iPure: Konference pro fanoušky Apple ukázala, že bezpečnost je na prvním místě

Elektronický magazín iPure uspořádal 29.3. 2019 v ImpactHubu již třetí konferenci pro fanoušky Applu, tentokrát zaměřenou na oblast bezpečnosti a pracovní efektivity. Plný sál ukázal, že téma bezpečnosti zaujalo.

První přednášku uvedl Jiří Hubík, editor a redaktor magazínu, který představil Apple Watch z pohledu bezpečnosti. Téma zpracoval zajímavě, když chytré hodinky známého výrobce technologií Apple přirovnal k osobnímu strážci, který zajišťuje nejen bezpečí, ale zejména organizuje, chrání a pomáhá. Vidět jsme mohli ukázku práce s časem, bezpečnost plateb, správu hesel a ochranu naší chytré domácnosti. V závěru pak nechyběl ani pohled na zdravotní funkce a způsoby přivolání pomoci v případě pádu nebo jiné zdravotní komplikace.

Jan Březina na jednoduchých slidech představil řadu tipů na efektivní práci s Apple zařízeními. Publikum nejvíc zaujala možnost kopírování mezi zařízeními – už není potřeba nic opisovat z telefonu do Macu a naopak. Ovšem pozor na přenášení hesel – vzhledem k tomu, že se obsah přes wifi nepřenáší šifrovaně, tak bychom měli být ostražití. Ostatně v další přednášce se správným použitím hesel vystoupil Filip Brož.

Designér Juraj Ibl poukázal na fakt, že naše soukromí se stává komoditou. Na rozdíl od většiny škarohlídů představil i možné řešení ochrany osobních údajů na internetu. Dnes bez přemýšlení poskytujeme osobní údaje každému e-shopu, aniž bychom si byli jisti, že pro jejich ochranu dělá maximum. Jeho nápad spočívá ve vytvoření tokenu, který bude obsahovat například vaši doručovací a fakturační adresu a ten bude postačovat k zadání do e-shopu. Token pak může být předán dopravci, který bude moci bezpečnou cestou zjistit, kam předá zboží.

Tomáš Baránek z nakladatelství Melvil se podělil o vlastní zkušenosti z řízení svého nakladatelského domu. Jeho přednáška začala vyprávěním, jak absolvoval kurz uměleckého kovářství. Tomáš tuto paralelu použil k ilustraci toho, že stejně jako kovář potřebuje i majitel nebo manažer firmy správné nástroje k jejímu řízení. Jemu k tomu stačí Airtable, Basecamp, Teamgantt a samozřejmě e-mail. K tomu, aby nemuseli data přepisovat z jednoho systému do dalšího, používají poměrně pokročilým způsobem Integromat. Díky tomu jsou schopni i poměrně rychlého rozhodování, což jim dává značnou konkurenční výhodu.

Tomáš Výlet ze společnosti Bedo Ajax představil nejen základní funkce alarmu této značky, ale popsal i to, jak mají účastníci poznat profesionální zabezpečovací systém. I když podle něj  s dnešními mobilními telefony trávíme mnoho času, ne vždy jsme schopni včas reagovat na poplach našeho domácího alarmu. Právě proto přišel jeho tým s inovativní službou, která bude umět tento problém vyřešit.

Total
61
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejzajímavější startupy druhého dne The Next Web

Pomocník pro každého hatera, televize z vaší RSS čtečky nebo odpověď na nekonečné problémy s plánováním schůzek. Z desítek startupů, které se pohybovaly na konferenci The Next Web, jsme sice nezvládli ani polovinu, přesto jsme ale potkali pár z různých důvodů zajímavých projektů - byť to nutně neznamená, že bychom vždy věřili v jejich úspěch.