Život bez Facebooku, s youtubery a svět ve videích: Jak bude inspirovat NMI

NMI17

Žít či nežít bez Facebooku? Toť filosofická otázka. Pokud na ni chcete znát odpověď, tak byste v sobotu 18. února neměli vynechat konferenci New Media Inspiration 2017. Na tuto otázku a jim podobné budou odpovídat nejen filosofové z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, ale i „Facebookem načuchlí spíkři“ jako Peter Podolinský.

Tento rok se koná konference New Media Inspiration již po šesté v řadě a opět se bude na co těšit. Pod mikroskopem a s vědeckým nadšením se budou pitvat čisto čistá online témata typu: marketing, online komunikace, UX, design atd. Hlavy pomazané budou polemizovat a obhajovat své výzkumy. Dozvíte se, jakým způsobem vstupují internet a sociální sítě do každodenního života,

Důkazy, že to bude stát za to, najdete na internetu z loňského vydání dodnes. Tak třeba „youtuber pro starý“ Starý Mrzout měl velký úspěch naživo i na webu.

 

Ostatně, to, co online svět opravdu zaujalo, na internetu taky rychle najdete.  


Letos se o moderování konference podělí známí internetoví odborníci: Petr Koubský, Ján Simkanič a Josef Šlerka.

„Konference New Media Inspiration je pro mě osobně jednou z nejvíce inspirativních akcí, které pořádáme, protože se zde komerční sféra setkává s akademickou, navíc za přítomnosti mnoha studentů. Propojení těchto různých zkušeností a energií dává vzniknout novým pohledům, kontaktům a projektům,“ přibližuje akci CEO Internet Info a jeden ze zakladatelů konference Ján Simkanič.

new-media-inspiration-2017

O své zkušenosti s Facebookem se rád s účastníky podělí již zmiňovaný řečník Peter Podolínský. Peter pracoval skoro tři roky jako Client Partner CEE na centrále Facebooku. Nyní je v české společnosti ROI Hunter a spolupracuje s největšími světovými e-commerce hráči. Věnuje se i nadále pokročilému marketingu na Facebooku.

Mezi dalšími řečníky vystoupí Jindřich Šídlo, aktuálně působící jako šéfreportér ve videozpravodajství portálu Seznam.cz. Díky jeho bohatým zkušenostem promluví o proměnách médií po nástupu Facebooku.

O šíření falešných zpráv na internetu či sociálních sítích budou přednášet Jana Leitnerová z HateFree i Pavel Kasík z Technet.cz.

Jak se dá měnit svět pomocí videí a aktivismus 2.0 rozebere Janek Rubeš, známý díky pořadům Jak na to, Život v luxusu nebo Praha vs. prachy na Stream.cz.

Youtubeři stále v popředí

Na New Media Inspiration se bude mluvit i o youtuberech. Jakub Sedláček se živí natáčením videoklipů právě s novodobými celebritami. Mimo to zkoumal lajky českých teenagerů a účastníkům konference prozradí, v čem jsou pro ně youtubeři tak moc noví, jiní a lepší.

banner-new-media-inspiration

O internetu a sociálních sítích jako o nástrojích propagandy pohovoří český neuropatolog, spisovatel a publicista František Koukolík, který se mimo jiné dlouhodobě zabývá vztahem mozku a lidského chování.

Větší podrobnosti o programu a přednášejících najdete na stránkách New Media Inspiration. Hahstagem akce je #NMI17. Pod ním můžete na sociálních sítích sledovat veškeré poznatky účastníků. Aktuální informace z konference najdete – jak jinak – než v události na Facebooku.

Diskuze k článku