Charitativní nadace stvořila zvířecí influencery

On the Edge Conservation, londýnská charitativní nadace, která chrání a podporuje nejpodivnější a nezajímavější ohrožená zvířata na světě, představuje na svém YouTube kanálu i dalších digitálních platformách „virtuální zvířecí influencery“. Ti upozorňují na ohrožené druhy zvířat.

Kakapo Run

Jde o neotřelý pokus neziskové organizace prosadit svou věc na přeplněném mediálním a herním trhu.  Organizace tak navazuje na nekonečnou videohru Kakapo Run pro Android, která je navržena tak, aby upozorňovala na biodiverzitu s využitím populárních kanálů.

Kakapo Run je první ze série her, jejichž cílem je zvýšit povědomí a podporu iniciativy EDGE, Evolutionary Distinct and Globally Endangered species, se zvláštním zaměřením na nelétavého papouška kakapo, který získal novozélandské označení Bird of the Year. Na Zélandu dodnes přežilo už jen kolem dvou set papoušků kakapo.

Hru Kakapo Run lze hrát zdarma, přičemž hráče neomezují žádné reklamy, ani nákupy v aplikaci.

Digitální zvířecí influenceři

On the Edge Conservation (OTEC) napodobuje trh „lidských virtuálních bytostí“, který se v posledních několika letech rozrostl díky propojení umělé inteligence, animace a influencer marketingu. Digitální lidi však iniciativa OTEC nahradila zvířaty.

Dobročinná nadace se zaměřuje na biologickou rozmanitost a poukazuje na nerovnosti při ochraně přírody. Využila populární digitální platformy spolu s nejnovější technologií snímání pohybu a vytvořila tak řadu krátkých videodeníků se třemi novými virtuálními zvířecími influencery. OTEC doufá, že digitální influenceři pomohou inspirovat a zapojit rostoucí počet mladých aktivistů, kteří se zasadí o rozmanitost života v přírodě i ve svém okolí.

Tuto iniciativu zahájily CEO společnosti Beth Blood a Bruna Capozzoli, vedoucí kreativního obsahu a tvůrce sérií. Stvořily animované zvířecí postavy a přidaly k nim lidské hlasy a pohyby, stejně tak i zajímavé příběhy. Prostřednictvím příběhů se šíří informace o ohrožených druzích – zábavná forma rezonuje s tím, jak dnes lidé konzumují média.

OTEC vyprodukoval sérii krátkých videodeníků, jejichž hrdinové jsou digitálně animované postavy z EDGE seznamu 3 147 ohrožených druhů. Ksukol Lexi, luskoun Eric a papoušek kakapo přezdívaný Tegan představují jedny z nejunikátnějších, nejohroženějších, a přesto přehlížených druhů na planetě.

Kreativní tým musel vymyslet technologii k zachycení pohybu, aby se virtuální influenceři mohli vyjadřovat prostřednictvím lidských pohybů, stejně tak bylo třeba vytvořit realistické modely postav, které by odpovídaly prostředí z videí.

Na projektu, který spolufinancuje Beth Blood a její manžel David, spolupracuje jedenáct lidí.

Zdroj: Venture Beat

 

Diskuze k článku