Prague Startup Market je tu: Praha otevřela tržnici pro startupy

Prague Startup Centre, magistrátní inkubátor, včera slavnostně otevřel novou pobočku – v jedné z hal holešovické tržnice nově sídlí Prague Startup Market. Místo, které má pomáhat startupům růst a „nabízet se“, jak už umístění i název napovídá. „Jsme rádi, že se nám podařilo splnit náš slib a otevřít nový prostor pro startupy. Snažíme se najít místa i v jiných částech Prahy,“ otevřela večer primátorka Adriana Krnáčová.

Prostor nabízí kromě míst pro pořádání akcí a meetingů také 50 kanceláří od velikosti 10 m2. Vedle toho ještě dílnu, IoT lab, hardware od partnerů a výstavku inovací. Klade si velké cíle. Navazuje totiž právě na Prague Startup Centre, odkud se má do tržnice rozšiřovat i IoT zaměření.

„Před 18 měsíci jsme spouštěli Prague Startup Centre. Za tu dobu se tam uskutečnilo 230 akcí, které navštívilo 8 000 lidí. Čtvrtinu z nich jsme pořádali sami, dalším jsme poskytli prostory. Prostor se stal domovem pro 45 startupů, sedm z nich získalo investice za celkem 90 milonů korun,“ vypočítával Michal Zálešák, výkonný ředitel ICT Alliance, pod kterou programy spadají.

Jedním z nejúspěšnějších projektů Prague Startup Centra je Battswap s 300milionovou valuací, nedávno se mohl pochlubit i Spaceti velmi slibnou investicí ve výši 28 milionů korun. „České startupy jsou super. Ale zahraniční nás mají ještě co učit – byznysově i jak se prodat,” dodal Zálešák.

Prostory totiž mají pomoct i k propojování se zahraničím. Hovořilo se především o Izraeli. „Snad všichni Izraelci už byli v Praze. Pomáhá k tomu efekt nízkonákladových letů, kterým mnozí neodolají. Jsou tu i historická propojení a je tak snadné navazovat a budovat byznys. Chceme je sem přivážet,” doplnil Marek Jablonský z fondu SpringTide Ventures s tím, že si tuzemské mladé firmy pomůžou propojením nejen se startupy, ale i s tamním kapitálem a mentorshipem.

Jedním z důležitých zaměření nových prostor bude internet věcí, i proto s ním spolupracuje SimpleCell. Prague Startup Market se může spoléhat i na magistrát, který budovu vlastní.

Total
0
Shares
Další články