Konference Ženy v byznysu ukázala, jak si nastavit priority nebo zavést v domácnosti i v práci metodu Kaizen

Dne 22. dubna proběhl již 3. ročník konference Ženy v byznysu, plně v online prostředí. Celá konference byla zpestřena anketami pro účastníky, praktickými ukázkami nástrojů nebo kvízovou kalkulačkou s tipy a výpočtem toho, jak získat čas, když pečuji o dítě a zároveň chci pracovat. O čem byla celá konference? O čase. Jak ho získat, jak ho využít a taky si ho užít. Čas byl totiž nosné téma celé konference. 

Jak využít v byznysu to, že jsem žena 

Hned na úvod vystoupila první dáma českého e-commerce Simona Kijonková a ukázala své životní i byznysové principy. Jak se jí mění tyto principy v běžném životě a jak v krizi. Jak si setřídit priority, jak neprokrastinovat a nastavit si svůj mindset vedoucí k pocitu štěstí. Právě krize se dotkla panelová diskuse na téma Jak v byznysu ustát nečekané změny. V ní vystoupily osobnosti českého byznysu řídící holding firem s obratem přes dvě miliardy korun, ale také ti, kdo jsou na volné noze nebo mají mnoho let fungující firmu. Účastníci tak slyšeli rady od Martiny Vítkové z NWT a.s., Tomáše Jindříška z Dark Side, Kateřiny Kadlecové z USSPA s.r.o., Ivany Rosové z Ivana Rosova Fashion Group & HR Consultant nebo Denisy Havrdové z Papelote. 

Celou konferencí se nesla myšlenka sladění priorit v pracovním i osobním životě. Jak těžké to někdy je a jak se s tím kdo vypořádává. Dalibor Pulkert, Co-founder & Managing Partner, Outboxers, představil praktické nástroje, které vám pomohou v rozhodování. Sám o konferenci řekl: „Díky moc, myslím, že jsem si odnesl mnohem víc, než jsem na Konferenci přinesl!“ Doporučil také návštěvu podobných konferencí i ostatním mužům. 

O něco později proběhla velmi upřímná, i díky výborné moderátorce Michale Hergetové z ČT, panelová diskuse na téma Jak dobře využít čas a uplatnit nasbírané zkušenosti. Zde se setkaly ženy různých generací. Debatovaly o tom, čemu dávají v životě i byznysu přednost a proč. Shodly se na tom, že mnohem víc zůstávají v přítomnosti a snaží se ji využít na maximum a zároveň oddělit práci a svůj volný čas. Do budoucnosti jsme se podívali s Dianou Rádl Rogerovou, Managing Partner, Deloitte Czech Republic. Diana akcentovala to, jak je lidský faktor důležitý a jak se to ukázalo během pandemie. Myslí si, že empatie a komunikační dovednost je unikátní vlastností budoucnosti nejen pro sestavování týmů, ve kterých by měly být ženy i muži. Zároveň dala návod na to, jak využít v byznysu to, že jsem žena.

Blok Matky v byznysu prý mění i životy

Ve večerních hodinách proběhl blok Matky v byznysu zaměřený na to, jak skloubit péči o dítě a budování kariéry. Tato novinka v programu Konference ukázala, že to byla trefa do černého. „Říct, že mi nějaká akce změnila život, může znít až neuvěřitelně. Ale je to tak…Konference ŽENY V BYZNYSU, především tedy “Matky v byznysu” jej překopala od základu.“ řekla Lenka Byrtusová, manažer projektu SIT Port. Stejně jako Lenka se i další účastníci mohli dozvědět, že v práci i domácnosti si můžeme zavést několik principů, které nám ušetří třeba pár sekund denně. Ty se ale během let projeví v tisících hodinách ušetřeného času. Jiří Benedikt, lektor dovedností budoucnosti a inovátor, ukázal jako inspiraci firmu Toyota, které se podařilo v lidech vzbudit inovátory. I Jiří ukázal, jak v sobě můžete vzbudit inovátory pomocí filozofie Kaizen, která vznikla po 2. Světové válce v Japonsku. Účastníci si pochvalovali hlavně to, že Jiří ukázal mnoho malých vychytávek pro každodenní použití

Krátkým, ale o to více upřímným vstupem přispěla Lenka Ondruchová, zakladatelka Queensu, která dokázala vybudovat e-shop s 200 miliony obratu. Prozradila, co vše tomu musela obětovat a proč nyní český e-shop Queens prodala hlavnímu konkurentovi a vrátila se zase na chvíli více do rodinného života. Konference tak ukázala, že balanc hledají i ti velmi úspěšní. V podobném duchu se nesla přínosná panelová diskuse Mateřství a byznys: Jak si to správně nastavit. Zde přednášející, Kateřina Říhová z Reparády, Jitka Štádlerová – mentorka, lektorka na volné noze, Martina Novotná z Akčné ženy, o.z. a Michaela Pišiová z PR klubu, nasdílely, jak to mají nastavené doma i v práci, aby zvládly péči o své děti i uřídit firmu. I když mají třeba doma tři děti, přičemž nejstaršímu je teprve 3,5 roku. 

Velmi praktickou přednášku pro matky v byznysu přinesla Bohdana Goliášová, zakladatelka Tvůrci v praxi, Živnostník roku JM. Nazvala ji Jak mít hotovo za 2 hodiny. A přesně to i ukázala na konkrétních příkladech ze svého každodenního rituálu. Ve spolupráci s Bohdanou jsme pro vás také naprogramovaly kvízovou kalkulačku Nindžovský obraceč času. Na konkrétních příkladech vám tento nástroj pomůže získat čas na uskutečnění vašich vysněných projektů.

Krásnou tečkou na závěr celé konference byla Andrea Vaníčková, Majitelka a jednatelka La biOrganica s.r.o., která je také matka čtyř dětí. Nasdílela svůj příběh, jak se z advokacie vrhla během mateřské do startupu. A ono to vyšlo! 

Na konferenci bylo registrováno přes 200 účastníků a přímý přenos sledovalo 178 z nich. Zbytek si konferenci bude užívat ze záznamu. Přístup k záznamu dostal každý účastník ke vstupence, stejně tak poukaz na catering během přímého přenosu od Dáme jídlo.

Propojování a kontakty jsou velkou výhodou především na offline akcích, ale ani na této online Konferenci nechtěly organizátorky Alena Barnová a Kateřina Tygl u tuto možnost účastníky připravit. „Networking probíhal rovnou dvakrát – během celé Konference v aplikaci Eventee a také osobnější moderovaný ve třech místnostech přes aplikaci ZOOM“, popsala Kateřina Tygl, zakladatelka komunity Ženy v byznysu.

Další ročník se začne plánovat co nevidět a cíl – předat přínosné zkušenosti, abyste je mohli začít používat hned druhý den v osobním i pracovním životě. „A jak to vše propojit i s muži, aby to nakonec nebylo klišé? O to se pokusíme příště.“ dodala ještě Kateřina Tygl. 

Přímý přenos probíhal ze studia v HubHub Coworku, které vybavilo pro letošní ročník Bonami.cz. A díky kvalitním testům a produktům od Preventiko.cz jsme mohly fungovat také bezpečně vůči celému týmu a vystupujícím hostům“, zmínila Alena Barnová.

„Velké díky patří všem partnerům i komunitám, které nás podporovali. Je skvělé, když máte ty správné parťáky se vším všudy.  Výčet a třeba i výhody od Hlídačky.cz najdete na našem webu.“, zdůraznila Alena Barnová, organizátorka Konference Ženy v byznysu.

Na závěr bychom rády citovaly také slova Kateřiny Kadlecové, CEO z USSPA s.r.o.: „Udržme si všichni pokoru a važme si toho, co jsme dříve brali za samozřejmé.“, „A nebojme se zeptat a požádat o pomoc, dodala Alena.

Záznam Konference si můžete koupit na webu Konference.

Total
1
Shares
Další články