Jak zvýšit efektivitu affiliate marketingu? O zkušenosti se podělí odborníci na Affiliate konferenci

Affiliate marketing se stává důležitou součástí marketingového mixu internetových obchodů. Jak ještě více zefektivnit tento výkonnostní reklamní model, ve kterém se neplatí za zobrazení či proklik, ale formou provize za prodej realizovaný na základě zobrazované reklamy, prozradí již 12. května 9. ročník Affiliate konference.

Účastníci se opět mohou těšit na bohatý program. Vedle přednášek předních českých affiliate specialistů zazní i témata, která s tímto oborem úzce souvisí – například UX, analytika, marketing na sociálních sítích, multichannel targeting a další. Zazní témata, která dnes řeší prakticky každý e-shop,“ říká Robert Studený, COO Vivnetworks.com, která konferenci odborně i organizačně zaštiťuje. Své zkušenosti a náměty představí například Andreas Müller a Björn Klein ze CJ.com, Peter Hajduček z Footshop.cz, Petr Andrýsek ze Socialsharks či Ondřej Bělský z Alza.cz.

Affiliate trh v ČR roste o desítky procent ročně

Affiliate marketing běžně internetovým obchodům generuje kolem 10 % obratu, výjimkou nejsou ani takové e-shopy, kterým tvoří až 15 %. „Hrubým odhadem může být celkový obrat e-shopů v affiliate marketingu v České republice za loňský rok až 3 miliardy korun,“ říká Robert Studený s tím, že největší česká affiliate síť Vivnetworks.com v roce 2015 dosáhla meziročního nárůstu obratu v affiliate o 60 % na 1,1 miliardy korun. Celkem přitom zrealizovala 921 tisíc objednávek. Počet zapojených internetových obchodů do této sítě pak vzrostl meziročně o 25 % na 238 a počet přivedených návštěvníků přesáhl v loňském roce 58,6 milionu.

Účastníci na předchozím ročníku
Účastníci na předchozím ročníku

Co na zákazníky nejlépe funguje?

Zákazníci do e-shopů přichází na základě nejrůznějších forem reklamy. Nejvíce zákazníků (35 %) je osloveno prostřednictvím obsahových webů a blogů, u kterých nejlépe fungují recenze, PR články nebo různá doporučení. Necelých 20 % zákazníků reaguje na cashbacky a 25 % na kupóny. Průměrná výše nákupu realizovaného na základě affiliate marketingu roste asi desetiprocentním tempem. V segmentech elektro, bílá a černá technika činila 4 680 Kč, u módy to bylo 1 790 korun.

E-shopy, bloggeři i youtubeři si přijdou na své

Program konference nabídne zajímavé informace nejen pro provozovatele e-shopů a marketéry, ale i pro copywrittery, bloggery či youtubeři. Ti mohou zobrazováním reklam na služby či zboží podobné obsahu jejich webové stránky vydělávat slušné provize.

„Perspektiva růstu tohoto oboru je skutečně velká. V USA je například affiliate marketing považován za neopomenutelnou komunikační disciplínu a 80 % zákazníků přichází z kuponových stránek,“ říká Robert Studený a dodává, že rozmach v ČR závisí i na osvětě, sdílení zkušeností a vzdělávání. Právě to 9. ročník Affiliate konference nabídne.

Program a informace o registraci na www.affiliatekonference.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Originální umění z pohodlí gauče: ArtBanana už se ujala v 8 galeriích

Když se řekne investování do umění, většina lidí si představí zástupy miliardářů ve světových aukčních síních, kteří v napjaté atmosféře draží rozměrná díla Andyho Warhola či Pabla Picassa. Díla za částky, které jsou pro běžného smrtelníka doslova absurdní. Ale pořídit si domů originální obraz jde i jinak