iPure: Konference pro fanoušky Apple ukázala, že bezpečnost je na prvním místě

Elektronický magazín iPure uspořádal 29.3. 2019 v ImpactHubu již třetí konferenci pro fanoušky Applu, tentokrát zaměřenou na oblast bezpečnosti a pracovní efektivity. Plný sál ukázal, že téma bezpečnosti zaujalo.

První přednášku uvedl Jiří Hubík, editor a redaktor magazínu, který představil Apple Watch z pohledu bezpečnosti. Téma zpracoval zajímavě, když chytré hodinky známého výrobce technologií Apple přirovnal k osobnímu strážci, který zajišťuje nejen bezpečí, ale zejména organizuje, chrání a pomáhá. Vidět jsme mohli ukázku práce s časem, bezpečnost plateb, správu hesel a ochranu naší chytré domácnosti. V závěru pak nechyběl ani pohled na zdravotní funkce a způsoby přivolání pomoci v případě pádu nebo jiné zdravotní komplikace.

Jan Březina na jednoduchých slidech představil řadu tipů na efektivní práci s Apple zařízeními. Publikum nejvíc zaujala možnost kopírování mezi zařízeními – už není potřeba nic opisovat z telefonu do Macu a naopak. Ovšem pozor na přenášení hesel – vzhledem k tomu, že se obsah přes wifi nepřenáší šifrovaně, tak bychom měli být ostražití. Ostatně v další přednášce se správným použitím hesel vystoupil Filip Brož.

Designér Juraj Ibl poukázal na fakt, že naše soukromí se stává komoditou. Na rozdíl od většiny škarohlídů představil i možné řešení ochrany osobních údajů na internetu. Dnes bez přemýšlení poskytujeme osobní údaje každému e-shopu, aniž bychom si byli jisti, že pro jejich ochranu dělá maximum. Jeho nápad spočívá ve vytvoření tokenu, který bude obsahovat například vaši doručovací a fakturační adresu a ten bude postačovat k zadání do e-shopu. Token pak může být předán dopravci, který bude moci bezpečnou cestou zjistit, kam předá zboží.

Tomáš Baránek z nakladatelství Melvil se podělil o vlastní zkušenosti z řízení svého nakladatelského domu. Jeho přednáška začala vyprávěním, jak absolvoval kurz uměleckého kovářství. Tomáš tuto paralelu použil k ilustraci toho, že stejně jako kovář potřebuje i majitel nebo manažer firmy správné nástroje k jejímu řízení. Jemu k tomu stačí Airtable, Basecamp, Teamgantt a samozřejmě e-mail. K tomu, aby nemuseli data přepisovat z jednoho systému do dalšího, používají poměrně pokročilým způsobem Integromat. Díky tomu jsou schopni i poměrně rychlého rozhodování, což jim dává značnou konkurenční výhodu.

Tomáš Výlet ze společnosti Bedo Ajax představil nejen základní funkce alarmu této značky, ale popsal i to, jak mají účastníci poznat profesionální zabezpečovací systém. I když podle něj  s dnešními mobilními telefony trávíme mnoho času, ne vždy jsme schopni včas reagovat na poplach našeho domácího alarmu. Právě proto přišel jeho tým s inovativní službou, která bude umět tento problém vyřešit.

Total
52
Shares
Další články
Přečtěte si více

Evernote Devcup: Když vás vývojáři a uživatelé milují

Věděli jste, že Evernote dělá svojí vlastní konferenci? A že je vážně docela veliká? Na konci srpna proběhla v San Franciscu již druhá Evernote Trunk Conference, jejíž součástí bylo i vyhlášení nejlepších aplikací využívajících Evernote API. Jaké nápady zaujaly nejvíce a jaké to je, když se kolem jediné aplikace točí celá konference?
Přečtěte si více

Akcelerujte svůj startup sami! Pět rad od Alana Weinkrantze, jak na to, aby se o vás všichni zajímali

Řada začínajících podnikatelů má dobré nápady, teoreticky fungující model i ochotné zaměstnance – jenže než na ně veřejnost přijde, chvíli to trvá. A to znamená minimálně měsíce bez přísunu peněz. Přitom existuje jednoduchá pomoc: alespoň podle Alana Weinkrantze, "starého PR chlápka, co věří v sílu komunikace". Jak na to, aby se o vašem byznysu psalo všude? Hackněte PR, radí.
Přečtěte si více

Jak vydělávat online bez obav z právníků. Záznam z Digitálně (s)právně

Neregulovaný obsah je všude na internetu. To ale neznamená, že zrovna vy nebudete mít problém se zákonem, a to i když si myslíte, že jste v právu. Jaká je podle vás pravděpodobnost toho, že narazíte na soudce, který se vyzná v online reklamě nebo ví, co je to social graph? Jak se připravit a pokud možno se k soudu vůbec nedostat, i o tom byla konference Digitálně (s)právně.