Zemřel Steve Jobs, památku má i na homepage Googlu

Domovská stránka Applu (ale i Googlu) dnes hlásá jedinou zprávu – zakladatel a šéf ikonické firmy Steve Jobs podlehl mnohaletému boji s rakovinou. Jak už říká i Wikipedie, narodil se 24. února 1955 a zemřel 5. října 2011, bylo mu tedy 56 let.


Pokud na přední osobnost světové tech scény chcete zavzpomínat, bez dalších řečí pouze nabídneme odkaz na náš nedávný článek Videobiografie: Steve Jobs slovem a obrazem. Apple se zároveň stal dost možná jedinou firmou, která kdy získá odkaz na domovské stránce Googlu, byť v tradičně minimalistickém pojetí.

Současný vůdce Applu Tim Cook zároveň rozeslal všem zaměstnancům následující dopis:

Team,

I have some very sad news to share with all of you. Steve passed away earlier today.

Apple has lost a visionary and creative genius, and the world has lost an amazing human being. Those of us who have been fortunate enough to know and work with Steve have lost a dear friend and an inspiring mentor. Steve leaves behind a company that only he could have built, and his spirit will forever be the foundation of Apple.

We are planning a celebration of Steve’s extraordinary life for Apple employees that will take place soon. If you would like to share your thoughts, memories and condolences in the interim, you can simply email rememberingsteve@apple.com.

No words can adequately express our sadness at Steve’s death or our gratitude for the opportunity to work with him. We will honor his memory by dedicating ourselves to continuing the work he loved so much.

Tim

Na psaní obsažných článků bude ještě dost času v dalších dnech, my si to pro dnešek odpustíme. Na těch internetech jich ostatně najdete tisíce už nyní…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si rozumí internet a zákony v diskuzích, při citování i jinde

Zajímavý seminář nazvaný "Law, Media and Information in the Era of Internet" názorně ukázal, jak málo toho vlastně my, obyvatelé a obhospodařovatelé internetu, víme o vztahu světa online a platných zákonů u nás i ve světě. Akci pořádala advokátní kancelář Pelikán Krofta Kohoutek a už pouhá šíře zmíněných témat byla důkazem, že by podobných setkání mělo být víc.
Přečtěte si více

Twitter zažil útok hackerů, až čtvrt milionu účtů bylo kompromitováno

Minulý týden zažil Twitter hned dvě nemilé události. Jeho služby byly na čas pro uživatele nedostupné, kromě toho jej také napadla skupina "extrémně sofistikovaných" hackerů. Twitteru se podařilo zakročit, přesto byla kompromitována data z některých uživatelských účtů. Obě události spolu prý nesouvisí. Naopak útok dost možná souvisí s napadením dalších amerických médií čínskými hackery.