15 nejlepších Google aplikací, které potřebujete k podnikání

Rychle zaplněná konferenční místnost v Pražském coworkingovém prostoru Impact Hub předznamenávala všem nově příchozím nejen hustý vzduch, ale i mnoho hustých novinek, které se přítomní záhy dozvěděli o vhodných aplikacích pro podnikání. Na konci září se v rámci organizace Google Business Group konala přednáška s názvem Maximum z Google Apps s pomocí chytrých applikací. Vedl ji známý to speaker a Google Developer Expert Ivan Kutil z firmy Etnetera AppSatori. Přinášíme to, co z akce potřebujete vědět.

Rychle zaplněná konferenční místnost  v Pražském coworkingovém prostoru Impact Hub předznamenávala všem nově příchozím nejen hustý vzduch, ale i mnoho hustých novinek, které se přítomní záhy dozvěděli o vhodných aplikacích pro podnikání. Na konci září se v rámci organizace Google Business Group konala přednáška s názvem Maximum z Google Apps s pomocí chytrých applikací. Vedl ji známý to speaker a Google Developer Expert Ivan Kutil z firmy Etnetera AppSatori. Přinášíme to, co z akce potřebujete vědět.

Účastníci se dozvěděli primárně o aplikacích, které mohou používat jako doplňky pro prohlížeč Google Chrome, Android telefony nebo Google Drive. Na akci se můžete podívat i teď, a to na YouTube.

 

 1. Google Keep – (10:18) umožňuje třídit myšlenky, zapisovat poznámky, prioritizovat, vkládat fotky, či nahrávat zvukové poznámky. Takový jednoduchý připomínkovač, který máte pod svým Googlem účtem napojený na svůj desktop, mobil, tablet. Skvělou funkcionalitu, díky které Google Keep vyčnívá z davu připomínkujících aplikací, je to, že Vás dokáže notifikovat na základě lokality, ve které se nacházíte, případně se v budoucnu budete nacházet a můžete se si tak ukládat úkoly.

 

 1. Skupiny Google – (12:36) je málo známá aplikace, která umožňuje vytvořit virtuální e-mailovou adresu v rámci Google Apps, pod kterou můžete provozovat e-mailovou konferenci, diskuzní fórum, sdílenou e-mailovou adresu (např. support) nebo vlastní systém pro pokládání dotazu.

 

 1. Google Shortener – (18:14) tuto aplikaci si mohou uživatelé přidat do prohlížeče Chrome jako doplněk, nebo používat přímo na webu aplikace. Umí zkracovat URL adresy a následně měřit základní analytiku (počet prokliků, zdroj návštěvnosti, typ zařízení přístup atd). Jako bonus zvládně vygenerovat i QR kód.
Google apps 1
Foto: Iveta Levová
 1. Google Alerts/upozornění – (19:42) je notifikační služba, která uživatelům umožní sledovat zadaná klíčová slova napříč českým i světovým internetem. Vždy, když Google zaindexuje stránku s daným klíčovém slovem, pošle uživateli e-mail s upozorněním. Je možné si vyfiltrovat zdroj, ve kterém má Google slovo indexovat.

 

 1. Moje Mapy – (20:58) jak název napovídá, tato aplikace umožňuje uživatelům ukládat si svá místa, objekty na mapě, vlastní trasy a plánovat je.

 

 1. Fusion Tables – (24:05) tzv. Dynamické tabulky Google. Tato aplikace umožňuje uživatelům zobrazit a vizualizovat svá data na mapových podkladech.

 

 1. Google Now – (16:15) je aplikace dostupná pouze pro mobilní telefony. Je to podobné řešení, jako Siri od Apple. Jedná se o tzv. osobní elektronickou asistentku, která pomáhá uživateli organizovat jeho všední den. Sama například pozná, kdy cestujete do práce, a pomůže s dopravními informacemi.

 

 1. Google Disk – (32:00) je klasické cloudové datové úložiště, které je uživatelům Gmail jistě dobře známé. Výbornou funkcí v mobilní aplikaci je tzv. Scan, který vám vyfotí/oskenuje fotoaparátem telefonu daný dokument a následně jej převede díky OCR technologii do textově upravitelné verze. Další výhodou nejen pro firmy může být možnost prohledávání naskenovaných dokumentů (obrázků, PDF souborů) přes klíčové slovo v textu dokumentu.

 

 1. Tasker – (33:54) je mobilní aplikace určená uživatelům Android telefonů. Umožňuje automatizovat chování telefonu podle nadefinovancýh podmínek. Například automaticky zapnout wifi, když přijdete do práce, nebo v po určité hodině zasílat volajícím předdefinovanou SMS zprávu.

 

 1. Pushbullet – (35:35) je určená pro váš telefon a internetový prohlížeč. Uživatelům umožňuje, aby se notifikace a SMS z mobilního telefonu zobrazovaly v době, kdy pracuje na desktopu ve svém internetovém prohlížeči, nebo aby si mohl jednoduše posílat zprávy mezi zařízeními (například dlouhé internetové odkazy).
Google apps 2
Foto: Iveta Levová
 1. Meeting Room Display 4 – (36:55) umožní plánovat obsazenost zasedacích místností. U každé místnost zabudujete tablet s touto aplikací, která načítá obsazenost zdroje z Google Kalendáře.

 

 1. Trello – (44:08) je velice zajímavá a šikovná aplikace pro plánování práce jednotlivců a projekt management v týmech. Je založená na posouvání činnosti v podobě (Kanban styl).

 

 1. Podio – (50:00) je univerzální aplikace, kterou je možné používat jako CRM, systém pro projektové řízení, sociální síť.

 

 1. Pipedrive – (52:23) je určená na řízení obchodních příležitostí nebo CRM systém – řízení zákaznických příležitostí. V každém okamžiku vidíte, kolik máte rozjednaných obchodních příležitosti, v jakém jsou stavu a jaké jsou další kroky.

 

 1. SignatureSatori – (53:36) umí firemním uživatelům Gmailu jednoduše nastavovat a centrálně spravovat a e-mailové podpisy. Navíc dovoluje přidávat do podpisu libovolné sdělení, které může obsahovat novinky z firmy, informace o nových produktech nebo další marketingové texty.

 

Věříme, že vám tento přehled aplikací bude ku prospěchu a k efektivnímu rozvoji vašeho podnikání. Pokud vám tu chybí ještě další oblíbené aplikace, tak je neváhejte připsat do komentářů.

 

 

Total
0
Shares
Další články