SAP Run Simple Tour aneb Jak přetavit data v byznys

Kamión nabitý nejmodernějšími technologickými inovacemi krouží světem. V České republice pobude celé čtyři dny a prohlédnout si jej můžete ve čtvrtek 15. října v pražských Holešovicích.

Kamión nabitý nejmodernějšími technologickými inovacemi krouží světem. V České republice pobude celé čtyři dny a prohlédnout si jej můžete ve čtvrtek 15. října v pražských Holešovicích.

Co mají společného sport, zdravotnictví, finance, marketing či zemědělství? Z hlediska obsahového asi nic, nicméně z hlediska digitálních dat jsou na tom všechna odvětví stejně: obsahují obrovské množství jedniček a nul, které je nutné zpracovat. A kamión SAP ukazuje řadu způsobů, jak je možné tato data využít v byznysu.

V době, kdy se množství počítačových dat ve všech zařízeních na světě každým rokem zvýší téměř o polovinu, nezbývá firmám než s jejich využitím začít ihned. Je přitom jedno, zda se jedná o státní správu, sportovní klub, průmyslový podnik či zemědělskou farmu. Obrovské množství dat v sobě může skrývat poklad, který je nutné nejen zálohovat, ale hlavně analyzovat a následně využít pro finanční plánování, marketing nebo prodej.

Od fotbalu a hokeje až po zemědělství

Fotbalový šampionát v Brazílii 2014: německý národní tým využívá aplikaci SAP Match Insights, která významně ulehčuje trenérům analýzu výkonu hráčů. Princip jejího fungování přiblížíme na stejně nazvané aplikaci, kterou využil český hokejový tým na letošním květnovém mistrovství světa v Praze. Obraz z celkem 12 kamer umístěných v pražské O2 Aréně se automaticky analyzuje a převádí do grafické podoby, kterou zpracuje platforma SAP HANA umístěná v cloudu na serveru vzdáleném stovky kilometrů. Namísto ručního vyhledávání na záznamu a manuální analýzy stovek situací si tak trenéři i hráči mohou po zápase okamžitě zobrazovat všechny důležité herní momenty – například vhazování, přesilovky, oslabení, góly – a informace využít při sestavování strategie na následující zápas. (Krátké video o hokejové SAP Match Insights).

Nebo úplně jiný příklad: SAP Digital Farming. Na zemědělskou farmu se umístí několik citlivých senzorů, celá oblast je satelitně nasnímána a po analýze dat rozčleněna na jednotlivá obdělávaná políčka. Farmář na svém počítači, iPadu či mobilním telefonu má nejen okamžitý přehled o druhu plodiny či datu zasetí, ale díky senzorům má i okamžité informace například o vlhkosti půdy či předpovědi počasí. Po doplnění dalších dat a instalaci přídavných GPS senzorů má navíc k dispozici nejen odhad spotřeby hnojiva či nafty potřebné pro kultivaci plodin, ale získá i přehled o tom, kdy přesně secí stroj či kombajn plánovanou akci provedl.

A kdo to vše řídí?

Vedle obrovského množství dat mají obě tato řešení – a v kamionu jich jsou prezentovány desítky dalších – ještě jednu společnou věc. Cloudovou platformu SAP HANA, která data uchovává, okamžitě analyzuje a zobrazuje. Více o SAP HANA se dočtete například na www.hcp.sap.com.

sap hockey team

SAP Run Simple Tour je společný projekt společností SAP a Intel. Kamion si můžete zdarma prohlédnout ve čtvrtek 15. října 2015 v rámci Startup Summitu v Praze. Parkuje před klubem SaSaZu v prostorách Holešovické tržnice.

Více informací o SAP kamiónu                                             Více informací o Startup Summitu

 

 

 

Total
0
Shares
Další články