YouTube oficiálně spouští prodej filmů

Američtí uživatelé YouTube si budou ode dneška moci za cenu kolem tří dolarů stáhnout některý z více než 3000 filmů od velkých amerických studií.

O tom, že se YouTube chystá spustit online prodej filmů, jsme vás informovali koncem dubna. Včerejším dnem se tento plán stal skutečností a pro americké uživatele se na adrese youtube.com/movies začínají objevovat první filmy od studií Lionsgate, NBC Universal, Sony a Warner. V první vlně by jich mělo být přes 3000 a patřit by mezi ně měly i relativně nové kousky jako třeba Králova řeč, oskarový film z minulého roku s Colinem Firthem v hlavní roli.

Cena filmů se bude pohybovat kolem tří dolarů, v některých případech bude jen dva dolary, u aktuálních filmů naopak čtyři dolary. Na stažení filmu bude uživatel mít 30 dnů, od stáhnutí ho pak bude moci zhlédnout po následujících 24 hodin. Prozatím to vypadá, že pro neamerické uživatele se nabídka placených filmů vůbec nezpřístupní. K dispozici jim tak bude jen klasická nabídka nezávislých filmů, které jsou zdarma. Zda časem bude služba v plné šíři zprovozněna i v dalších zemích je zatím nejasné, vzhledem k obtížím s autorskými právy je to ale v blízké době spíše nepravděpodobné.

Via YTB, BI

Total
0
Shares
Další články