YouTube připravuje streamovací hudební službu, ukázala aplikace pro Android

Hudební aplikace od YouTube má pracovní název Music Pass a Google na ní podle dostupných informací skutečně pracuje. Ukázal to rozbor kódu nejnovější aplikace pro Android, který provedl blog Android Police.

Music Pass bude pravděpodobně předplacenou hudební službou přístupnou za měsíční poplatek. Blogu Android Police se podařilo z kódu nejnovější aplikace YouTube pro Android (verze 5.3) odhalit několik funkcí, které by služba měla mít:

  • schopnost offline přehrávání až 48 hodin po odpojení od internetu
  • kvalita uložených videí 360p nebo 720p
  • ničím nepřerušované přehrávání, služba bude bez reklam
  • možnost přehrávání hudby na pozadí během používání ostatních aplikací

Právě možnost přehrávání videa by se měla stát největším rozdílem od současné hudební služby Googlu Music All Access, která je dostupná přes Google Play. Prozatím není příliš jasné, čím dalším se bude služba od YouTube lišit, stejně jako kód nenapovídá nic o její ceně a mnoha dalších charakteristikách. Možné také je, že Google obě služby spojí do jediné.

To, že již se kód nové služby dostal do nejnovější aplikace YouTube, i když jen zčásti, nicméně nasvědčuje, že by přípravy mohly být v závěrečných fázích a spuštění novinky by už nemuselo trvat dlouho.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co baví ženskou IT smetánku na programování

Tradiční akce pojmenovaná po americké matematičce a námořní důstojnici Grace Hopper není stavěna jako konference, ale spíš jako oslava žen v IT světě. Pro televizní tým TechCrunche to tak byla jedinečná příležitost natočit celou dámskou část IT ansámblu na jednom místě.