Představujeme české startupy na CES 2017: Oscar Senior

Největší veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas je obrovskou událostí nejen pro fanoušky technologií. Je zároveň i skvělou příležitostí pro startupy. Své štěstí a připravenost zkoušejí i české mladé firmy – prohlédněte si s námi, jak jim to jde.

Na CES odjely 4 startupy sponzorované částečně CzechInvestem. Každého z nich jsme se zeptali na pár otázek ohledně jejich cesty a CESu jako takového.

Druhým z projektů je Oscar Senior komunikační aplikace pro seniory a pro ty, kdo nemají zkušenosti s počítačem. Vymyslel ji Tomas Posker, spoluzakladatel firmy Oscar Tech, když byl v Silicon Valley a chtěl zážitek sdílet i se svojí babičkou.

usertech-banner-do-clanku

Popište svůj projekt

Oscar Senior přináší seniorům snadný způsob, jak být v kontaktu s rodinou, přáteli a užitečnými online službami. Základem je jednoduché a bezpečné prostředí, plně přizpůsobitelné potřebám seniora. Člen rodiny či přítel seniora může navíc pomoci seniorovi na dálku a vše nastavit prostřednictvím aplikace Oscar Senior ze svého chytrého telefonu. Oscar Senior tak umožňuje vašim starším blízkým jednoduše a zábavně vstoupit do digitálního světa a zároveň jim pomáhá vystoupit ze sociálního vyloučení. To vše za doprovodu mladších členů rodiny, s jejichž pomocí může senior na svém tabletu, v bezpečném a jednoduchém prostředí, objevovat internet, prohlížet si zprávy či počasí a další užitečné aplikace.

Co doufáte, že si z CESu odvezete?

CES byl pro nás spojen s oficiálním spuštěním aplikace v anglicky mluvíchích zemích. Na CES jsme jeli s cílem najít partnery, díky kterým se náš produkt dostane k většímu počtu uživatelů.

Jaké byly vaše přípravy na CES, kolik dosáhla celková investice do cesty?

Příprava na CES byla pro celý tým v několika posledních týdnech prioritou. Hodně času zabrala příprava stánku, propagačních materiálů a také demo využití aplikace pro partnery. Snažili jsme se, aby celá naše komunikace byla v souladu s naším cílem najít partnery. Díky podpoře CzechInvestu se náklady pohybují v nižších desitkách tisíc korun, nicméně konečný účet budeme schopni vystavit přibližně za měsíc.

Co vás na CESu zatím nejvíce zaujalo?

Zcela upřímně jsme neměli příliš času prohlédnout si výstavu, tak jako běžný návštěvník. Nicméně byli jsme velmi mile překvapeni, že nás vybrali mezi 10 nejzajimávějších startupů v oblasti Lifestyle & Digital Health a díky tomu jsme získali možnost prezentovat Oscar Senior před publikem.


Prohlédněte si i další startupy z Česka na veletrhu – třeba Pixbuf, platformu a analytický nástroj pro fotografy. Nebo si s námi projděte akci zážitek po zážitku.

Článek připravujeme ve spolupráci s Usertechem. Českou digitální agenturou, která funguje jako stroj na startupy. Projekt vznikl v roce 2009 a mimo Prahy působí také v čínském Šen-čenu. Od roku 2012 společnost roste o 400 procent ročně. Má 70 zaměstnanců, před víc než rokem otevřela pobočku v New Yorku a získala si i v USA pozornost díky zkušenostem s kompletním zakládáním startupů.

Total
0
Shares
Další články