100-day Challenge Impact Hubu sbírá přihlášky

Chcete se za 100 dní nechat vystřelit k úspěchu, stabilitě a vizím? Zkuste 100-Day Challenge. Akcelerační program z dílny Impact Hubu, který už má za sebou dva úspěšné běhy, a teď se chystá nakopnout další projekty. Impact Hub sbírá přihlášky do 21. srpna, běh započne 12. září.

Účastníci mají možnost obracet se na široký panel expertů a konzultantů, který navíc stále roste. Aktuálně mezi nimi najdete třeba konzultanta pro digitální inovace, business development a marketing Filipa Dřímalku, Jakuba Noska z firmy Yes4grow.cz, Janu Ecksteinovou z HitHitu nebo Romana Hřebeckého z Pábení. Ale i stranu médií a prezentaci veřejnosti – mimo jiné producenta a režiséra Vladimíra Skórku nebo reportéra Pavla Cypricha.

„Začínající projekty jsou křehké, těkavé organismy. Rychle vznikají, rostou a taky zanikají. Během prvních tří let 92 % start-upů zemře. Přitom by stačilo málo – více zkušeností a podporující prostředí,“ shoduje se koordinační tým. Podle něj zakladatelé startupů, kteří se učí a mají mentory, raisují sedmkrát víc peněz a rostou 3,5 krát rychleji.

vicnez50konzultantu

Impact Hub přijímá nezávazné přihlášky, na které navazuje osobní schůzka. Teprve potom se budete bavit o účastnickém poplatku a o tom, co se dá za 100 dní stihnout.

Program je nabitý: po výběru mentorů je první měsíc věnován především Human Centered Designu. Díky osvědčené metodice a odborníkům, kteří vám ji vysvětlí, realizujete strukturovaný výzkum, poznáte dokonale svoji cílovou skupinu a zjistíte, jestli vaše služba nebo produkt skutečně odpovídá jejím potřebám. Následuje myšlenkový framework Lean Canvas, který pomáhá spolehlivě identifikovat rizika a najít řešení pro jejich eliminaci. Poslední fází je zaměření na pitching skills. Těsně před cílem si týmy natrénují prezentační dovednosti. Kromě závěrečné veřejné akce (mimochodem, ta z posledního běhu se teď bude konat) se v každé fázi týmy dozvědí pohled poroty, která hodnotí posun projektu i naplnění očekávání.

Je možné akcelerovat a využívat služby specialistů ve všech třech Impact Hubech – Praze, Brně i Ostravě.

Jak to bylo doteď?

Každý tým po boku svého mentora nebo konzultanta strávil 30 hodin. Impact Hub propočítal, že konzultanti nasdíleli celkem 562 rad a tipů a program zvednul motivaci účastníků následovat své sny o 70 procent. Ale zdaleka nejde jen o motivaci.

„Před vstupem do akceleračního programu 100DC by mě nikdy nenapadlo, že mohu svoje výrobky exportovat do zahraničí. Během tří měsíců v 100DC se ale moje záchytné klipy dostaly do Francie, na Kypr, na Maltu a do Ghany a nyní už je najdete také v Americe, Kanadě, Rusku nebo Velké Británii,“ říká Vendula Vachalová, která přišla popohnat svůj projekt Vendsy. Vyrábí záchytné klipy na sluchadla a procesory pro sluchově postižené děti, které zabraňují ztracení drahého přístroje, navíc je děti nosí s radostí.

vendsy klipy

Jinde akcelerátor udělal na první pohled opačnou službu – jenže ve prospěch daného projektu. Když do něj vstoupila Jarka Kořená s tím, že chce uvést novou verzi hry Finanční svoboda – hry, která simuluje reálný život a učí zacházet s penězi – zjistila, že to vlastně aktuálně nemá smysl. „Už víme, kolik by nás co stálo, jaké by byly zisky, co dělat a co nedělat. Zároveň jsme si díky kontaktům z 100-day Challenge ujasnili, že nejlepší bude vydat si hru sami,“ popisuje. Jako hlavní přínos účasti uvádí Jarka jiný pohled na věc: „Uvažovala jsem v malém a narazila na úplně odlišné myšlení. Najednou to bylo samé: ‚…a šlo by toto a mohli byste i tamto‘. Už se dokonce diskutovala i elektronická verze! Tenhle rozhled mě strašně nakopl,“ směje se Jarka, které pomáhal v průběhu i její otec, původní iniciátor hry. Oba dnes už ví, že není potřeba osekat aktuální verzi do přijatelnějšího formátu, ale vymyslet kompletně nový herní mechanismus.

A další příklad – nápad z roku 2013, který se rozjel až v rámci loňského pilotního běhu 100dc. Psaní hravě, které zábavnou formou učí hrát na počítači, začalo fungovat v roce 2015 a hned po prvních třech týdnech od spuštění získalo 2000 odehraných her. V červnu 2015 pokročilo na pětinásobek a zároveň vstoupilo do programu.  „Největším přínosem byl asi ten tlak. Museli jsme opravdu makat. Nakoplo nás to, motivovalo a dostali jsme ze sebe, co jsme mohli,” říká Jirka Martišek, zakladatel projektu, a dodává: „Jak se to říká? Když něco děláte, nedělejte to jenom lépe, dělejte to desetkrát lépe. Tak jsme se snažili desetkrát,“ ohlíží se Jirka.

Chcete zažít podobný příběh? Vyžádejte si konzultaci zdarma, nebo se rovnou podívejte na Závěrečný stý den – finále v Brně, které proběhne už 18. srpna. Účastníci mají za sebou 100 dní intenzivní práce a nastal proto čas na jejich vyhodnocení. Všechny dodatečné informace a řadu dalších rad najdete na stránkách projektu.

Diskuze k článku