Podívejte se na nejzajímavější záznamy z Restartu myšlení 2019

Restart myšlení - video záznam

Na začátku června, tedy 6.6. se konal 6. ročník konference osobního rozvoje Restart myšlení. Aby těch šestek nebylo moc, tak na konferenci zaznělo přednášek 12, plus jedno Koko stand up comedy. Všechny přednášky nově najdete v YouTube playlistu na kanále DarkSide. Léto u vody a dovolená jsou skvělý čas na to, se v klidu zamyslet a nastartovat se na druhou polovinu roku. Pokud se vám nechce číst, tak zavřete oči a pusťte si do uší tento skvělý záznam. Pokud se vám číst chce, tak níže najdete jen stručný výcuc myšlenek a odkazy na přednášky.

Ještě nesmíme zapomenout zmínit, že z každé vstupenky na Restart myšlení se odvádělo 300 Kč na projekt Asistence. Podporují lidi s postižením, aby mohli svobodně a samostatně žít. Na jejich webu můžete i vy kdykoliv asistovat a darovat malou finanční podporu. 

Mirka Čejková

Je známá jako úspěšná moderátorka a koučka. V životě musela překonávat dosti vysoké překážky. Z porodnice si (díky opilé porodní doktorce) přivezla mentálně postiženou dceru. Rozhodla se však, že hranice neexistují, a že na základě intuice překoná limity mozku své dcery. Jak řekla, tak udělala a vyplatilo se.   

V praxi koučky se naučila, že u lidí, kteří se stále učí, může být problém. To co se naučí, nedokáží pak aplikovat do praxe. Sama byla na kurzu rozvoje osobnosti. Člověk, se kterým se tam omylem setkala ji posunul kupředu a změnil její názory. 

Soustředit se a ovládat své myšlenky a názory stojí energii. Tím, že myslíme díky stereotypům, jedeme v šetřícím módu. Šetříme energii, prioritizujeme. 

Mirce se nelíbí současné zpravodajství, které zabíjí lidské myšlení a kreativu. Mirce vadí, že jen kritizujeme a přesně víme všechno nejlíp. Zahlcujeme tak názory skupiny. 

Mirka dosáhla vnitřního klidu. Návody na to nedává, protože je nemá ráda. Podle ní, rychlé návody a zkratky nefungují. Cílem musí být situaci pochopit. Podle Mirky neznamená koncentrace odložit telefon, ale odpojit od telefonu  mysl.  

Mirka se vyjadřovala i k výchově dětí. Děti nedají nic zadarmo. Rodiče stále chtějí dětem zametat cestičky, ale akorát jim tímto zametáním komplikují život. Děti se řídí instinktem a vědí co chtějí. Vědí to lépe jak dospělí.  

Mirka na závěr své přednášky doporučila nepoužívat negativní slova. Zbytečně kazí okolí a nahlodávají mysl.

Jakub Szántó

Válečný zpravodaj a milovník Orientu. Přednášku měl přirozeně o historických válečných až po současnost. Podle jeho slov jsme rychle jsme zapomněli na konflikt v Jugoslávii a na hrůzy, které tento konflikt lidem a světu přinesl. 

Popisoval životy a myšlení lidí během válečných konfliktů. Během nich se lidé jednoduše naučí improvizovat, nic neplánovat. Nikdy nevíte co bude za vteřinu. Tátové od rodin si ve válce uvědomují, že své děti nedokáží ochránit, protože konflikt nezastaví. A to je pro ně nejvíce frustrující. Pomoc od zemí bez konfliktu je v tomto případě k nezaplacení. 

Jakub ve válce pracuje, funguje jinak než civilisté, nebo vojáci. Jeho cílem je co nejvíce autenticky informovat o místním dění. 

Jakub si díky svým zkušenostem z války zažil tzv. PTSD – Posttraumatickou stresovou poruchu. Poskytuje to většinu vojáků, kteří se z války vrátí. V průměru to trvá 4 týdny a stane se z vás troska.

Margareta Křížová

Mentorka, podnikatelka, poradkyně, spoluzakladatelka CEAG (Central European Advisory Group) hned ze startu rozesmála publikum díky narážkám na své kudrnaté vlasy. 

Margareta se představila jako manželka jednoho muže, máma a babička. Manželka jednoho muže proto, protože mu prý občas uvaří. Mimo jiné je Margareta také spisovatelka.  Napsala knihu “Z deníku investorky – Jak podnikat a nezbláznit se”. 

V životě si prošla třemi restarty. Zažila svět nabubřelosti z pohledu CEO, zažila vyhoření v rámci investic, kde ji někdo okradl. Vzpamatovala se a sepsala 10 důvodů, proč je všechno jinak. 

Proč je všechno jinak (opaky toho, co nás tady učili):

  • Počkej, až se tě někdo zeptá – nikdy, líná huba, poloviční neštěstí
  • Neber si, dokud ti nenabídnou
  • Nikam se necpi
  • Nemluv s cizími lidmi
  • Nemluv při jídle
  • Nemluv, když mluví dospělí
  • Samochvála smrdí
  • Kdo nic nedělá, nic nezkazí
  • Dělej to, co ostatní
  • Přece nechceš vypadat jako hlupák. 

Margareta zakončila přednášku tím nejdůležitějším. Žijte tady a teď. Malé radosti si dělejte hned. Work-Life Balance neexistuje. Nemá cenu to prožívat. Je důležité, abyste se cítili doma všichni dobře. Nejsme roboti. Jednou nosí na rukách muž ženu a někdy je to naopak.

Odkazy na další video přednášky

Total
11
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook #F8 den první: video, kam se podíváš, napumpovaný Messenger a Internet of Things

Před pár hodinami skončil první den konference určené pro všechny marketéry a developery největší sociální sítě Facebook – F8. Přímo v San Francisku se jich sešlo přes 2500. Veledůležitou akci o budoucnosti sítě si nenechali ujít ani stratégové Adam Špina a Juraj Horný ze společnosti Triad Advertising. Podívejte se na konferenci jejich očima. Jaké novinky si pro nás Facebook přichystal a z čeho bude mít Google brzy kocovinu?
Přečtěte si více

Jak vydělávat online bez obav z právníků. Záznam z Digitálně (s)právně

Neregulovaný obsah je všude na internetu. To ale neznamená, že zrovna vy nebudete mít problém se zákonem, a to i když si myslíte, že jste v právu. Jaká je podle vás pravděpodobnost toho, že narazíte na soudce, který se vyzná v online reklamě nebo ví, co je to social graph? Jak se připravit a pokud možno se k soudu vůbec nedostat, i o tom byla konference Digitálně (s)právně.