Hledáte investory pro svůj startup? Tady je zaručeně najdete

Pokud máte v hlavě skvělý nápad a jediné, co vám chybí k jeho realizaci je vhodný investor, neváhejte a přijďte na mezinárodní konferenci Prague Capital Market Summit, která se uskuteční 18. března. V prostorách České národní banky potkáte 250 účastníků z řad klientely privátních a institucionálních investorů a přes 20 významných řečníků se s vámi podělí o své zkušenosti. Pro čtenáře TěchInternetů s významnou slevou.

Díky tomu, že jsme mediálním partnerem této akce, máme pro vás, naše čtenáře, až 40% slevu na vstupenku. Na webu konference, kde se dozvíte i další podrobnosti o programu a řečnících, stačí zadat kód „TYINTERNETY“. S nákupem však neotálejte, protože do 29. února platí akční cena vstupenky 4 999 Kč a s naší slevou vás to vyjde jen na 2 999 Kč.

Vstupenky

A proč vlastně by vás měl Prague Capital Market Summit zajímat?

„Jedná se o největší investiční platformu v České republice, v rámci které mohou čtenáři TYI získat komplexní informace z investičního prostředí, např. jaké investiční nástroje a možnosti jsou aktuálně pro start-up prostředí nejvýhodnější,“ popisuje výhody manažerka projektu Andrea Vojáčková z Media Events Company.

Konference bude probíhat ve čtyřech hlavních blocích a bude se věnovat směřování kapitálových a investičních trhů. Program je nabitý, namátkou zmíníme alespoň téma třetí panelové diskuze: Aktuální trendy Private Equity/Venture Capital a M&A. V rámci ní se dozvíte odpovědi třeba na tyto otázky:

  • Jaké jsou nejnovější trendy Private equity/Venture Capital v CEE regionu a v Evropě?
  • Jaké jsou v současné době nejatraktivnější odvětví pro investory?
  • Jak investoři přispívají ke zvýšení hodnoty firmy?

„V rámci tohoto bloku vystoupí přední experti z řad PE a VC fondů, kteří jsou zpravidla nejčastějšími a největšími investory právě do začínajících start-up projektů. Investoři disponují kapitálem a kontakty, tudíž dokáží začínající projekty „nastartovat“ ve velice krátké době a ve spojení s „know how“ start-upů tak mohou vytvořit dlouhodobě prosperující společnost,“ láká Andrea Vojáčková.

Pořadatelem investičního summitu je společnost Media Events Company, která v minulosti organizovala třeba Startup Summit nebo FinTech. Na základě zkušeností a zpětné vazby z podobných eventů tak může ladit program začínajícím firmám a investorů přímo na tělo: „Z hlediska investiční možností sledujeme stále rostoucí poptávku po konkrétních informacích. Struktura zmíněných akcí je zvolena tak, aby se právě tyto informace posluchači dozvěděli a měli možnost přímého networkingu. U PCMS se jedná o přímé propojení auditoria a expertů z investičního prostředí. Posluchači se tak mohou např. dozvědět, jak financovat projekt podle fáze/stádia – seed capital, start-up capital, expansion capital, M&A,“ dodává Vojáčková.

Nad konferencí převzaly oficiální záštitu Česká národní banka, Národná banka Slovenska, Ministerstvo financí a Úřad vlády ČR a Vysoká škola ekonomická. Obsah a témata vznikly ve spolupráci s Asociací pro kapitálový trh České republiky, Burzou cenných papírů Praha, CFA Society Czech Republic a Českou bankovní asociací. Generálním partnerem summitu je investiční skupina DRFG, hlavním partnerem advokátní kancelář PRK Partners a celým dnem bude provázet televizní ekonomická redaktorka a moderátorka Michala Hergetová.

Mezi vystupujícími experty ve 3. bloku se představí například:

  • Ondřej Bartoš – Partner společnosti Credo Ventures – má dvacet let zkušeností s podnikáním a přes deset s venture kapitálem a investicemi do technologických startupů s globálními ambicemi. Do povědomí laické veřejnosti vstoupil jako investor z Den D, soutěžního pořadu České televize, kde hodnotil podnikatelské záměry a investoval do nich.
  • Jiří Beneš – Prezident The Czech Private Equity and Venture Capital Association – je partnerem ve společnosti 3TS Capital Partners, přední venture kapitálové a private equity společnosti působící v regionu střední a východní Evropy. Má přímou zkušenost s private equity transakcemi v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku a Rakousku.
  • Jozef Kováč – investiční manažer společnosti Hartenberg Capital – zastává pozici investičního manažera v private equity fondu Hartenberg Capital, který se zaměřuje na investice do podniků v CEE regionu. Jozef ve fondu zodpovídá za řízení investičních procesů a následnou správu portfoliových společností fondu. Momentálně má na starosti některé kliniky v rámci zdravotnického projektu fondu a polskou investici ve zdravé výživě.
  • Luděk Palata – Head of Private equity and Corporate Finance, BH Securities – působí v oboru venture capital a private equity od roku 1994. Do roku 1998 byl členem několika týmů investujících do rozvoje malých a středních podniků v České republice. V letech 1998 až 2005 řídil české a slovenské aktivity private equity fondů sponzorovaných vlámskou investiční společností GIMV. Od roku 2005 do začátku 2014 pracoval pro americkou společnost Riverside, globálního investora pro malé a střední společnosti.
  • Jan Tauber – Managing Partner, Genesis Capital – Jan Tauber má patnáctileté zkušenosti z různých ekonomických funkcí v českých průmyslových společnostech do roku 1989. V roce 1990, krátce po změně režimu, se stal poradcem československého federálního ministra financí. Zde byl zodpovědný za oblast mezinárodních institucí, makroekonomickou politiku a vztahy mezi politickými stranami a parlamentem. Od roku 1991 byl generálním ředitelem české pobočky HSBC Investment Bank plc. Jeho hlavním úkolem bylo vyhledávání, strukturování a realizace významných transakcí na poli podnikových financí a kapitálových trhů.

Diskuze k článku