Video: Jak funguje placené zviditelnění příspěvků

O možnosti zaplatit si za relativně malý poplatek rozšíření konkrétního příspěvku mezi větší počet fanoušků a jejich přátel se mluví již týdny. Neustále přibývá stránek, které již mají tuto službu k dispozici, a Facebook před pár hodinami zveřejnil také první video, které se fungování nového nástroje věnuje.

Přestože jsme o novince v obecné rovině psali již několikrát, nové video je ideální příležitost pro shrnutí toho hlavního. Navíc je k dispozici i speciální facebooková stránka s veškerými informacemi, takže se lze na fungování Promoted Posts podívat více podrobně a zcela konkrétně. Nejprve se ale mrkněte na stručné video, které během minuty a půl odhaluje vše podstatné:

Abychom vás ušetřili zbytečného ťukání do klávesnice, užitečný odkaz zmíněný na konci videa najdete na www.facebook.com/help/promote. Ve dvaceti bodech je zde rozepsáno detailnější vysvětlení všech funkcí, byť zatím ne v češtině, navíc s řadou obrázků a videí. Zodpovědný marketér si jistě vše pečlivě prostuduje, pro lepší přehled ale přikládáme alespoň stručný výcuc.

  • Příspěvek je možné podpořit reklamou ve chvíli jeho psaní nebo kdykoliv během následujících tří dnů. Starší příspěvky než tři dny promovat nelze.
  • Promovat lze jakýkoliv typ příspěvku, tedy status, fotky, video, otázky i nabídky.
  • Při zadávání reklamy Facebook správci ukáže, jaký bude odhadovaný dosah příspěvku.
  • Základní cena je 5 dolarů, lze ale investovat i dvojnásobek. Účtuje se za celou kampaň, nikoliv za den.
  • Kampaň lze kdykoliv přerušit a pokud nedosáhne slibovaných hodnot, může být cena nižší.
  • Promovaný příspěvek se zobrazí v News Feedu mezi ostatními příspěvky. Je označen jako reklama slůvkem “Sponsored”, ovšem poměrně nenápadně.
  • V Tickeru (přehled aktivity vpravo nahoře) se i promované příspěvky zobrazují jen běžnému počtu uživatelů, placené šíření probíhá jen přes News Feed.
  • Pro zobrazení nabídky Promoted Posts na stránce je třeba mít alespoň 400 fanoušků.
  • I v rámci promovaného příspěvku lze využít cílení dle jazyka či státu.
  • Reklama jako vždy podléhá krátkému schvalovacímu procesu ze strany Facebooku. Podle všeho ale ta část uživatelů, která by příspěvek viděla i bez ní, uvidí nový post okamžitě.

Kromě toho má Facebook i některá obecná doporučení. Z příspěvků radí promovat například syté fotky a videa, protože uživatelé údajně reagují zejména na jasné, jednoduché a poutavé obrázky. Za vhodný typ příspěvku k podpoření reklamou považuje také Offers, pozvánky na speciální akce, exkluzivní zprávy a také Questions. Vše je ale samozřejmě nejprve třeba správně použít.

Na závěr ještě pár obrázků:

 

Total
0
Shares
Další články