Letní cestování po Praze: AAA Taxi láká na zajímavé služby a rychlou objednávku vozu

Vychytaná AAA Taxi aplikace pro Android a iOS.

Požadujete nekuřácký vůz a Wi-Fi zdarma? Chcete cestovat pohodlně z party na party nebo z jednoho street food festivalu na druhý, a to třeba i se čtyřnohým kámošem? Klasické taxislužby lákají zákazníky na zajímavé služby i moderní způsoby objednávání. K jejich využití vám stačí smartphone v kapse.

Vychytaná AAA Taxi aplikace pro Android a iOS.
Vychytaná AAA Taxi aplikace pro Android a iOS.

Vedle aplikací, které se snaží vymýšlet alternativy přepravy vůči zavedeným taxislužbám, jsou tu spolehliví hráči, kteří umí spojit kvalitu služeb a moderní technologie.

Mezi takové společnosti patří pražská taxislužba AAA Taxi, která dokazuje, že rozvoj vlastní mobilní aplikace pro pohodlné objednávání taxíků, jde realizovat v souladu s platnou legislativou i s maximálními ohledy k soukromí klientů.

Taxi na dva dotyky

Přístup k uživateli aplikace je u taxislužby AAA jiný než u některých dostupných alternativ. Při jejím využívání z vás nesosá osobní údaje, celé rozhraní aplikace je naopak maximálně uzpůsobeno pro jednoduché a rychlé objednání taxi, bez zbytečných mezikroků.

AAA nevyžaduje povinnou registraci ani zadání platební karty do aplikace. Řada klientů při objednání jízdy taxíkem není ochotná zdržovat se zadáváním údajů a ocení maximální jednoduchost a rychlost objednání vozu.

Po spuštění aplikace a určení polohy můžete ihned objednávat vůz. Stačí dva dotyky a taxík je na cestě k vám. Jeho příjezd s odpočítáváním času dojezdu zároveň můžete sledovat na mapě v uživatelském rozhraní aplikace.

Sledujete příjezd taxíku a po nástupu do vozu můžete spustit taxametr.
Sledujete příjezd taxíku a po nástupu do vozu můžete spustit taxametr.

Ve dne i v noci za stejnou sazbu

Velmi sympatickou výhodu představuje garance cenové sazby za km, jež se po Praze pohybuje na úrovni 19,90 Kč/km, tj. o 30% níže, než činí maximální cena osobní taxislužby na území hl. m. Prahy (28 Kč/km).

Ať je víkendová večerní špička nebo se přes den potřebujete rychle přepravit po městě, pořád cestujete za stejnou sazbu. Nedochází tak k využívání maximálních cen za km a navyšování ceny pomocí koeficientů v časech zvýšené přepravní poptávky nebo při jízdách na kratší vzdálenosti. Rovněž není účtována sazba za minutu jízdy ani minimální jízdné, jež požadují některé alternativní aplikace.

Konkurenční služby sice mohou být v základu levnější, ale ve chvílích zvýšeného zájmu po přepravě, kdy uplatňují tzv. dynamické ceny, a k tomu účtují sazbu za minutu jízdy, se jízda znatelně prodražuje – v průměru trvá 1 km po Praze přibližně dvě minuty, což při 10kilometrové jízdě znamená u alternativních taxislužeb navýšení ceny o 60 a více korun.

Orientační cenu jízdy si spočítáte před jízdou v aplikaci, která vám rovněž odhadne, v závislosti na délce trasy, čas jejího trvání.

Aplikace určí vaši polohu a spočítá orientační cenu jízdy.
Aplikace určí vaši polohu a spočítá orientační cenu jízdy.

Smluvní řidiči AAA, jež pro vás přijedou, splňují nároky na spolehlivost dle zákona a mají vozidla řádně pojištěná pro provoz taxislužby. Ve všech vozech AAA je k dispozici Wi-Fi zdarma, cestování si tak můžete zpříjemnit využitím internetu.

Jízdu lze uhradit platební kartou, a to prostřednictvím terminálu u řidiče ve voze. Požadavek na platbu kartou vyřešíte zadáním přímo do aplikace při objednávce.

Virtuální taxametr a další vychytávky

Aplikace rozpoznává polohu uživatele podle GPS nebo Wi-Fi. Umožňuje vybrat si typ vozidla nebo zvolit specifické požadavky, komunikovat s řidičem pomocí zpráv a zároveň rezervovat taxi na dva dny dopředu.

Cenu jízdy můžete během cesty sledovat na virtuálním taxametru, který lze spustit v aplikaci při nástupu do vozu. V taxametru se vám zobrazí složení ceny, ujetá vzdálenost i délka tzv. provozního čekání během jízdy.

Vůz dle požadavků

Otravuje vás kouř s cigaret? Žádný problém, s touhle appkou si vybere nekuřácký vůz a vaše cesta bude příjemná a pohodlná bez toho, abyste si „museli“ vychutnávat zážitek po kterém netoužíte, nebo dokonce řešit oblečení načichlé kouřem před večerní party, na které potřebujete udělat dojem.

Nebo potřebujete převézt kufry či větší zavazadla? Pak si můžete přes appku objednat kombíka nebo velkoprostorový vůz, do kterého se pohodlně naskládá celá rodina i vaše zavazadla.

Můžete si vybrat nekuřácký vůz nebo vůz s větším zavazadlovým prostorem.
Můžete si vybrat nekuřácký vůz nebo vůz s větším zavazadlovým prostorem.

Pro případ reklamací nebo zapomenutých věcí ve voze jsou vám k dispozici operátoři na lince 14 014, kteří vám pomohou s řešením situace. V případě oprávněné reklamace vrací dispečink AAA jízdné v plné výši zpět klientovi.

Nová generace aplikace

AAA Taxi plánuje v nejbližší době vydání nové generace aplikace, která má nabídnout kromě nové možnosti platby a další celkové zjednodušení a zrychlení objednávání vozů pro zákazníky.

Aplikace je pro uživatele ke stažení zdarma v App Store a Google Play. K dispozici je rovněž webová verze přes zabezpečený protokol HTTPS.

Další informace a novinky najdete na www.aaataxi.cz.

Total
0
Shares
Další články