Byl pozdní večer na #mDevTalk

Byl pozdní večer mDevTalk

Vývojáři sedící v přecpaném Etnetera Hubu a vydýchaný vzduch. Jeden neposedný Mac italského Android spíkra, který se nervózně před zaplněným prostorem snaží několik minut připojit svoji prezentaci k projektoru přes wifi. Už už to vypadá, že bude muset vařit z vody a připravené kusy kódu popisovat zpaměti. Země se zatřese. Na řadu přijdou místo wifi předpotopní kabely. Byl „PozdníVecer 1810“.

Ano, pozdní večer sice byl, ale předposledního března roku 2017. Verš „PozdníVecer 1810“ byl pouze přístup k neposlušné wifi, která neustále padala. Holt failovat se musí, o tom je život.

Atmosféra plná počátečního napětí panovala na jinak skvělé poslední přednášce mDevTalk #7, kterou hostila vývojářská společnost Etnetera. Mobilní vývojáři se pravidelně na akcích mDevTalk scházejí každý druhý měsíc, aby se podělili o své zkušenosti. Organizátoři Etnetera + Ackee a Avast na tyto akce zvou odborníky ve svém oboru a mnohdy z celosvětově známých projektů.

Roberto Orgiu mDevTalk

Krásným italským přízvukem přivítal účastníky Google Developer Expert Roberto Orgiu. Na jeho přednášku o RxJava 2 dorazila polovina Android developerů. Většina z nich byla překvapena ze změn, které se udály při přechodu na novou verzi. Jak říkal Roberto, změny jsou: „Huuuuuuge“. Ono ovšem od dob Trumpa slovo „huge“ získalo mnohem větší rozměr.

Docela dost se během Robertovy přednášky řešilo, jestli být „Single“ nebo „Completable“. Občas to vypadalo, že je člověk na seznamovacím večírku a ne na přednášce o RxJava 2.

Na záznam přednášky se můžete podívat níže. Pokud však nejste vývojáři mobilních aplikací, tak si raději pusťte něco lehčího.

Tomáš Kohout mDevTalk

Dalším byl Tomáš Kohout. iOS Developer, nadšenec do Swiftu a autor projektu OSTRAJava.  Z Ostravy přijel – jak jinak – na Javě. Specializuje se na programovací jazyk určený převážně horníkům.

Přednášel o tom, jak zrychlit iOS vývoj pomocí Swift Playgroundů. Real time ukazoval, jak si vytvořit svůj playground pro středně složitou mobilní aplikaci, a jak Swiftu použít pro urychlení vývoje.

Ze zkušenosti referoval o tom, jak je délka buildů časově náročná, prostě děsná … „waiting for build“ a v jaké kruhu se vývojáři pohybují.

  1. Feedback loop
  2. Napíšu kód
  3. Vybuilduju
  4. Kouknu na výsledky …. Realita je jen o depresi

A začínám celé od začátku.

Dále vysvětloval, co je to Code Injection a jak může pomoci při zrychlení vypublikování aplikace – buildu.

Tomášova přednáška byla natolik hutná, že pod námahou ukázkových kusů kódu klesal stoleček s jeho počítačem. Nenechal se však rozhodit a z offline papíru odprezentoval všech ručně sepsaných 30 bodů své přednášky.

Další zábavný a informacemi nadupaný mDevTalk #8 se nezadržitelně blíží. V kalendářích si rezervujte termín 25. 5. Akce se bude tentokrát konat v Avastu. Na programu jsou dva talky. První bude mít Milan Oulehla, specialista na penetrační testování, který se zaměří především na chyby v oblasti zabezpečení na Androidu. Vystoupí i Nikita Tuk, iOS developer, a bude radit, jak správně v iOSu pracovat s procesy na pozadí.

Tak se nezapomeň registrovat, ať po přívalu nových informací zbude pivo i na tebe.

mDevTalk 8

Total
0
Shares
Další články