Facebook spustil svůj obchod s aplikacemi App Center

Spekulace, o které jsme psali včera, se potvrdila a večerní akce Facebooku pro novináře nazvaná Apps and Drinks doopravdy byla uvedením nového obchodu s aplikacemi App Center, v češtině Centrum aplikací. Večer probíhal především ve znamení vysvětlování důvodů, proč se vývojářům vyplatí své aplikace vystavit, a objevily se i zajímavé statistiky o aplikacích na Facebooku obecně:

  • Hry na sociální síti hraje přes 230 milionů lidí měsíčně.
  • Přes 130 her má měsíčně přes milion aktivních uživatelů.
  • Od představení Timeline a Open Graphu na zářijovém f8 bylo spuštěno přes 4500 timeline aplikací.
  • Facebook nasměroval v květnu uživatele do Apple App Store 83 milionkrát.
  • Facebook nasměroval v květnu uživatele do některé iOS aplikace 134 milionkrát.
  • Z top 10 aplikací pro iOS a Android měly v případě iOS integraci s Facebookem všechny, v případě Androidu jich bylo 6.

Centrum aplikací najdete na webu Facebooku a také v mobilních aplikacích pro iOS a pro Android. Na stránce nechybí doporučené aplikace, kde nyní najdete například Angry Birds Friends, Mashable či Texas HoldEm Poker, a protože jsme na Facebooku, zvláštní pozornost je věnována také aplikacím využívaným přáteli. Základní rozdělení čítá desítku kategorií, které zahrnují vše od her a zábavy, přes zprávy či cestování až po video, hubu a užitečné nástroje.

V rámci svého centra aplikací bude Facebook propagovat ty aplikace, které mají s největší sociální sítí integraci, a to v několika kategoriích:

  • hry a jiné aplikace přímo na Facebooku
  • mobilní aplikace jako Foursquare, Instagram ap.
  • sociální a jiné stránky, např. Pinterest
  • některé desktopové aplikace, např. Spotify

Všechny aplikace mají v App Center vlastní stránku, kde se dočtete, k čemu jsou určeny, naleznete zde screenshoty a můžete je buď rovnou schválit a spustit (v případě platformových aplikací), nebo odeslat na svůj mobil (u mobilních aplikací při desktopovém přístupu). Odeslání na mobil bude fungovat jen tehdy, máte-li na sociální síti zaregistrováno své číslo.

Stránka Foursquare v App Center

U mobilních aplikací, které vyžadují stažení, je uživatel nasměrován do příslušného obchodu s aplikacemi, Google Play v případě Androidu a iTunes v případě iOS zařízení. Stránka aplikace obsahuje také odkaz na domovskou webovou stránku. Ve Facebook App Center bude již brzy možné aplikace také prodávat.

Sám Facebook sice uvádí, že je služba nejprve dostupná ve Spojených státech a další lokality a jazykové verze budou následovat v dalších týdnech, nám ale česká verze funguje. Že bychom tentokrát patřili mezi vyvolené?

Via Facebook, TNW

 

Diskuze k článku