Z kukuřičného pole vznikl největší QR kód na světě

Jak velký je největší funkční QR kód na světě? Chcete-li to přesně, tak neuvěřitelných 28 754 čtverečních metrů. A nejen to, také je svým způsobem poživatelný, protože jde o kukuřičné pole.

Kraay Family Farm v provincii Alberta v Kanadě nepřizpůsobila kukuřičné pole do zajímavého vzoru poprvé. Tvorbou kukuřičných bludišť se zabývá již delší dobu, v minulosti ale nešlo o narážky na moderní technologie. V jednom roce například bludiště vzdávalo hold Ricku Hansenovi a jeho dvouleté cestě kolem světa na vozíčku nazvané Muž v pohybu.

Ohromný QR kód, který farma vytvořila jako své zatím poslední kukuřičné bludiště, si získal zápis do Guinessovy knihy rekordů jako největší QR kód na světě. Jeho roloha činí 309 507 čtverečních stop, tedy 2,8 hektaru. To rozhodně není málo, navíc ve prospěch kódu hraje i fakt, že až už nebude nikdo, koho by bavilo v něm bloudit, mohou jej majitelé s klidným svědomím sklidit a několik následujících let na jeho počest konzumovat pouze popcorn. Kromě toho je samozřejmě plně použitelný a zavede vás na webovou stránku farmy (ověřeno).

Největší QR kód světa

A pak ať nám někdo říká, že QR kódy nemají ve skutečném světě ve srovnání s jinými technologiemi praktické využití…

Via cnet

Total
0
Shares
Další články