 

Total
0
Shares
Další články