Prague Startup Market je tu: Praha otevřela tržnici pro startupy

Prague Startup Centre, magistrátní inkubátor, včera slavnostně otevřel novou pobočku – v jedné z hal holešovické tržnice nově sídlí Prague Startup Market. Místo, které má pomáhat startupům růst a „nabízet se“, jak už umístění i název napovídá. „Jsme rádi, že se nám podařilo splnit náš slib a otevřít nový prostor pro startupy. Snažíme se najít místa i v jiných částech Prahy,“ otevřela večer primátorka Adriana Krnáčová.

Prostor nabízí kromě míst pro pořádání akcí a meetingů také 50 kanceláří od velikosti 10 m2. Vedle toho ještě dílnu, IoT lab, hardware od partnerů a výstavku inovací. Klade si velké cíle. Navazuje totiž právě na Prague Startup Centre, odkud se má do tržnice rozšiřovat i IoT zaměření.

„Před 18 měsíci jsme spouštěli Prague Startup Centre. Za tu dobu se tam uskutečnilo 230 akcí, které navštívilo 8 000 lidí. Čtvrtinu z nich jsme pořádali sami, dalším jsme poskytli prostory. Prostor se stal domovem pro 45 startupů, sedm z nich získalo investice za celkem 90 milonů korun,“ vypočítával Michal Zálešák, výkonný ředitel ICT Alliance, pod kterou programy spadají.

Jedním z nejúspěšnějších projektů Prague Startup Centra je Battswap s 300milionovou valuací, nedávno se mohl pochlubit i Spaceti velmi slibnou investicí ve výši 28 milionů korun. „České startupy jsou super. Ale zahraniční nás mají ještě co učit – byznysově i jak se prodat,” dodal Zálešák.

Prostory totiž mají pomoct i k propojování se zahraničím. Hovořilo se především o Izraeli. „Snad všichni Izraelci už byli v Praze. Pomáhá k tomu efekt nízkonákladových letů, kterým mnozí neodolají. Jsou tu i historická propojení a je tak snadné navazovat a budovat byznys. Chceme je sem přivážet,” doplnil Marek Jablonský z fondu SpringTide Ventures s tím, že si tuzemské mladé firmy pomůžou propojením nejen se startupy, ale i s tamním kapitálem a mentorshipem.

Jedním z důležitých zaměření nových prostor bude internet věcí, i proto s ním spolupracuje SimpleCell. Prague Startup Market se může spoléhat i na magistrát, který budovu vlastní.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Empatica v Praze ukázal budoucnost sdílení emocí

Jak bude vypadat vaše běžné ráno za deset či patnáct let? Automatické hodinky vás probudí v nejlepší možnou chvíli v závislosti na kalendáři a kvalitě spánku, vybavení domácnosti se samo včas aktivuje a na sociální média se nasdílí první várka informací včetně toho, jak se zrovna cítíte. Alespoň podle Roberta Scobla, který považuje soukromí za přežitek. Jednou ze součástí jeho vize je také italský startup Empatica.
Přečtěte si více

Projekt Jokiro spouští novou cloudovou službu pro české firmy

Mladý projekt Jokiro přichází na český trh s novou B2B službou distribuovaného datového úložiště. Služba je určena pro jakékoliv internetové projekty a firmy, které řeší ukládání a práci s velkými objemy dat a byly doposud nuceny vymýšlet vlastní řešení. Plně funkční beta verze služby Jokiro startuje přesně o půlnoci na Nový rok a nabídne zpočátku možnost vytvoření beta účtu s 50 GB prostoru a neomezený přenos dat.