O2 otevřelo v Pardubicích IT centrum, chce zásadně reformovat své systémy

Pardubické vývojové centrum operátora O2 se dnes dočkalo oficiálního otevření. Celkem zaměstná 60 IT expertů, kvůli náboru lidí spolupracuje s oběma univerzitami v regionu a slibuje podmínky srovnatelné s Prahou nebo Brnem.

Až dosud většinu IT projektů operátor outsourcoval, ale loni se rozhodl externí vývoj výrazně omezit a spolehnout se na interní tým. Jde o součást nové strategie, s níž přišel nový majitel PPF. Cílem je zásadně reformovat používané IT systémy z doby španělského vlastníka a více se profilovat jako dodavatel řešení pro rezidentní i firemní zákazníky. I proto do nového centra v několika příštích letech investuje až 200 milionů korun.

Desítky nových lidí

Vývojové centrum sídlí na Masarykově náměstí v Pardubicích. Už v současnosti v budově pracuje pro O2 asi 400 lidí v administrativně-podpůrných pozicích. K nim se přidají zaměstnanci IT centra, které nabízí práci pro více než 60 vývojářů, systémových analytiků nebo kodérů.

o2_pardubice

Noví zaměstnanci se budou podílet na přípravě většiny klíčových projektů O2: obsluhy CRM systémů, e-commerce projektů nebo UX designu, ale i projektů z oblasti internetu věcí (IoT), aplikací jako Moje O2 nebo O2 Active. Hlavním pracovním jazykem je Java.

Jak si vychovat kvalitní IT pracovníky mimo Prahu

Firma si ale uvědomuje, že nabírat odborníky v krajích mimo Prahu a Brno nebude snadné. Proto O2 podepsala memorandum o spolupráci s Univerzitou Pardubice i Univerzitou Hradec Králové. Slibuje podporu technického vzdělávání a praxe během studia. UHK například rozjede nový magisterský obor se zaměřením na kybernetickou bezpečnost, v němž bude O2 jedním z partnerů.

Součástí nových posil je i několik lidí pocházejících z regionu, kteří kvůli z pracovních důvodů dojížděli do Prahy, ale uvítali možnost vrátit se zpět domů. „Chtěli bychom odborníky přitáhnout zpátky do regionu,“ říká Ctirad Lolek z O2.

Operátor slibuje zajímavé platové podmínky na úrovni hlavního města i velkou škálu firemních benefitů. V duchu ostatních IT pracovišť je zařízený i interiér, který je barevný, podporuje spolupráci v týmech a nabízí fotbálek, minigolf nebo klidovou zónu k odpočinku.

Pokud by vás práce v pardubickém IT centru zajímala, můžete se do něj přijít podívat 30. března, kdy proběhne Den otevřených dveří. Registrovat na něj a seznam otevřených pracovních pozic najdete na www.chcivyvijetvo2.cz.

Total
0
Shares
Další články