DataSpring představil cloudovou samoobsluhu pleAzure.cloud, slibuje rychlost a automatizaci

Provozovatel ICT/cloudových služeb DataSpring spustil novou cloudovou službu pleAzure.cloud, která nabídne většinu služeb Microsoft Azure provozovaných na serveru v Česku. Jako první služba v regionu je založená na technologii ACI od Cisca, která umožňuje automatizovat řadu procesů a tím zrychlit její využití.

DataSpring provozuje pleAzure.cloud ze svého datacentra v Lužici na Moravě, které má bezpečnostní certifikaci Tier III a poskytuje řadu cloudových služeb (IaaS, PaaS, BaaS, MSSQLaaS, VAaaS). Firma patří do portfolia finanční skupiny KKCG Karla Komárka, která je v oboru v poslední době aktivní — je to jen pár dnů, co společně s Foxconnem otevřela v Praze datové centrum SafeDX. Připomeňme, že KKCG mimo dalších aktivit investuje také do startupů, včetně českých.

Samoobsluha pomůže s rychlostí

Slovo, které na prezentaci nového pleAzure cloudu zaznívalo nejčastěji, znělo automatizace. DataSpring slibuje částečně nahradit interní IT týmy. Podle průzkumu Cisca z letošního jara reaguji IT oddělení firem na netriviální požadavky ve 44 během jednoho až dvou týdnů, dalších 40 % až v řádu měsíců. Což je pomalé. “Firmy samozřejmě chtějí větší flexibilitu a cloudové služby podporované architekturou Cisco ACI jdou tomuto požadavku vstříc,“ říká Michal Stachník, ředitel Cisco Systems.

datasping_datacentrum_luzice
DataSping provozuje novou službu ze svého datového centra v Lužicích u Hodonína

Řešení Cisco ACI je v Česku nasazeno vůbec poprvé. Jeho výhoda spočívá v tom, že umožňuje automatizovat rutinní činnosti při správě infrastruktury. DataSpring díky tomu může zprovoznit cloudové prostředí pro nového zákazníka v řádu minut, tedy výrazně rychleji, než je tomu u ručně konfigurovaných řešení.

Zákazníci také dostanou k dispozici samoobslužný servisní portál, který umožňuje měnit řadu nastavení služby a rychle ji přizpůsobit aktuálním potřebám. To se hodí i pro testování projektů, jako jsou kampaně, e-shopy či CMS, přitom není nutné investovat do nového hardware.

jiri_skopovy_dataspring
Jiří Skopový, šéf společnosti DataSpring, představuje službu pleAzure.cloud

Nejmodernější cloud v Česku

Službu pleAzure.cloud využijí také společnosti, které plánují modernizaci hardwaru, ale nechtěji investovat finanční prostředky. Další výhodou je, že zákazník platí jen za výpočetní čas, který skutečně využije. Kromě operačního systému (Windows/Linux) si zákazníci mohou vybrat i  mnoha webových aplikací.

PleAzure.cloud slibuje nabídnout nejmodernější platformu pro cloud computing, která je momentálně v České republice k dispozici. „Jde o první skutečně fungující řešení postavené nad Windows Azure Pack v ČR, které nabízí zkušenost s obsluhou veřejného cloudu v lokálním datovém centru,” říká Ladislav Šolc, ředitel Mainstream Technologies, která stojí za návrhem architektury a implementací řešení. DataSpring navíc implementuje i služby MS SQL Serveru, což není v Česku moc běžné.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brand builder: FB kampaně se dnes nabízí stejně, jako prodejci nosí po domech deky

Každý chce mít značku, která má kouzlo a sílu jako Apple, Red Bull nebo třeba Louis Vuitton. Značka se ovšem nebuduje jako celek, jak říká brand builder Karel Novotný, je o dobrém produktovém marketingu, uvážených krocích a hlavně správně nastavených postupech ve firmě. Karla můžete potkat na dnes začínajícím WebExpu, kde má na starost sekci branding.