Hledáte inspiraci? Zkuste Prague Design Week. Pouze jednou

Na Prague Design Week pouze jednou

Pro marketéry, developery a další online geeky je skvělé občas proniknout do offline světa a načerpat inspiraci. Ideálně, když se jedná o design. Rozhodli jsme se vám proto přinést trochu kultury. 93 českých designérů, 5 pater, Kafkův dům, do neděle 8.5.2016. Přinášíme vám report z offline akce Prague Design Week, kterou stojí za to vidět, ale pouze jednou.

Výstava Prague Design Week se koná již po třetí v Kafkově domě blízko Staroměstského náměstí. Otevřeno je každý den od 12 do 22 hod., takže buď během oběda, nebo v klidu po práci můžete přijít a nasát atmosféru vynikajících designérů. Některé kousky si můžete klidně i nakoupit. Doporučujeme navštívit přednášky jednotlivých vystavovatelů, které se konají každý den od 19:00 do 20:00.

Vstup je na „celý týden“. Na výstavu si rezervujte tak 120 minut. Pořadatel vám při vstupu nalepí na ruku papírový wristband, který musíte nosit až do konce akce. Pokud byste rádi navštěvovali každodenní přednášky a wristband si celý týden z různých důvodů na ruce nemůžete nechat, tak musíte počítat s tím, že budete muset zaplatit každý další den nové vstupné. Pořadatelé jsou v tomto kostrbatém řešení bohužel neúprosní a vůči návštěvníkům někdy až nepříjemní.

vobouch-prague design week

Pokud však překonáte problémy u vstupu, máte před sebou 5 pater skvělých uměleckých zážitků. Tato výstava potvrzuje, že se nadarmo o Češích říká, že mají zlaté české ručičky. S designéry si můžete přímo promluvit, některým dokonce nahlédnout pod pokličku a podívat se, jak svá díla tvoří.

V 1. patře si nenechte ujít Studio Vobouch, které se nevšedním způsobem věnuje porcelánovým výrobkům s netradičními materiály. Pokud však budete mít pocit, že váš šálí zrak, a že jsou ty vázičky poněkud „vobouchané“, tak si zajděte vybrat nové dioptrické brýle s dřevěnými obroučkami k ZEW.

ZEW-prague design week

V 2. patře budete žasnout na precizní výrobou designových gramofonů 440audio a skvělým zvukem reprosoustav od Sexyfusion. K hudbě se pohodlně posadíte na kartonový nábytek od Kartoons, nebo nábytek z palet od Atelieru Paletky. Dámy si určitě nesmí nechat ujít malá potěšení vytvořené designerskou dvojicí Niñasilla & Yana a vychutnat si výjimečné chutě jejich čajů. U Zuzany Veselé se obléknete do vkusně laděných pestrobarevných šatů.

gramofon-440audio-prague design week

Niñasilla & Yana - prague fashion week

Ve 3. patře najdete poklad. Přímo ostrov pokladů a polodrahokamů od I S I S & SYNTHESIS. Pochutnáte si na košíčcích od Cakeland Cupkakes a protáhnete svá těla na sedacích míčích l’boule. Pokud sebou budete mít děti, tak je musíte nechat projet na odpružených odrážedlech Re pello.

Re pello - prague fashion week

lboule-prague design week

Zajděte se podívat na vodní dýmky Nubes Pipes vyrobené v ČR. Nadchne vás skvělý nápad u stolku s pestrobarevnými ponožkami Grapenger. Jejich ponožky jsou totiž mimo jiné opatřené cvočkem. Pokud si je před praním a sušením k sobě připnete, už se vám nikdy žádná neztratí.

ponozky GRAPENGER-prague design week

Doporučujeme si také prohlédnout vertikální zahrady od Němec., nebo kreativní nábytek Deelive, na jejichž pohodlném křesle se pohoupáte téměř až k usnutí.

Deelive-prague design week

V 5. patře, tedy poslední zastávce celé výstavy, si určitě nenechte ujít sochy Libora Hurdy. Jeho sochy jsou velice promyšlené a zábavné. Pokud si potrpíte na srnčí paroží, tak jeho bustu PUNK’S NOT DEATH bude pro váš obývací pokoj lákadlem pro všechny návštěvy.

Libor Hurda Punk is not death -prague design week

Můžete nakouknout, jak se vyrábí minimalistické panenky Lollipop, které jsou zhmotněním radosti.

Lollipop - Prague Design Week

Před cestou zpět do přízemí si odpočiňte u Design kina, kde se mimo jiné dozvíte na jakých projektech pracovala Zaha Hadid.

Shrnuto, podtrženo: „Na Prague Design Week je spousta skvělých designérů na jednom místě a jistě stojí za vaši návštěvu a podporu“.  Jen se snažte vyhnout protivným pořadatelům.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejzajímavější startupy druhého dne The Next Web

Pomocník pro každého hatera, televize z vaší RSS čtečky nebo odpověď na nekonečné problémy s plánováním schůzek. Z desítek startupů, které se pohybovaly na konferenci The Next Web, jsme sice nezvládli ani polovinu, přesto jsme ale potkali pár z různých důvodů zajímavých projektů - byť to nutně neznamená, že bychom vždy věřili v jejich úspěch.