Marketing MonStaaS: Brno hostilo první SaaS konferenci v ČR

Profesionálové z oblasti SaaS (software-as-a-service) se sešli v moravské metropoli na první celodenní SaaS konferenci v ČR – Marketing MonStaaS. Hlavním tématem byl marketing a analytika v SaaS. První setkání naplnilo svoje očekávání, stát se úspěšnou akcí, prohloubit komunikaci a nastartovat trvalou spolupráci mezi jednotlivými subjekty. Organizátoři již plánují příští ročník. Těšit se mohou ti, na které se letos nedostalo, neboť počet vstupenek se ztrojnásobí. Svoji účast přislíbili i zahraniční speakeři.

Moderátor Jan Mayer, ostřílený SaaS builder a founder DataWeps se zaručil o plynulý průběh dne ve velmi příjemné přátelské atmosféře SaaS konference, která se konala v prostorech JIC (Jihomoravské inovační centrum), hlavního partnera celé akce. Zakončení oficiální programu mělo podobu tradiční degustace moravských vín z vinařství Jakubík. Neoficiální networking proběhl ve Spirit baru.

Informace předané během dne byly stejně vydatné jako pověstná jihomoravská pohostinnost. Petr Bureš, Ulab.Rocks zahájil konferenci přednáškou na téma jak správně nastavit analytics, jaké jsou kritické body pro SaaS a jak takové situace vyřešit.

Šárka Abíková z Webnode mluvila o unikátním způsobu akvizice, pomocí vytvoření PFka jako webové stránky, tím prolomili ledy u  lidí, kteří tvorbu webových stránek považují za více než komplikovanou.

Půvabná Veronika Miňovská, DCN77, zaujala po všech stránkách, od schopnosti prezentovat až po zajímavý obsah, posluchačům přiblížila mezinárodní SaaS produkty a jejich pro a proti. Jak dimenzovat tým v ROI? Na tuto otázku se zaměřil Ivan Hruška z RoiHunter.

Druhý poobědový blok zahájil Martin Souček z dotazníkové platformy Survio s praktickým pohledem na analytiku a hodnocení efektivnosti PPC kampaní. Překvapením dne byl Tarmo van der Goot z Cleverbridge, kterého Martin uvedl svými zkušenosti s prodejní platformou merchant of records (jako jediný přednášel v angličtině).

Velmi pozitivní ohlas měli pánové Jarda Vojna a Tomáš Janů z Avastu, mluvili o svých začátcích, škálování, akvizici AVG a CCleaner. Lukas Mehnert ze Smartlooku se zaměřil na náklady v online marketingu a využívání různých nástrojů pro zvyšování efektivnosti. Posledním, avšak velmi očekávaným, byl Michal Pastier z Exponea, jehož čas byl nabitý informacemi a nápady jak na branding a proč je právě firemní kultura jedním z hlavních klíčových pilířů úspěchu firmy, stejně jako proč plastová kačenka patří na stůl každého SaaS kolegy.

Vladimír Šandera ze Smartsuppu spokojeně průběh konference komentuje: “Líbilo se mi, že jsme lístky bez větších investic do marketingu vyprodali již během prázdninových měsíců. Opravdovým tahákem letos byl Avast a Exponea, Michal je již teď celebritou a jejich raketový start je neuvěřitelný. Příští rok chceme přivézt mimo speakery z Čech i osoby ze zahraničních úspěšných start-upů, mezi které například patří facturoid, dále Intercom, Chartmogul, marketingové nástroje Marketing Miner, SEMrush, esem. Zaměříme se i na další vertikály mimo marketing, jmenovitě produkt a sales.”

Martin Souček doplňuje: “Naše ambice je vybudovat největší SaaS event ve střední a východní Evropě. Pro naši lokalitu patříme mezi top SaaS a tuto pozici chceme ještě více posílit.”

Lukas Mehnert uzavírá: “Chtěl bych především poděkovat perfektní organizaci všem členům týmu a velké pomoci ze strany JIC, především Haně Musilové. ochotě pomoci tým JIC. Veškeré přípravy i průběh byl bezproblémový a věřím, že jsme si den všichni užili”.

Total
13
Shares
Další články
Přečtěte si více

Memy, virály, technologie, Facebook. Digital Briefing o trendech pro příští rok

Trendy, návody a spoustu inspirativních kampaní pro online marketing přinesla konference Digital Briefing 2013. Mimo jiné ukázala, že přednášející sice občas mluví i o Flickru nebo Pinterestu, zdá se ale, že už se snahou promovat jiné sítě než Facebook polevují. A věřte nebo ne, firmy mají v sociálních sítích pořád problémy. Pokud mezi ně patříte nebo jen hledáte něco nového a svěžího, čtete...
Přečtěte si více

Čidla na dronech nebo hra Ekovědátor – v Ostravě vznikaly projekty propojující internet věcí a životní prostředí

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava a Nadace Vodafone organizovaly o víkendu 24. - 25. září v Ostravě vůbec první IoT EnvironHackathon. Přes třicet nadšenců pracovalo v týmech na nových technologických řešeních, která by měla pozitivní dopad na stav životního prostředí. Díky zapálení účastníků i asistenci odborných mentorů tak za pouhých 24 hodin vzniklo hned 6 projektů, které propojují internet věcí a životní prostředí.