Přiručka marketéra: Jak na úspěšné Carousel Ads

Rotující reklama je skvělý způsob, jak vystoupit z davu klasických obrázkových a video reklam. Na maximálně 10 kartách můžete předvést svým zákazníkům novou kolekci, vysvětlit, jak funguje vaše služba nebo vyprávět příběh vaší značky a mnohem víc. Co všechno umí Carousel Ads a proč stojí za to je vyzkoušet, sepsala Markéta Lasotová z agentury LCG New Media.

Carousel Ads (rotující reklama) je interaktivní reklamní formát. Nabízí použití 2–10 obrázků v jedné reklamě a nové možnosti, jak můžete zaujmout své současné i potenciální zákazníky. Zobrazovat je můžete na FB, IG, Messenger a LinkedIn.

Hlavní výhodou rotující reklamy je možnost nastavení samostatné URL adresy ke každé kartě. S tím se pojí i použití několika různých call-to-action textů. Navíc vám může tento reklamní formát snížit cenu za konverzi a proklik.

Parametry

 • Formát obrázku: 1080×1080, 1:1, PNG/JPG
 • Velikost obrázku: 30 MB max.
 • Formát videa: 1080×1080, 1:1, MP4/MOV
 • Velikost a délka videa: 4 GB max., 240 min.
 • Text: 125 znaků
 • Nadpis: 40 znaků
 • Popis odkazu: 20 znaků

TIP: U obrázku nezapomeňte dodržet maximálně 20 % textu. Kontrolu můžete provést tady: /tools/text_overlay

Účel

Nastavení Carousel Ads vám umožňuje vybrat si z 9 cílů, který má vaše reklama splnit. Patří mezi ně povědomí o značce, konverze, návštěvnost, dosah, instalace aplikace, prodeje z katalogu a další.

1. Předveďte podrobně svůj produkt.

I jeden produkt můžete ukázat z různých úhlů a vyzdvihnout tak jeho unikátnost.

2. Upozorněte na vlastnosti a výhody svého produktu/služby

Zaměřte se na to, co dělá váš produkt/službu odlišnou od konkurence. Ukažte, co umí a jaké jsou jeho výhody.

3. Vyprávějte příběh (brandstory)

Povězte v pár bodech příběh svojí značky nebo ukažte lidem v jakých situacích můžou váš produkt/ službu využít.

4. Vysvětlete jak váš produkt/služba funguje

Krok za krokem ukažte, jak vaše služba/produkt funguje. Jak ho použít. Zkrátka takový mini návod.

5. Propagujte svoji akci

Sdělte budoucím účastníkům, co je na vaší akci čeká, koho na ní můžou vidět, co zažít, kde se koná nebo kolik stojí vstupné. A nasměrujte je rovnou ke koupi vstupenky.

6. Testamonialy

Dejte lidem vědět, že vám na jejich názorech záleží. Vyberte vhodné recenze vašeho produktu/služby a ukažte světu, co si o vaší značce myslí skuteční lidé.

Katalog
: Nejběžnější forma Carousel Ads. Každý obrázek, ukazuje jeden produkt a stojí sám o sobě.

Navazující fotky
: Ideální pro vyprávění příběhu. Každé okýnko by mělo vzbudit touhu po odhalení toho dalšího.

Panorama
: Ukažte svůj produkt v nové perspektivě. Opět tím vzbudíte zvědavost sledujícího, aby zjistil, co všechno obrázek skrývá.

TIP: Pokud vám dochází nápady, jak by mohla vaše rotující reklama vypadat, pak můžete načerpat inspiraci tady: carouselformat 

 • Příběh
: Začíná to být klišé, ale příběhy zkrátka fungují. Zkuste nějaký mini dodat i vaší reklamě. Vyzdvihněte to, v čem se lišíte od ostatních a upozorněte na silné stránky vašeho produktu nebo služby.
 • Upoutání pozornosti
: Vaše Carousel Ads by v lidech měla vzbudit touhu zastavit se při prohlížení svojí zdi a prohlédnout si, co je na dalších kartách. Pamatujte, že první obrázek je ten nejdůležitější. Vybírejte ho proto pečlivě.
 • Návaznost
: Ať už jste se rozhodli pro jakýkoliv vzhled Carousel Ads nezapomeňte na logickou návaznost. I při představování produktů přemýšlejte o jejich vzájemném vztahu a karty podle toho uspořádejte.
 • Podobnost
: Grafika, fotky nebo videa v rotující reklamě by měly být vzhledově podobné. Použijte fotky ze stejného focení, podobné barevné schéma nebo jeden spojující grafický prvek. Musí být jasné, že karty patří k sobě.
 • Brand Identity: 
V neposlední řadě by už při pohledu na reklamu mělo být jasné o jakou značku jde. Držet jednotný styl všech online i offline výstupů vaší společnosti je tou nejlepší cestou k vytvoření silné a stálé značky.

TIP: Nezapomeňte, že úspěšnou reklamu nedělá jen hezký obrázek, ale i trefné copy. Věnujte psaní textu stejnou péči jako výběru obrázků.

Teď už vám nic nebrání vyzkoušet si Carousel Ads na vlastní pěst.

Total
15
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak by vypadaly změny na Facebooku ve skutečném životě

Parta stojící za YouTube kanálem Extremely Decent vytvořila povedenou parodii spadající do populární kategorie "kdyby Facebook byl skutečný svět...". I když se u nás obvykle na Facebook díváme spíše z marketingového pohledu a pro značnou část změn máme pochopení, otravnost neustálých úprav z pohledu běžného uživatele se v tomto případě povedlo zachytit takřka dokonale.
Přečtěte si více

Druhý pokus o nejdelší volný pád historie už dnes!

Jeden z nejdéle připravovaných a nejdražších virálních počinů všech dob, ne-li ten vůbec nejdražší, se opět blíží. Po úterním nezdaru můžete přípravy na druhý pokus Red Bullu a Felixe Baumgartnera o seskok z více než 36 kilometrů začít sledovat již během dnešního odpoledne. A my ze všech sil držíme palce, aby se tentokrát Rakousku již podařilo vstoupit do historie marketingu a kosmického programu.
Přečtěte si více

Historie sdílená přes sociální média rychle mizí v nenávratnu

Sociální média a internet všeobecně jsou velmi efektivní nástroje pro komunikaci v současnosti, pro diskutování aktuálních a nových témat. Pokud ale přijde na jejich spolehlivost při pohledu do minulosti, už si tak dobře nevedou. Obsah, na který sociální média na internetu odkazují, totiž rychle mizí a už po několika letech ho existuje jen část.